8 עצות: כיצד תוכלו להיות רואי חשבון טובים יותר?

האתר Accounting Today, ביקש לאחרונה ממאה רואי חשבון מנוסים לבחור בעצה אחת שתהיה משמעותית מאוד לרואי החשבון החדשים שהתחילו זה עתה את מסלול הקריירה שלהם. הנה כמה מהעצות הנבחרות, חלקן פרקטיות וחלקן פילוסופיות ומעמיקות ביותר.

קחו בחשבון שאתם יזמים. צילום: rawpixel

עצה 1 – לא להפסיק ללמוד ולהתחדש

היו סקרנים. אל תהיו נינוחים מדי במחשבה שהצלחתם להשתלב בעבודה ועכשיו אפשר להירגע. למדו בכול יום, עד כמה שאתם יכולים. זו לא רק הדרך הטובה ביותר להצטיין, זו גם הדרך הטובה ביותר להישאר מעוניינים או מעניינים – בין אם ללקוחות ולבוס ובין אם למעסיק העתידי.

הביטוי הפופולרי שכדאי לכם לאמץ ולפעול על פיו, הוא: ״כשאנחנו מפסיקים ללמוד, אנחנו מפסיקים להתפתח״. זה נכון, אבל חשבו גם שכאשר אנחנו מפסיקים ללמוד, באותה מידה אנחנו עלולים להפסיק להיות אכפתיים.

לא משנה כמה שנות וותק צברתם כרואי חשבון ומתי סיימתם את לימודי ראיית חשבון, העולם סביבכם משתנה מדי יום ביומו, ותמיד יש משהו חדש שכדאי ללמוד כדי להפוך לבעלי מקצוע טובים יותר.

עצה 2: קחו בחשבון שאתם יזמים

אחד הדברים שלא יגידו לכם כשאתם לומדים, או אפילו במשרה הראשונה שלכם, זה שאתם יזמים! למדו לחשוב כיזמים ולמדו להתנהג כיזמים. בשורה התחתונה: כל רואה חשבון נמצא בתחום בשביל עצמו, כאשר הוא אחראי לכישורים, לצמיחה, ליושר, למוניטין, למותג ולשירות שהוא מציע ללקוחות ולציבור.

מעבר למבחני ההסמכה שעברתם, המיומנות החשובה ביותר שתוכלו לרכוש לעצמכם כיזמים, היא כיצד להשיג לקוחות חדשים, להפתיע ולשמח אותם.

עצה 3: לנהל אחרים בתבונה

אל תניחו שאחרים יהיו קפדניים כמוכם ויטפלו בדברים כפי שאתם נוהגים לעשות. יחד עם זאת, אתם לא יכולים לעשות הכול לבד. זכרו שעובדים נושאים עיניהם אל המנהל כדי לקבל הדרכה, לא כדי לממש את שאיפות הקריירה שלו.

עצה 4: עבדו בתפקיד שמעניין אתכם

לדעת מה אתם רוצים, זה יתרון. מציאת קריירה ותפקיד שמתאים לאישיות שלכם היא חיונית. בלי קשר לידע המקצועי שלכם, אל תיתקעו בתפקיד שאתם לא אוהבים. שימו לב – תפקיד אחר יכול להפוך לתפקיד נהדר.

עצה 5: שאלו בקביעות שאלות הקשורות למקצוע

מומלץ לשאול באופן קבוע את השאלות הקשורות לליבת המקצוע שלכם, תוך הבנת המגבלות הרציניות של תחום החשבונאות, כמו:

  • החשבונאות אינה תיאוריה, כי היא יכולה רק לאשר את העבר ולא להציץ לעתיד.
  • החשבונאות לא נחשבת להון אינטלקטואלי, המקור העיקרי לעושר בכלכלה של ימינו.
  • לחשבונאות אין מה להגיד על ערך, מדובר רק במספרים המעידים על יושר וכוונות טובות.

עצה 6: להבין את ערכי הליבה האישיים

הבינו באמת את ערכי הליבה האישיים שלכם, וודאו שאבני היסוד של ערכים אלה הן:

  • לרכוש אמון
  • ולפעול ביושרה

תנו לערכים אלה להנחות את המעשים שלכם. כך תוכלו לחזק את קבלת ההחלטות שלכם ולטפח פתיחות ושיתוף פעולה. אלה יאפשרו לכם למלא את התפקיד הקריטי בהגנה על הון הארגון.

עצה 7: לא חייבים ללכת במסלול הקריירה המסורתי

אתם כבר לא צריכים לפסוע במסלול הקריירה המסורתי. אתם לא חייבים להגיע קודם כל למשרה של מנהל ומשם לעבור לתעשייה. אתם יכולים להתחיל בתעשייה. ואם אתם רוצים, תוכלו לעבור אחר כך למשרה ציבורית.

עצה 8: אל תמעיטו ביתרונות הדיגיטליים שלכם

אל תמעיטו בערך היתרונות הייחודיים שלכם – אתם הילדים שגדלו בעידן הדיגיטלי, חלק מדור חדש שמבין כיצד ומדוע עבר העולם העסקי בעשר השנים האחרונות, מכלכלת שיתוף אל סחר אלקטרוני ואוטומציה שחווים עלייה המסחררת.

אתם יודעים מדוע קניונים נעלמים. אתם לא חוששים לפנות תחילה לטכנולוגיות כדי שיטפלו במשימות גוזלות זמן, ולהקדיש את עיקר האנרגיה שלכם להוספת ערך אסטרטגי. אימוץ יתרון זה שמאפיין את דור המילניום הוא ענק – עכשיו צאו ונצחו את העולם!

לבסוף, ברור שהדרך הטובה ביותר להיות טובים במשהו כרוכה בניסיון ושנים של עבודה. אבל כפי שאתם רואים יש כמה עצות וצעדים מעשיים שבהם תוכלו לנקוט כדי להפוך לרואי החשבון הטובים ביותר שאפשר, במקביל לעבודה הנוכחית ולניסיון שאתם צוברים כעת.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן