לאחר עשרות שנים: מקווה טהרה מפואר נחנך במושב איתן

צילום: טהרת המשפחה

ערב מרגש במיוחד התקיים לפני מספר ימים במושב איתן במועצה האזורית שפיר. לאחר מספר שנים בהם המקווה ביישוב לא היה בר שימוש, נחנך במקום מקווה מפואר שצפוי לשמש את נשות המושב והיישובים הסמוכים. המקווה נבנה ע"י עמותת טהרת המשפחה בעיצוב ובניה מתקדמת ברמה שתיראה לכל אישה כלובי של בית מלון מפואר או כספא יוקרתי.

עד לבניית המקווה החדש פעל במקום מקווה ישן ששימש את נשות המושב עשרות שנים. בשנים האחרונות המקווה הגיע למצב תחזוקתי ירוד ויצא מכלל שימוש כבר לפני מספר שנים.  בעקבות זאת, הוחלט על בניה של מקווה חדש ומפואר שישמש את נשות המושב והיישובים הסמוכים. במשך השנה האחרונה בזמן הבניה נאלצו נשות המושב לטבול ביישובים הסמוכים, כשאנשי טהרת המשפחה פעלו מסביב לשעון על מנת להשלים את בנייתו של המקווה בהקדם.

בערב חנוכת המקווה השתתפו יו"ר עמותת טהרת המשפחה הרב חיים לוי, ראש מועצת שפיר אדיר נעמן ועשרות מתושבי ותושבות המושב. עלות הקמתו של המקווה נאמדת בכ-2 מיליון כשכ-1,000,000 ₪ הגיעו מתרומות שגייסה עמותת טהרת המשפחה. יחד עם התקציב והשותפות עם המועצה הושג כלל התקציב לבניית המקווה וכעת, כאמור, הוא נחנך ונפתח עבור ציבור הנשים.

מנכ"ל עמותת טהרת המשפחה עקיבא ויינר: "כשנודע לנו באילו תנאים נשים בישראל טובלות כיום והבנו את מצבו הקשה של המקווה-היה לנו ברור שאנו חייבים בהקדם להביא לבנייתו של מקווה חדש במושב.  העמותה שמה לה למטרה שכל אישה בישראל שתהיה חפצה בכך תוכל לקיים את המצווה ותמשיך את שרשרת הדורות של עם ישראל. אנו גם שמים דגש כל העת על חווית הטבילה ולא רק עצם קיום המצווה, לכן החלטנו להשקיע באופן מיוחד בעיצוב ובנראות החיצונית של המקווה מעבר להקפדה על כל הנושאים ההלכתיים."