מזכ"ל חדש לתנועת עזרא

מזכ
לירן גרוס. קרדיט צילום: תנועת עזרא

הליך איתור המזכ"ל החדש לתנועת עזרא הגיע לסיומו עם היבחרו של לירן גרוס לתפקיד. גרוס משמש כיום כראש חטיבת התוכן בתנועה ויד ימינו של המזכ"ל היוצא הרב יאיר בינשטוק. הוא גדל בתנועה כחניך, מדריך ומרכז, ולאחר מכן עבר לשמש כרכז הדרכה אזור דרום, בהמשך כיהן כראש מחלקת ההדרכה בתנועה.

גרוס, תושב העיר אשקלון, נשוי לאביטל ואב לשלוש בנות. בוגר הישיבה התיכונית צביה אשקלון והישיבות הגבוהות "לב לדעת" (שדרות) ו"עטרת ירושלים", מכהן מפקד במילואים, בעל תואר ראשון בניהול תעשייתי מהמכללה האקדמית ספיר, בוגר תכנית מנדל למנהיגות נוער וקורסי ניהול והנחיית קבוצות מטעם מכון פירם ושמעון פאר. בשנים האחרונות משמש כיו"ר ועדת הדרכה של מועצת תנועות הנוער בישראל.

גרוס נבחר לתפקיד לאחר הליך בחירה אורך וקפדני, אליו הגיעו למעלה מ-20 מועמדים. לאחר שני סבבי ראיונות ותהליכי מיונים נותרו שלושה מועמדים, שכל אחד מהם היה צריך להציג את חזונו ושיטת העבודה שלו בפני הועד המנהל של התנועה.
כאמור, לאחר השלב האחרון נבחר לירן גרוס לתפקיד המזכ"ל החדש.

המזכ"ל היוצא הרב יאיר בינשטוק: "אני שמח ומתרגש על בחירתו של לירן לתפקיד המזכ"ל. זו תחושה נפלאה לסיים את תפקידי בידיעה שהתנועה מופקדת בידיו של לירן שבמשך השנים האחרונות מוביל את התוכן התנועתי, נושא בתפקידים שונים בתנועה ושימש כיד ימיני בתקופה האחרונה. אני סמוך ובטוח שהתנועה תמשיך לגדול ולהרחיב את השפעתה תחת הנהגתו של לירן ומאחל לו הצלחה רבה".

- פרסומת -

המזכ"ל הנכנס, לירן גרוס אמר: "כנער שגדל בתנועה וצמח משם לאורך תפקידים רבים ומגוונים אני גאה ונרגש על הבחירה בי כמזכ"ל. אני מודה לועד המנהל ומודע לגודל האחריות המוטלת על כתפיי. ברצוני להודות לרב יאיר בינשטוק על המסירות הגדולה לאורך השנה ומאחל לו הצלחה גדולה בתפקידו הבא. אני נכנס לתפקיד בידיעה שיש לתנועה צוות הנהגה מוכשר ומסור, מנהיגים וחניכים נפלאים. לאחר עשור של צמיחה וגדילה משמעותית מכל הבחינות, נמשיך יחד כתנועה להגדיל את עשייתנו מתוך חינוך לתורה עם דרך ארץ ישראלית".