השנה ה-12 ברציפות: מיזם 'מגילה בקהילה' של צהר ורשת אור תורה סטון יפעל במאות מוקדים

צילום: PIXABAY

קריאות המגילה במסגרת מיזם – 'מגילה בקהילה' של ארגון רבני צהר וארגון 'יחד' מבית רשת אור תורה סטון יתקיימו במעל ל-500 מוקדים בכל רחבי הארץ. מאות מתנדבים יסייעו עם הסברים על המגילה וחלוקת משלוחי מנות ומגילות מעוצבות.

מיזם 'מגילה בקהילה' של ארגון רבני צהר וארגון 'יחד' מבית רשת אור תורה סטון יתקיים גם השנה, בפעם ה-12 ברציפות. קריאת המגילה תיערך במעל ל-500 מוקדים שונים ובמעל ל-200 יישובים בכל רחבי הארץ.

מאות מתנדבים ייקחו חלק במיזם 'מגילה בקהילה' אשר יכלול קריאת מגילה עם הסברים על המגילה ועל החג, חלוקת משלוחי מנות לילדים ומגילות מעוצבות. הקריאות ייערכו בין היתר במתנ"סים, בפארקים, בדיור מוגן, בתחנות כיבוי אש, בבתי חולים, במרכזי ויצ"ו, בספריות, במכינות קדם צבאיות, בערים מרכזיות, ביישובים ובקיבוצים בצפון ובדרום ועוד. אירועי 'מגילה בקהילה' מיועדים לילדים ולהורים, חילוניים ודתיים, נשים וגברים.

לאחר שבשנים האחרונות התנהלו אירועי הקריאה תחת מגבלות הקורונה, השנה הציפייה היא כי הקריאות יחזרו לקדמותם ויתקיימו כמעט ללא הגבלות מיוחדות וברוב עם. ריבוי המוקדים יסייע לעשרות אלפי ישראלים לקחת חלק פיזי בקריאת המגילה, להתחבר למורשת ולמנהגים וליהנות מאווירת החג.

צילום: יחצ
- פרסומת -

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר: "השנה אנו מקווים לחגוג את חג הפורים בדרך קרובה ככל הניתן לזאת בה נהגנו לחגוג בטרם הקורונה. ישנן קהילות יהודיות שהשנה הפורים שלהן יהיה שונה והשמחה תהיה מוגבלת. בגלל מלחמה ששינתה את חייהם מהקצה אל הקצה, בגלל המגפה שבגינה יש כאלו שכבר אינם חוגגים עמנו. עלינו להודות ולשמוח בחג הפורים הזה שזכינו להגיע אליו בבריאות ובשלום ולהתפלל שנזכה כולנו גם בשנה הבאה".

הרב דר' כתראיל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון: "אנו מבקשים לאפשר לכל אחד ואחת לפגוש את היהדות ולהתחבר בדרכם לרוח החג, מנהגיו וערכיו, מתוך אחדות בין חלקיה ומגזריה של החברה הישראלית. היהדות שייכת לכולם ולכן בחרנו להנגיש אותה בצורה חווייתית ונעימה. פורים הינו חג של שמחה – ואין דבר יהודי וישראלי יותר מהתאספות משותפת של כלל ישראל לחגוג יחדיו את המורשת המשותפת".

הרב שי נוה, מנהל ארגון 'יחד' מבית רשת אור תורה סטון:" מיזם מגילה בקהילה הוא חלק ממאות אירועים שמקיימים לאורך השנה עשרות רכזי יחד הפזורים ברחבי הארץ, כחלק מתהליך קהילתי המבקש ליצור מרחב חיים יהודי ישראלי קהילתי ומחבר. המורשת שלנו, של כולנו, ואנו רוצים שכל יהודי ויהודייה ירגישו נוח במפגש שלהם עם המסורת שלהם. מאות המוקדים המגוונים והשונים, מאפשרים לכל קהילה ולכל אחד ואחת להרגיש בבית עם היהדות, להיות שייכים".

משפחות המעוניינות לקחת חלק במיזם 'מגילה בקהילה' מוזמנות להיכנס ולהירשם באתרים של ארגוני צהר וארגון 'יחד' מבית רשת 'אור תורה סטון' וכן בעמודי הפייסבוק של הארגונים.

חפשו את המוקד הקרוב לביתכם: https://bit.ly/3KjXnDX