עובדי נמל אשדוד: ״הנהלת הנמל ביד אחת עם ההסתדרות הכללית מכריחים אותנו לשבות״

נמל אשדוד
נמל אשדוד. צילום: יחצ

על רקע הכרזת ההסתדרות החדשה על השבתת כלל המשק, עולים מהשטח עוד ועוד קולות של עובדי המגזר הציבורי שאינם מעוניינים לקחת חלק בשביתה. אליהם הצטרפו בשעה האחרונה עובדי נמל אשדוד המבקשים להמשיך לעבוד כרגיל, אולם לתדהמתם הנהלת הנמל מכריחה אותם לצאת לשביתה.

לדברי ג׳, עובד נמל אשדוד, ״מדובר בשביתה פוליטית, אנחנו לא מאמינים בה ולא בדרך שלה. ההסתדרות החדשה וארנון בר דויד שוב פעם עשו סיבוב על כולנו בשביל אינטרסים צרים. מאות עובדים ועובדות נמל לא רוצים לקחת חלק בקרקס הפוליטי חסר האחריות של בר דויד וחבריו מהשמאל״.

עובדים אשר פנו להנהלת הנמל וביקשו לבצע את עבודתם ולא להשתתף בשביתה הפוליטית נדהמו לגלות את תשובת החברה: ״בחברה יש ארגון עובדים יציג אחד והוא זה שמחליט על שביתות בחברה. משעה שארגון העובדים האמור הכריז על שביתה, היא חלה על כלל עובדי החברה. כל החלטה שלך או של ארגון אחר להישאר בעבודה אינו רלבנטי, ובכל מקרה לא ישולם לך שכר בגין ימי השביתה.״

איתמר שרוני, מנכ״ל הנהלת ההסתדרות הלאומית: ״לשמוע ולא להאמין, דווקא בשעות כה רגישות אלו לאחדות העם ולמשק הישראלי פועלת הנהלת חברה ממשלתית להעצים את הפגיעה במשק. אנו חווים ימים מורכבים, כואבים וחסרי תקדים לחברה הישראלית. אנו עדים לפגיעה אנושה בחברה הישראלית, בכלכלה ובחוסן של כולנו. אירועי הבוקר, אשר כוללים שביתות והשבתות, מעמידים את המשק, ערב חג הפסח, בסכנה קיומית וחובה על כולנו דווקא בעת קשה זו לשמור על עמודי התווך של המדינה. בנסיבות האלו, החליטה ההסתדרות הלאומית כי אינה מאפשרת השבתה של מקום העבודה אשר תגרום להעצמת הפילוג והפגיעה הכלכלית בחוסנה של המדינה. לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות צריך לאחד ולא לפלג – אחים אנחנו, אין לנו ארץ אחרת. אנו קוראים לעובדי נמל אשדוד כמו לשאר העובדים במשק הישראלי – אל תשתתפו בספין שסופו לפגוע בכולנו, עברו עכשיו לארגון עובדים מקצועי״.