"עושר מהאגדות": הסרט 'אגדת חורבן' יעשה היסטוריה ויהיה הראשון בעולם להימכר בפלטפורמת NFT

׳אגדת חורבן׳ עושה היסטוריה. 1500 היצירות המרכיבות את הסרט יועלו למכירה דיגטלית ויהפכו למטבע דיגיטלי עולמי. במאי הסרט גידי דר: ״יצירות אומנות מהממות, של שני אומנים גדולים שבנו עולם מופלא וקדום עם רלוונטיות מהדהדת לימינו. בואו ניתן לשוק החדש והמסתורי הזה לגלות את העבודה שלהם״.

האפוס הקולנועי יוצא הדופן וזוכה פרסי ׳אופיר׳ המורכב מלמעלה מ-1,500 ציורים של האומנים דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט ("ואלס עם באשיר"), פורץ דרך עולמי והופך לסרט הראשון שכל ציוריו ויצירותיו יועמדו למכירה על גבי פלטפורמת בלוקצ׳יין בתצורת NFT שתופסת תאוצה עולמית.

הסרט אגדת חורבן צולם בטכנולוגיה חדשנית ובנוי מציורים דוממים אשר המצלמה מטיילת עליהם (בניגוד לסרטי אנימציה רגילים בהם הציורים מונפשים), כאשר העריכה בין התמונות והתנועה שהולכת ונהיית אינטנסיבית ככל שהסיפור מתקדם אל סופו הלא יאומן, יוצרת מותחן פוליטי היסטורי רחב יריעה ומיסטי. מדובר בטכניקת אנימציה שנעשתה לראשונה בעולם באגדת חורבן ועל כך זכה הסרט בארבעה פרסי האוסקר הישראלי (פרסי אופיר) ביניהם על העיצוב האמנותי הטוב ביותר לשנת 2021.

כיום מרבית התמונות הנמכרות ב NFT הינם ללא עומק אומנותי אמיתי (קופים, כבשים וכדו׳) כאשר המכירה הפעם מתמקדת ביצירות ברמה הגבוהה ביותר עליהם עמלו שבע שנים, שניים מהציירים הטובים בעולם.

המכירה תתקים בשבוע הבא ושעת פתיחתה המדויקת תוכרז 48 שעות מראש בעמודי הסרט ברשתות החברתיות. המכירה תפתח קודם לחברי קהילה ושותפים לפרויקט אשר יוכלו לרכוש 500 יצירות כאשר לאחר מכן תיפתח מכירה של 1000 היצירות הנותרות לקהל הרחב.

- פרסומת -

הקצאת היצירות תתבצע באופן רנדומלי ושוויוני בין הקונים וכל ארנק יוגבל למקסימום 4 רכישות. בעת המכירה הקונים לא ידעו איזו יצירה רכשו. לאחר 72 שעות מסיום המכירה יחשפו היצירות וכל קונה יגלה באיזו יצירה הוא מחזיק. קונים אשר ירצו לבצע קניית יצירות נוספות לצורך השלמת סצנות יוכלו לעשות זאת מיד בתום הרכישה במסחר בין הקונים דרך פלטפורמת המסחר הדיגיטלית OPEN SEA.

צילום מתוך הסרט אגדת החורבן. באדיבות דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט

"אגדת חורבן" מביא בפעם הראשונה לקולנוע את אחד הסיפורים הגדולים בהיסטוריה – סיפור המרד היהודי באימפריה הרומית שהידרדר למלחמת אחים והוביל לחורבן בית המקדש השני. הסרט מבוסס על מקורות היסטוריים בהם אגדות החורבן התלמודיות וספרו של יוסף בן מתתיהו ״מלחמות היהודים ברומאים״. הסרט מתאר את הסיפור המצמרר של חברה מקוטבת הנקרעת לגזרים ומתגלגלת ככדור שלג לעבר האבדון.

כאמור מדובר בפעם הראשונה בעולם שבה סרט שצולם בטכניקה הזאת מועמד למכירה בצורה מלאה. קולקציית ה-NFT של אגדת חורבן כוללת 1,500 יצירות, ביניהן ציורים מקוריים מהסרט וסקצ'ים (שרטוטים) של האמנים מתהליך העבודה.

במאי הסרט גידי דר: ״כולם מתלבטים אם להגדיר את "אגדת חורבן" כיצירת קולנוע או כיצירת אומנות מתגלגלת. תמיד אני נלחם להגדיר אותו כקולנוע, אבל הנה, הזדמנות להגדירו כיצירת אומנות, או יותר נכון 1500 יצירות אומנות, נפלאות, מדהימות מהממות, של שני אומנים גדולים, מיכאל פאוסט ודוד פולונסקי, שציירו את הסרט במשך שבע שנים, ובנו עולם מופלא וקדום עם רלוונטיות מהדהדת לימינו. בואו ניתן לשוק החדש והמסתורי הזה לגלות את העבודה שלהם.״

האומן דוד פולונסקי הוסיף: ״הסיבה שאנחנו מתעניינים בעולם החדשני של NFT כיוון שזה ניסוי מעניין על איך אומנות באה לידי ביטוי? מזה אומנות? מי בעצם הבעלים של יצירת אומנות? כל אלו שאלות חדשניות עם אותה אנרגיה שהובילה אותנו לייצר את הסרט הזה.״