3 טיפים לתכנון טיול בניו זילנד 

ניו זילנד היא בירת הטבע הפראי של העולם. אם אתם אוהבים טבע בראשיתי. ומחפשים טיול שינתק אתכם מרוב העולם שבו מזמן התערבה יד אדם, בנתה, זיהמה, הקימה מתקנים מלאכותיים, הכניסה טכנולוגיה, לכלוך, תיעוש- כנראה שאתם מחפשים טיול בניו זילנד. היא ענקית, מלאת שטחים על שטחים של טבע מדהים ומפעים. ניו זילנד רחוקה מאוד, תצטרכו לטוס שעות רבות בדרך לעונג הטבע המדהים הזה. קבלו מספר טיפים לטיול בלתי נשכח:

האי הצפוני והאי הדרומי

אם תביטו במפת ניו זילנד תגלו כי ניו זילנד מורכבת מהאי הצפוני והאי הדרומי. ניו זילנד למטייל מציעה מספר אופציות של טיול: באי הצפוני המאוכלס יותר מתאפשר להכיר את אופי האוכלוסייה הניו זילנדית. יש כאלו שבהחלט זה מהווה עבורם חלק מחווית הטיול, לחוות הכרות עם תרבות אחרת של אנושות. באי הצפוני ייתכן שתופתעו לגלו מקומות מדהימים בהם צולמו סרטים מפורסמים כמו שר הטבעות והוביט. 

באי הדרומי של ניו זילנד נמצאות מיטב האטרקציות בניו זילנד : פארקים לאומיים יפים במיוחד , שייט במקומות עוצרי נשימה בין פיורדים, החלקה על קרחונים וטיול בהרים מושלגים מדהימים. האי הדרומי פחות מאוכלס ויש בו הרבה יותר טבע פראי. בדיוק הטייפקאסט של תיירי ניו זילנד, ולכן הוא הפופולרי ביותר לתיירים בניו זילנד.

מתי לטייל בניו זילנד?

ניתן לטייל בניו זילנד ברוב עונות השנה . מלבד החורף שבו הדרכים חסומות ולא ניתן לצעוד במסלולי הליכה והקיפאון אינו מאפשר לצאת להנות מטיול במרחבים היפייפיים. ככלל, חשוב לדעת שבניו זילנד מזג האוויר הינו הפכפך, הקלישאה גורסת כי ביום אחד ניתן לחוות את 4 עונות השנה בניו זילנד. יום יפה יכול להפוך לגשום תוך מספר שעות ולחזור להיות חמים ולכן חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון הטיול, כי ייתכן שהיעד שתכננתם ביום מסוים לא יוכל להתרחש באותו יום בשל מזג האוויר הלא צפוי, לכן חשוב להשאיר ימים פנוים ליתר ביטחון כדי שתוכלו לתמרן ולהגיע למקומות העיקריים שאתם רוצים לטייל בהם. 

רכב פרטי

- פרסומת -

מומלץ מאוד לנסוע ברכב פרטי. מרחביה של ניו זילנד כה עצומים והתחבורה הציבורית שבה אינה אפקטיבית מספיק. רכ פרטי יאפשר לכם טיול עצמאי בקלות ובנוחות לכל היעדים שתרצו.