הספר המטלטל שחושף לראשונה את כל מה שלא ידעתם על מאבק הקנאביס

בשנים האחרונות התגבר הדיון והשיח סביב סוגיית השימוש בקנאביס ואפילו רשימה שעוסקת בנושא ואשר חרטה על דגלה את המאבק בעניין החשוב רצה לכנסת.

כעת, יוצא ספר חדש ומרתק שמבקש לעסוק בסוגייה הזאת בצורה נרחבת, עמוקה וכזאת שנוגעת בנקודות שונות תוך הפניית זרקור אל זוויות של כותבים שונים.

הרקע לספר הוא סיפור אישי וכואב שהגיע ממקום לא צפוי: המחבר, תום וגנר, הוא יועץ אסטרטגי ומנהל קמפיינים פוליטיים; אלא שלפתע הוא נשאב לעולם הקנאביס הרפואי לאחר שאביו חלה בסרטן.

בניסיון למצוא לו מזור, הוא נקלע למסע מטלטל שבו נדהם לגלות שמדיניות הקנאביס בישראל מפריעה גם לחולים במחלות קשות לקבל טיפול רפואי. ואז, כדי לסייע לאביו, נעזר תום בקבוצה יוצאת דופן: "מחתרת המלאכים", שפועלת מחוץ לממסד הרפואי, מסייעת לחולים תוך סיכון עצמי רב ונמצאת תחת איום מתמיד של מאסר והתנכלות ממסדית.

מלחמות הקנאביס
כריכת הספר
- פרסומת -

בעקבות זאת, תום אסף וליקט במלאכה מורכבת את עדויותיהם האותנטיות של מטופלים, מטפלים ואנשי מקצוע בתחום לספר מרתק שמספק לראשונה הצצה נדירה לחצר האחורית של מערכת הבריאות: להשלכות הבלתי נתפסות של חוקי הקנאביס, לאינטרסים העומדים מאחוריהם, ולחייהם של האנשים שמסכנים את כל היקר להם כדי לעזור לזרים מוחלטים.

בספר ניתן למצוא מספרים שונים אשר מנסים כל אחד מנקודת מבטו לעסוק בנושא הטעון: העיתונאי גיא לרר; הסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי; ניר "המלאך" יופטרו, שנעצר לאחר שסייע לחולי סרטן להפיק שמן קנאביס רפואי; אביגיל דר, שהבריחה שמן קנאביס מחו"ל לבנה האוטיסט; עמוס דב סילבר, מייסד טלגראס; נסים קריספיל, חוקר הצמחים הידוע שנידון למאסר בגין ניסוי בקנאביס; ד"ר ברקת שיף–קרן, מראשונות הרופאים שהחלו לטפל בקנאביס בישראל; שלומי סנדק, אבי מאבק הלגליזציה; מאיר קדוש, אב לילדה חולת אפילפסיה ששתה בקבוק שמן קנאביס בכנסת; דנה בר און, יו"ר עמותת הקנאביס הרפואי; ד"ר ג'וני גרינפלד, שסמכויותיו נשללו על ידי משרד הבריאות בגין מתן "מופרז" של קנאביס לחולים סופניים; אלעד מזון, מחלוצי הטיפול בשמן קנאביס מרוכז בישראל, ועוד עשרות עדויות עוצרות נשימה.

וכך, הספר משמיע את קולם של גיבורי מאבק הלגליזציה ומאבק הקנאביס הרפואי, וחושף את סיפוריהם האמיתיים והמרגשים של נפגעי מדיניות הקנאביס – חולים שלא מצליחים לקבל טיפול רפואי, אזרחים טובים שמופללים למרות שלא פגעו באיש.

ואם לא די בעדויות שנחשפות בספר ושמהוות קריאה נוקבת לשינוי דחוף במדיניות הקנאביס של ישראל, מתברר שישנו קרב נוסף, על התודעה הציבורית: פייסבוק ואינסטגרם חסמו לחלוטין את אפשרויות הפירסום הממומן של הספר, וגם גוגל הגבילה את אפשרות הפרסום שלו.

בעקבות זאת, יצאו וגנר והפעיליו המלווים אותו לקמפיין מימון המונים חדש, שנועד לגייס תקציב כדי להעלות מסע פרסום של עדויות של מטופלי קנאביס רפואי ונפגעי מדיניות הקנאביס מתוך הספר “מלחמות הקנאביס” באמצעי התקשורת השונים. מטרת הקמפיין היא לייצר מודעות ציבורית לכך שחוקי הקנאביס כיום בישראל גורמים להתאכזרות לחולים ולרדיפת אזרחים שלא פגעו בזולת, כפי שמפורט בספר.

סרטון הקמפיין הציג את מנהיגי ציבור מטופלי הקנאביס הרפואי, ביניהם ניר “המלאך” יופטרו, שלומי סנדק, אורין פנסו ועוד, כאשר הם דורשים שינוי במדיניות ומוחים נגד החסימה של פרסום עדויותיהם בפייסבוק, אינסטגרם וגול. למרות זאת, הסרטון נפסל לפרסום על ידי יוטיוב בטענה שהוא מעודד שימוש לא חוקי בסמים.

לדף מימון ההמונים (בו ניתן גם לרכוש את הספר במחיר מוזל) ולסרטון שנפסל –
https://beactive.co.il/project/65955

המחבר, תום וגנר, מספר: "רצינו לפרסם את קולם של הנפגעים, אבל חסמו אותנו מכל הכיוונים. כנראה שמישהו מפחד מהאמת שהספר חושף.

"אני מכיר מקרים של חולים שירדו מהארץ למדינות בהן מאפשרים להם את הטיפול. אלו שלא, נעים במעגל נוראי – בין הרצון להיות אזרחים שומרי חוק לבין הזכות לטיפול רפואי, נדחקים לעבריינות ולהוצאות עתק בשוק השחור, מסתכנים במעצר ומשפט, נופלים כקורבנות לסוחרי סמים חסרי מצפון שמוכרים להם קנאביס מזויף ומרוסס, או פשוט סובלים מאוד בהיעדר קנאביס. זה מצב נורא".