מחבל שזרק בקבוק תבערה על בית משפחה יהודית ישלם כרבע מיליון שקלים

לפני כשנה השליך מחבל בקבוק תבערה לעבר בית משפחה יהודית במזרח ירושלים וגרם לדליקה. המחבל נעצר, הורשע ונשלח למאסר. לאחר גזר הדין הגישה המשפחה תביעה אזרחית כנגדו באמצעות ארגון חוננו ובית המשפט פסק בהעדר הגנה כי המחבל יפצה אותם בסכום של 245,000 ₪. עו"ד אופיר שטיינר מחוננו: "ההליך האזרחי מהווה כלי משלים חשוב באירועי איבה וטרור. יש בכך כדי לחזק את ההרתעה ואת תחושת הצדק"

צילום: freepik

בית המשפט המחוזי בירושלים פסק אתמול (א') כי מחבל אשר השליך בקת"ב לעבר בית משפחה יהודית במזרח ירושלים לפני כשנה וגרם לדליקה יפצה אותה בסכום של 245,000 ₪. לאחר האירוע נתפס המחבל, הורשע ונידון ל 25 חודשי מאסר בפועל, לצד עונשי מאסר על-תנאי וכן פיצוי בסך 6,000 ₪. זאת, אף נוכח גילו הצעיר.

לאחר גזר הדין הגישו נפגעי העבירה תביעה אזרחית לבית המשפט המחוזי בירושלים. בתביעה אותה הגיש עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו, פירוט אודות הנזק שנגרם להם כתוצאה מהאירוע ופירוט אודות הכאב והסבל שחוו, ועדיין חווים, בעיקר במישור הנפשי, בעקבות האירוע. במסגרת התביעה ביקשו הנפגעים מבית המשפט להשית על המחבל גם פיצויים עונשים, בשל העובדה כי המחבל גרם להם את הנזקים מתוך מניע גזעני-לאומני (טרור).

על פי התביעה שהוגשה: "בחודש נובמבר 2021 אז חבר המחבל לשני נערים נוספים, במטרה ליידות במשותף בקבוקי תבערה לעבר מתחם המגורים בשכונת אבו-טור שבירושלים, בו מתגוררות משפחות יהודיות, והכל ממניע אידאולוגי-לאומני. כשהגיעו למקום, השליכו מספר רב של בקבוקי תבערה. אחד מהבקבוקים הבוערים הצליח לחדור מעל לגדר והתנפץ על אחד מחלונות חדר השינה, בזמן שבני הבית שהו בו. כתוצאה מכך, ניצת ווילון שכיסה את החלון ואש החלה להתפשט בחדר. בעלת הבית נאלצה לכבות את האש בידיה, באמצעות שמיכה. ארבעה בקבוקים נוספים התנפצו ובערו בחצר המתחם. בפתח דירתה של אחת ממגישי התביעה. נכדיה הרכים ישנו באותה שעה בחדר הסמוך. היא הבחינה באש שהתפשטה במהירות, וכיבתה אותה באמצעות מטף כיבוי. זאת עשתה במטרה להגן על הנכדים, חרף הסכנה שנשקפה לה מכך שבמהלך הכיבוי המשיכו המחבלים להשליך בקבוקי תבערה למקום", נכתב בכתב התביעה.

עו"ד אופיר שטיינר ברך על פסק הדין ואמר: "ההליך האזרחי מהווה כלי משלים חשוב באירועי איבה וטרור. שכן, הוא מוסיף על ענישת המחבלים בהליך הפלילי גם את התשלום עבור הנזקים שגרמו לנפגעי העבירה. יש בכך כדי לחזק את ההרתעה ואת תחושת הצדק. השלכת בקבוקי תבערה מסכנת חיים, ויש למצות עד תום את הדין עם המחבלים".

- פרסומת -