3 טיפים לבחירת דיו למדפסת ה-HP שלכם

יש לכם מדפסת hp ונגמר לכם הדיו, וכעת אתם צריכים לקנות דיו חדש, אבל אין לכם מושג באיזו דיו כדאי לכם לבחור? ובכן, אתם לא לבד.

צילום: CANVA

אנשים רבים שנגמר להם הדיו במדפסת ה-hp שלהם, לא בטוחים איך לבחור דיו חדש למדפסת שלהם בצורה נכונה. ולכן, החלטנו לכתוב עבורכם את המאמר הנוכחי, בו תמצאו כל מה שכדאי לכם לדעת בנוגע לבחירת דיו למדפסת hp.

למה חשוב לבחור את הדיו למדפסת בצורה נכונה

ראשית, כדאי שנבין למה בכלל זה כל כך חשוב לקנות את הדיו למדפסת בצורה נכונה. הרי יש אנשים שחושבים שזה לא משנה איזה דיו הם קונים למדפסת שלהם, כל עוד מדובר בדיו למדפסת. אבל, בפועל, זה ממש לא ככה. הסיבה לכך היא שלכל מדפסת יש מחסנית דיו ייעודית שמתאימה לו. כלומר, לא כל מחסנית דיו תתאים למדפסת שלכם. חלק ממחסניות הדיו בכלל לא ייכנסו למקום הייעודי במדפסת שלכם. וחלק מהמדפסות ייכנסו לאותו מקום במדפסת, אבל מכיוון שהן לא מיועדות למדפסת – הן עלולות לגרום לנזק למנגנוני ההדפסה. ולכן, חשוב מאוד לקנות רק מחסניות דיו שמתאימות ומיוצרות עבור סוג המדפסת שלכם. ובנוסף, כדאי לקנות רק מחסניות דיו מקוריות, שמיוצרות על ידי היצרן המקורי של המדפסת שלכם. וזאת מכיוון שמדפסות אלו הן איכותיות יותר, והן מבטלות את הסיכון לנזק למדפסת – שאתם חשופים אליו אם אתם משתמשים במחסנית דיו לא מקורית (הנקראת גם מחסנית דיו חלופית או חליפית).

כיצד בוחרים דיו למדפסת hp?

אם אתם מחפשים מידע על בחירת דיו למדפסת hp – כדאי שתעזרו בטיפים הבאים לבחירת דיו hp שהכי יתאים למדפסת שלכם:

  1. חפשו אחר מספר המחסנית הייעודית לדגם המדפסת שלכם
- פרסומת -

כדאי לדעת שלכל מדפסת hp, יש מספר או מספרי מחסנית דיו משלה. כלומר, יש מדפסות שתתאים להם רק מחסנית דיו אחת, ויש מדפסות שיכולות להשתמש ביותר מסוג אחד של מחסנית דיו. לרוב, מחסנית דיו בצבע שחור תהיה ממוספרת במספר אחד, ואילו מחסנית דיו צבעונית תהיה ממוספרת במספר אחר. כך שמכיוון שכל מדפסת לרוב יכולה להדפיס גם בשחור וגם בצבע, אז היא תוכל לקבל 2 סוגי מחסניות לפחות. ועל מנת לגלות איזה מחסניות דיו או טונר אתם צריכים למדפסת ה- hpשלכם, אתם צריכים לחפש באתר חברת HP את הדגם של המדפסת שלכם בטבלה המציגה את מספרי המחסניות המתאימים לכל דגם.

  1. תיקנו רק מחסניות דיו hp מקוריות

שימו לב שמדפסות מסוימות, כגון אלו מדגםhp+ , יכולות להשתמש אך ורק במחסניות דיו מקוריות. כמו כן, חלק מהמדפסות של hp עובדות רק עם שבב או מעגל חשמלי ייחודי, שקיים רק במחסניות דיו של hp. כך שבחלק מהמקרים, תהיו חייבים לקנות מחסנית דיו מקורית, אם אתם לא רוצים שייגרם נזק למדפסת. אבל, גם אם המדפסת שלכם יכולה לקבל ולהשתמש במחסניות חלופיות, עדיין ההמלצה הרווחת, וההמלצה של חברת hp, היא פשוט להימנע מזה. וזאת גם אם זה רק ליתר ביטחון.

  1. תבצעו השוואת מחירים ובחרו בחברה מומלצת

כשקונים דיו למדפסת, כדאי לבצע השוואת מחירים. וזאת על מנת לוודא שאתם בוחרים בהצעה הכי טובה מבחינת עלות-תועלת. בנוסף, רצוי לבחור לקנות את הדיו רק מחברה מובילה, כמו חברת "ענק הדיו". וזאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים שתיקנו מחסנית דיו איכותית ומקורית, ושתקבלו שירות מקצועי ומהיר.