למה יריב אופנהיימר מאכיל דתיים בשרימפס?

(צילום: באדיבות ניר כפרי)

יריב אופנהיימר מ"שלום עכשיו", השתתף בסרט חדש של עמותת 'קרוב ללב' אשר יוצאת בימים אלו בקמפיין לקירוב לבבות בין דתיים לחילונים ולהדלקת נרות חנוכה יחד. אז איך מכל-כך הרבה רצון טוב יצא שהוא קשר דתיים לכיסאות והאכיל אותם שרימפס? הכל בפנים…

עמי שרון 09/11/2015

יריב אופנהיימר ידוע בפעילותו בשלום עכשיו, כאיש שמאל מובהק וגאה, ובכלל ביחסים שאינם מן המשופרים עם המתנחלים, אך בסרט חדש שיוצא המצב רק מתדרדר: בעלילה המפתיעה, אופנהיימר מקבל בביתו שכנים דתיים שבאים להציע לו להדליק איתם נרות של חנוכה. העלילה מסתבכת וזה נגמר כשהשכנים הדתיים קשורים לכסאות בזמן שיריב רוקד טראנס ומאכיל אותם שרימפס.

אל דאגה: כל זאת כחלק מסרט "אימה" חדש שהוציאה עמותת "קרוב ללב" הקורא לשכנים להדליק נרות יחד, וכדי לעודד הדלקה משותפת מחלקת לפונים אליה ערכת חנוכה חגיגית.

- פרסומת -

בסרט החדש, משתתפים גם חבורת "אנדרדוס", קומיקאים מובילים בציבור הדתי, המשתפים פעולה באופן מפתיע עם יריב אופנהיימר.

עמותת קרוב ללב, יוזמת הסרט, יוזמים בשנים האחרונות מדי חג ובפעילויות שונות חיבורים בין שכנים דתיים לחילונים, והסבירו: "אנחנו מאמינים שבמקום לדבר על אחדות בעם במילים גדולות, צריך פשוט שכל אחד יעשה את שלו. אי אפשר לדבר על חיבור בינינו, בלי שאתה מכיר את השכן שלך.

(צילום: באדיבות ניר כפרי)

לכן, אנחנו מחלקים לפני החגים ערכות שדתיים וחילונים יכולים לקבל, ולעשות את הדבר הפשוט: להגיע אחד לשני, להעניק משהו ולדבר." בקרוב ללב מציינים כי "על פי מחקרים שעשינו, רוב מוחלט של הציבור החילוני מעוניין בהכרות עם השכנים הדתיים, רק שאנשים לא יודעים את זה" ומוסיפים: "אנחנו מודים ליריב, שנרתם בהתנדבות להשתתף בסרטון ולהראות שאחרי הכל – אנחנו עם אחד."

בערכות שמחלקים בעמותת "קרוב ללב", ישנם חנוכיה, נרות, שירים ואפילו משחק משפחתי מיוחד להכרות בין השכנים.