חיילים משוחררים? אתם זכאים לנסיעות חינם בתחב"צ | כל הפרטים

ארכיון. צילום: אביחי טבק

שרת התחבורה מירי רגב הציגה רפורמה חדשה בשם "צדק תחבורתי", שתעניק הנחות לחיילים משוחררים וסטודנטים, תושבי הפריפריה וגימלאים.

על פי התכנית שהציגה רגב, מדובר ברפורמת מחירים חברתית מהגדולות שבוצעו בישראל, המתמקדת ביישובי הפריפריה ובצעירים, ומעודדת העדפה לשימוש בתחבורה ציבורית על פני הרכב הפרטי.

הסעיפים העיקריים ברפורמת המחירים

33% הנחה ברכישת ערך צבור ומנוי חופשי-חודשי לצעירים בגילאי 18-26: עד כה נהנו מהנחות רק ילדים ונוער עד גיל 18. על פי המתווה החדש יקבלו כל הצעירים שעדיין נמצאים בראשית דרכם הנחה משמעותית בנסיעה, במטרה לעודד אותם להעדיף את התחבורה הציבורית על פני רכב פרטי.

נסיעה חינם בתחבורה הציבורית לחיילים משוחררים למשך שנה מיום שחרורם: ההטבה שניתנת כיום רק לחיילים במהלך שירותם, תורחב למשך שנה מיום השחרור, כאות הוקרה ותודה על התקופה שהשקיעו בשירות ארצם.

- פרסומת -

50% הנחה ברכישת ערך צבור לתושבי הפריפריה: יישובים בפריפריה בכל רחבי הארץ (הגדרת אזור פריפריאלי ברמה 1-5 על פי הלמ"ס), 50% הנחה ליישובים באשכול סוציו-אקונומי נמוך (אשכולות 1-2 על פי הלמ"ס), בעת טעינת כרטיס הרב-קו בערך צבור.

נסיעה חינם בכל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל לאזרחים ותיקים: עד כה נהנו מנסיעה חינם רק גילאי 75 ומעלה.במתווה החדש תוענק הטבה זו לכל אזרח ותיק, נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67, תוך הרחבת מעגל הזכאים במאות אלפי משתמשים.

50% הנחה על מנוי "חופשי חודשי", לאנשים עם מוגבלויות וזכאי הביטוח הלאומי: מגזרים אלה, שנהנו עד כה מהנחה רק בעת רכישת ערך צבור, יהיו זכאים לשלם חצי מחיר גם בעת רכישת מנוי "חופשי-חודשי".

תחבורה ציבורית במחיר שווה לכל נפש בכל האר

השרה רגב: "היום אנו מציגים את מהפכת המחירים בתחבורה הציבורית, שתבטיח שירות איכותי במחיר הוגן לכל תושבי ישראל. כמי שגדלה בפריפריה, אני מחויבת לפעול למען כל מי שמתגורר מחוץ למטרופולינים הגדולים. מהפכת המחירים שאני מובילה תספק תחבורה ציבורית במחיר שווה לכל נפש בכל הארץ וללא כל העדפה למגזר כזה או אחר.

ציבור נוסף שייהנה ממחיר מופחת הם חיילים משוחררים וצעירים עד גיל 26, שהם המשתמשים העיקריים בתחבורה הציבורית ודור העתיד שלנו. גם לאזרחים ותיקים נרחיב את הטבת הנסיעה חינם כבר ביום צאתם לגמלאות, בלי צורך לחכות לגיל 75.

מטרתנו היא הורדה משמעותית של הפקקים ויוקר המחיה באמצעות הוזלת סעיף התחבורה בסל הצריכה של המשפחה הישראלית ועידוד השימוש בתחבורה הציבורית. אני מאמינה בכל ליבי ששני אלה הם יעדים לאומיים חוצי מגזרים ומחנות, ובכוונתי להיאבק על מימושה בהקדם."