בני עקיבא: יגאל קליין נבחר למזכ"ל הבא של התנועה

מליאת ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא החליטה הערב (שלישי), בתום ישיבה מיוחדת, כי  סמזכ"ל התנועה יגאל קליין יהיה המזכ"ל הבא של התנועה. המליאה אישרה את המלצתה של ועדת האיתור לבחירת המזכ"ל/ית והחליטה כי קליין יחליף את המזכ"ל הנוכחי יאיר שחל, שיסיים בקרוב קדנציה ארוכה בת שש שנים בתפקיד. קליין נבחר בתום תהליך ארוך ומקצועי והוא צפוי להיכנס לתפקידו בסוף הקיץ הקרוב.

מזכל בני עקיבא
יגאל קליין. צילום: מתניה אופיר

מליאת ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא התכנסה אמש לישיבה מיוחדת לבחירת המזכ"ל הבא של התנועה. בפני הוועדה הובאה המלצתה של ועדת האיתור לבחירת מזכ"ל/ית שהמליצה על בחירתו של סמזכ"ל התנועה יגאל קליין לתפקיד. בתום הדיון, המליאה החליטה לקבל את המלצת הוועדה ובחרה בקליין לתפקיד המזכ"ל הבא של תנועת בני עקיבא.

קליין, בן 44, תושב מעלה חבר, נשוי ואב לחמישה, בעל ניסיון של כ-11 שנים בבני עקיבא. קליין שימש כרכז הדרכה במחוז ירושלים, כראש מחלקת ההדרכה הארצית של התנועה, ובשנתיים וחצי השנים האחרונות משמש כסמזכ"ל החינוך בתנועה. קליין, בוגר ישיבת שבי חברון, בעל תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית ובוגר קורס דירקטורים מהמכללה האקדמית ספיר ותואר שני במדעי היהדות של הקריה האקדמית אונו. קליין שימש כמנהל חינוכי בפרויקט יחד של רשת אור תורה סטון, ומשמש בשנים האחרונות גם כחבר בועד המנהל של תוכנית "לחיות יחד" של קרן לאוטמן וכחבר מטה ויועץ אסטרטגי בכיר במנהלת לזהות יהודית מטעם חברת האסטרטגיה Deloitte.

קליין נבחר לתפקיד בתום תהליך ארוך ומקצועי שקיימה ועדת האיתור בשבועות האחרונים. בראש הוועדה עמד מזכ"ל בני עקיבא לשעבר וסמזכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב ד"ר יונה גודמן, והיו חברים בה עשרה חברים מגווני הציבור השונים המלווים את התנועה לאורך השנים. חברי הוועדה – יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע הרב חיים דרוקמן; מייסדת עמותת "בסוד שיח" וראשת 'מהו"ת ישראל' הפסיכולוגית הקלינית מרים שפירא; רב קהילת קטיף ור"מ בישיבת ההסדר באשדוד, הרב נח ויז'ונסקי; פרופ' תמי וולף-מונזון מהמחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן; מנהל מחוז דרום בחינוך הדתי, מר דוד חטואל; אשת החינוך הרבנית יפה גיסר; ראש המכללה האקדמית הרצוג הרב פרופסור יהודה ברנדס; מדריכה ארצית בשפ"י – מובילת תחום מיניות בריאה ומניעת פגיעה מינית במוסדות החמ"ד אילנית ימיני; אשת החינוך הרבנית אביטל שר שלום; ומנכ"ל רשת החינוך "דעת" ומזכ"ל בני עקיבא לשעבר דני הירשברג.

קליין נבחר בתום תהליך שיטתי של איתור ובחירה, שאיפשר לכל שרצה להגיש מועמדות או להמליץ על מועמד/ת. לוועדה פנו עשרות מועמדות ומועמדים כשכלל המועמדים עברו תחילה מבחן פסיכוטכני של חברת מיון מקצועית. המועמדים שנמצאו מתאימים עברו מבחן מיון תעסוקתי נוסף וכן ראיון אישי עם פסיכולוג המתמחה בתחום. לשלב הסופי הגיעו מספר מועמדים ומועמדות, שהציגו בפני חברי הוועדה את חזונם ואת יכולותיהם. לאחר בחינת כל הנתונים וקיומו של ראיון עומק אישי עם המועמדים והמועמדות שהגיעו לשלב הסופי, החליטה הוועדה להמליץ על מינויו של קליין לתפקיד.

- פרסומת -

כעת, לאחר אישור המינוי הערב ע"י מליאת ההנהלה הארצית, יחל בקרוב קליין תהליך חפיפה מסודר עם המזכ"ל הנוכחי יאיר שחל. קליין צפוי להיכנס לתפקידו בקיץ הקרוב ויחליף את שחל, שכאמור, יסיים קדנציה בת שש שנים בתפקיד.

 יו"ר ועדת איתור המזכ"ל, הרב ד"ר יונה גודמן: "מזכ"ל בני עקיבא הוא אחד התפקידים החשובים והמשמעותיים בעולם החינוך הציוני-דתי במדינת ישראל, ועל כן היה חשוב לנו לקיים תהליך בחירה מעמיק ויסודי ככל הניתן. שמחתי לראות שניגשו מועמדים ומועמדות איכותיים ביותר, ובתום התהליך בחרנו בע"ה במועמד שנראה כמתאים ביותר, לאור מכלול הנתונים ולאחר בחינת הדברים לעומקם. אנו מאחלים ליגאל הצלחה בתפקיד ומתפללים כי יזכה להמשיך בפיתוח וצמיחה של בני עקיבא וייחודה, למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל."

המזכ"ל הנבחר יגאל קליין: "ערב יום השואה אני נרגש לחשוב על הסבים והסבתות שלי מטוניס ומצרפת שניצלו מידי הצורר הגרמני ומכוחם אני בעז"ה זוכה לפעול. אני מודה למליאת התנועה על האמון, ותפילתי לקב"ה להיות ראוי לגודל האחריות שהוטלה עלי. בע"ה אתחיל בתקופה אינטנסיבית של למידה, ולאחריה אוכל בע"ה גם לשתף בעמדות ובתוכניות."