המטה ללוחמה בטרור: אזהרת מסע למדינות המפרץ. חשש מפיגוע נקמה איראני

בורג' חאליפה, דובאי
בורג' חאליפה, דובאי. צילום: הנס גורג'ן שמידט, פיקסביי

אגף לוחמה בטרור במטה לביטחון לאומי מעדכן על עלייה באיום הטרור כלפי ישראלים בחו"ל בעקבות חיסולו של "ראש תוכנית הגרעין" האיראני מוחסן פחריזאדה בשבוע שעבר ומפרסם אזהרת מסע.

לדברי גורמים במטה ללוחמה בטרור, לאור האיומים הנשמעים באחרונה מצד גורמים איראניים ולאור מעורבותם בעבר של גורמים איראניים בפיגועי טרור במדינות שונות קיים חשש כי איראן תנסה לפעול בדרך זו נגד יעדים ישראלים. זירות אפשריות לפעילות כזו, הן מדינות בקרבת איראן – כגון: גאורגיה, אזרבייג'ן, תורכיה, איחוד האמירויות, בחריין, החבל הכורדי בעיראק וכן במזרח התיכון ויבשת אפריקה.

במטה לביטחון מוסרים כי בלי קשר לכך, ארגוני הג'האד העולמי, בדגש על ארגון "המדינה האסלאמית" ותומכיהם מפגינים מוטיבציה גבוהה להוציא אל הפועל פיגועים (בהמשך לפיגועים שהתרחשו לאחרונה בצרפת, אוסטריה וגרמניה). באחרונה נשמעות קריאות יותר ויותר מצד גורמי ג'האד עולמי, לפגיעה בישראלים ויהודים. לדברי אותם גורמים במטה לביטחון לאומי, אפשר כי חלק מגל הטרור האסלאמי הנוכחי, יגיע ליעדים המזוהים עם ישראל או לקהילות יהודיות, בתי כנסת, מסעדות כשרות ומוזיאונים יהודים.

מועדי החגים הנוצריים, במהלך דצמבר 2020 וינואר 2021, עלולים להיות אטרקטיביים לפעילות חבלנית עוינת באירופה. על רקע זה, קוראים במטה לביטחון לאומי לציבור המתכנן לבקר בחו"ל ובכלל זאת למשלחות רשמיות ועסקיות לגלות ערנות מוגברת, כולל בקרבת נציגויות ישראל, בתי כנסת ומוסדות קהילה יהודיים, להישמע להנחיות הביטחון של השלטונות המקומיים, להתרחק מאזורים הומי אדם ולהימנע משהייה במתחמים ציבוריים אשר אינם מאובטחים או בסביבת מוסדות שלטון.

- פרסומת -

במטה ללומה בטרור מדגישים כי מומלץ לבדוק מבעוד מועד קיומה של אזהרת מסע ליעד ושניתן להתעדכן בכלל אזהרות המסע באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי אונליין בהתאם להתפתחויות.