השנה רצים לזכרם: בניגוד לשנה שעברה השנה ייערך המירוץ לזכר הנופלים

רצים לזכרם. תמונה: יח"צ

גם השנה "רצים לזכרם": המירוץ המסורתי לזכר חללי מערכות ישראל יתקיים ביום הזיכרון 14.4.21 בשעה 17:30 בכל הארץ

לאחר שבשנה שעברה לא ניתן היה לקיים את מירוץ "רצים לזכרם" בשל התפרצות הקורונה, חוזר המירוץ שהפך למסורת במלוא הכוח. "רצים לזכרם" יתקיים זו השנה החמישית למשך שעה אחת ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בכל הארץ באותה בשעה. המירוץ פתוח לכל מי שמעוניין להשתתף ומעוניין לרוץ לזכרו של אדם יקר או לזכרם של נופל/ת אקראי/ת ממאגר של עשרות אלפי נופלים מאז קום המדינה שקיים באתר רצים לזכרם.

את מירוץ רצים לזכרם הגה ומוביל בועז יעקב, חובב ריצה שבשירותו הצבאי בשייטת 13 איבד כמה מחבריו הטובים לנשק וגם חברים לחיים. לאחר שבמשך שנים הנהיג בועז בהתנדבות קבוצה לקידום נוער דרך פעילות הכנה לצבא, הוא הקים את עמותת "דרך הרגליים" על מנת לקדם  מטרות חברתיות משמעותיות על ידי פעילויות ספורט שונות. במקביל המשיך יעקב בתחביב הריצה שלו שאיפשר לו לדבריו בימי זיכרון לפרוק חלק מהרגשות שעולים בו ביום זה. "מצאתי את עצמי יוצא לריצה בנופיה הקסומים של ארצנו היפה בשיאו של יום הזיכרון, ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי והרגשתי רגשות עמוקים של עצב וכאב שהפכו להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל", אומר בועז.

את מיזם "רצים לזכרם" ייסד יעקב לפני 5 שנים מתוך מטרה להפוך את הריצה לפעילות לאומית ארצית ביום הזיכרון. בשנה הראשונה לקיומו של המירוץ נרשמו אליו כ- 4,700 איש, ומאז מדי שנה גדל מספר המשתתפים בכמה אלפים. בכל מירוץ התמלא עמוד הפייסבוק של המיזם במאות צילומים מרגשים של רצים מרחבי הארץ בחולצות עם לוגו "רצים לזכרם" ודגלי ישראל בידיהם. "זה מירוץ חוצה מגזרים, עדות ודעות ותפקידו לאפשר לנו כאומה לזכור את כלל הנופלים באשר הם", מסביר בועז.

- פרסומת -

הרישום ל"רצים לזכרם" מתבצע דרך אתר   www.memorun.org

תמורת תשלום סמלי של 40 שקל מקבלים חולצת ריצה לבנה עם סמל המירוץ והמערכת מאתרת באופן אקראי שם של נופל/ת במערכות ישראל לזכרו ירוצו הנרשמים. לכל נרשם נשלח לינק ובו מידע מפורט

על הנופל שהוא נבחר לרוץ לזכרו. מי שמעוניין, יכול להוסיף שם של נופל/ת נוסף לזכרו הוא רוצה לרוץ ושני השמות מודפסים על גבי מספר החזה שנתלה על החולצה. קובץ עם שמות הנופל/ים נשלח במייל לנרשמים בפורמט של "מספר חזה" ואותו הם מדפיסים ומצמידים לחולצה בעת הריצה. במקביל נשלחת הודעה לטלפון הסלולרי של הנרשמים ובה מצויין סניף של רשת חנויות הנוחות so good הקרוב למקום המגורים.