קבר יוסף: אלפים התפללו לרפואת פצועי הפיגוע במעלה אדומים

מתפללים בקבר יוסף
צילום: דוברות

התכנסות מרגשת. אלפי בני אדם נכנסו השבוע (שלישי) לקבר יוסף שבשומרון יחד עם ראש מועצת שומרון, האדמו"ר מאונגוואר, חברי הכנסת צבי סוכות ומשה רוט, סגנית השר מיכל וולדיגר וסגן ראש מועצת שומרון דווידי בן ציון.

האדמו"ר מאונגוואר – הרב דוד שלמה קליין, ערך תפילה במקום וקרא פרק תהילים יחד עם הקהל לרפואת פצועי הפיגוע במעלה אדומים, אשר אחד מהם הוא תושב השומרון. האדמו"ר ברך את תושבי השומרון ואמר "יוסף הצדיק היה איש מצליח, כל מי שגר בנחלת יוסף הצדיק יבורך – ויהי איש מצליח, תבורכו ותצליחו".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן קרא להחזיר את הישיבה לקבר יוסף "יוסף היה המשביר והמאחד, דווקא בימים האלו נלמד להוסיף אחווה ואהבה בעם ישראל כדרכו של יוסף. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להחזיר לכאן את ישיבת עוד יוסף חי בצורה מלאה. החזרה לקבר יוסף תביא ביטחון למדינת ישראל, ותעביר מסר לאוייבי ישראל שעם ישראל הוא עם חזק, עם שלא נשבר.

סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר שיתפה: "הרבה שנים לא הייתי כאן, זה מרגש אותי להגיע לכאן, בטו' באב, למקום הקדוש הזה, ליוסף הצדיק שלמרות ההשפלות שעבר ידע לחבר, בימים קשים שכאלה שנדע לחבר גם איש לרעהו, וגם אותנו לאבותינו ולעשות את כל החיבורים במהרה ביימנו אמן".

- פרסומת -

ח"כ צבי סוכות אמר לסיכום: "לא היו ימים טובים לישראל כטו' באב, יוסף הצדיק היה המאחד בין כל השבטים, דווקא מכאן מתוך נחישות נאמין במה שאנחנו עושים, ודווקא מכאן שנזכה לעשות הכל למען האחדות".

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.
דגן הודה לכוחות הביטחון ומשטרת ישראל שליוו את הכניסה, למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, לקצין הגמ"ר רס"ן עזריאל פרלמן וכן למתנדבי מנהלת קבר יוסף של המועצה האזורית שומרון בראשות נתנאל שניר על הסיוע והארגון בכניסה לקבר יוסף.