הבית היהודי וראש עיריית נצרת עלית משתפים פעולה בבחירות המקומיות

במסיבת עיתונאים משותפת, הכריזו "הבית היהודי" וראש העיר נצרת עלית שמעון גפסו העומד בראש רשימת "עורי עיר" על חתימת הסכם עודפים בבחירות המוניציפאליות לעיריית נצרת עלית.

אייל רותם 30/07/2013

הבית היהודי וראש עיריית נצרת עלית משתפים פעולה בבחירות המקומיות עוד סוכם כי לאחר ההצלחה הצפויה בבחירות, יקבלו נציגי הבית היהודי בעירייה את האחריות לתיק ההתיישבות.

השר אורי אריאל, שמלווה את העיר נצרת עלית מזה מספר שנים ופועל לפיתוחה, אמר: ״אנחנו נמצאים ערב בחירות מוניציפאליות. אני נהנה תמיד להגיע ולראות את ההתפתחות העצומה של העיר כשאני יודע מאיפה זה מגיע- מראש העיר שדוחף ללא לאות. סיכמנו כאן שנרוץ יחד ונחתום הסכם עודפים כדי להביא למיצוי מקסימאלי של הרשימות. אנחנו משלבים ידיים במטרה לנצח את הבחירות ולהוביל את העיר עוד חמש שנים."

- פרסומת -

השר אורי אריאל התייחס לסוגיית ההתיישבות הערבית בעיר ואמר יש פה שני כיוונים מרכזיים שצריך להתייחס אליהם: "המשרד מטפל בכל האוכלוסיות. מי שמכיר אותי יודע שאני כבר חמש שנים לוחץ לשווק קרקעות בנצרת העיר. פרצנו את זה. שיווקנו 700 יח׳ דיור ראשונות. ואנחנו נוציא עוד 700. מצד שני נעשה הכל לפתח בניה לכלל המגזרים בנצרת עילית.

ברגע שאין פתרונות לציבור הערבי בנצרת נוצרים לחצים שדוחפים רכישות בנצרת עילית. אני חושב שהפעילות בשני המישורים תיתן מענה גם אם לא ב 100% היא תיתן מענה ראוי".

ראש עיריית נצרת עלית שמעון גפסו אמר: "אני רואה בבית היהודי שותפים טבעיים לעשייה וסוכם כי לאחר הבחירות והרכבת המועצה הבאה יקבלו את תיק ההתיישבות בנצרת עילית".

מנכ"ל האיחוד הלאומי תקומה – הבית היהודי, נחי אייל אמר: ״על אף המתקפות נגד ראש העיר אני רואה בשותפות בינינו דרך לחיזוק אופיה היהודי של נצרת עלית. אני שמח על ההסכם בין הבית היהודי בראשות נדב טובול ובין ראש העיר שמעון גפסו. הסכם עודפים נחתם בין הסיעות בשותפות אמת להצלחת נצרת עילית״.

ראש רשימת הבית היהודי לעירייה, נדב טובול, אמר: ״אני בטוח שנזכה להיות שליחים נאמנים ולהוביל את העיר קדימה ביחד עם כל המגזרים״

לאחר המפגש בנצרת המשיכו השר אריאל והמנכ״ל נחי אייל לפגישה עם ראש רשימת הבית היהודי בטבריה רפאל טרבלסי, ונציגי הקהילה הדתית לאומית בעיר. השר אריאל והמנכ"ל אייל ערכו גם מפגש עם פעילים ואנשי ציבור ביניהם המועמד המוביל לראשות העיר יוסי בן דוד, נציג ישראל ביתנו. השר אריאל בירך את הנוכחים ואמר: "יש דרייב גדול בעיר טבריה לעשות שינוי. אין ספק שאחדות היא ערך בפני עצמה מה שקורה כאן כעת זהו חידוש גדול ומשמעותי לכם ולטבריה".

נחי אייל הוסיף ואמר כי "בטבריה באים לידי ביטוי ההנהגה הצעירה של הדור הבא בדמותו של רפי טרבלסי שנכון לו עוד עתיד מזהיר".