ניר ברקת: "גדעון, עוד לא מאוחר לחשב מסלול מחדש"

ניר ברקת (צילום: מעריב)

בנאומו בכנס מעריב קרא ח"כ ברקת לגדעון סער: "התוצאות ידועות מראש. אתה הולך להפסיד". בנוסף, קרא ליאיר לפיד: "די לחרם האישי על רה"מ נתניהו, שבעבר כיהנת בממשלתו. די לחרם על ציבורים שלמים במדינה, על למעלה ממליון חובשי כיפות".

אביעד ברטוב 25/12/2019

ח"כ ניר ברקת התארח היום בכנס מנהיגים 2019 של מעריב שם התייחס למתיחות הפנימית בתוך תנועת הליכוד, "הפריימריז בליכוד שיתקיימו מחר מבחינתי מיותרים, וגם התוצאה ידועה מראש. מצד אחד, כל התמודדות דמוקרטית היא לכאורה לגיטימית, אבל בשעה שאף מפלגה לא עושה פריימריז, וכולם נערכים לבחירות הכלליות זוהי טעות קשה לכפות על הליכוד עיסוק בהתמודדות פנימית, במקום כמו כל המפלגות להפנות את כל המשאבים והאנרגיות החוצה. יש כאן מהלך אופורטוניסטי שניצל את חולשת רה"מ ברגעים הקשים ביותר שלו ושל הליכוד. הקריאה של גדעון להפטרות נתניהו בתוך 21 הימים, כשעוד ניתן היה להרכיב ממשלה שירתה את יריבינו הפוליטיים בשמאל".

ח"כ ברקת פנה באופן ישיר לגדעון סער ואמר, "גדעון, התוצאות ידועות מראש. אתה הולך להפסיד. מציע לך כבר עכשיו לעשות חשבון נפש על ההחלטה הלא חברית שנכפתה ללא צורך אמיתי על כל הליכודניקים ועל ראש הממשלה נתניהו. עוד לא מאוחר לחשב מסלול מחדש, רגע לפני שנפתחות הקלפיות. תשנה את השיח השלילי כלפי ראש הממשלה, תפסיק לדבר על אובדן שלטון הימין, תחזור הביתה, בכדי שתוכל לקחת חלק במאמץ הגדול לנצחון הליכוד והמחנה הלאומי ב-2.3. גודל הפער בפריימריז יהיה גם גודל הניצחון בבחירות לכנסת, ואני קורא לתומכי נתניהו להגיע לקלפיות גם בגשם, גם ברוח ולהעביר מסר חד וברור לכל אזרחי ישראל שהליכוד מאוחד סביב בנימין נתניהו".

- פרסומת -

בנוסף, פנה ח"כ ברקת ליאיר לפיד: "אני רוצה גם לפנות למנהיגים ממחנה השמאל, ובעיקר ליאיר לפיד, שנאם כאן לפני: יאיר, היו לך שתי הזדמנויות פז לפעול יחד איתנו, יחד עם המחנה הלאומי, ופעמיים אמרת לא. מספיק עם החרמות. די לחרם האישי כלפי רה"מ נתניהו, שבעבר כיהנת בממשלתו. די לחרם על ציבורים שלמים במדינה שלנו, על למעלה ממיליון חובשי כיפות. הם אחים שלנו! אגלה לך סוד, בניגוד לציפיות של מחנה השמאל, לא יהיה מרד בליכוד, ומחרתיים נתניהו ימשיך להיות המועמד שלנו לראשות הממשלה. גם הציבור החרדי והדתי לאומי לא הולכים לשום מקום".