עיצוב פנים – גם מחוץ לבית

צילום: מקס וכטוביץ

בעלי דירות ובתים מתמקדים בכל חדר בנפרד. הם מעניקים תשומת לב רבה לסלון, משקיעים את הזמן בתכנון המטבח ומעצבים בקפידה את חדרי הילדים ואת פינת העבודה. אלא שיש פינה אחת אחרת, חשובה במיוחד, שרבים נוטים לשכוח ממנה. זוהי החצר הפרטית שכולנו חולמים עליה, אבל בכל זאת שוכחים להעניק לה את היחס החם שהיא ראויה לו.

פינת האירוח המפנקת

מעל לכל, הגינה היא אחד המקום המיוחדים והמרהיבים שבהם נוכל לארח את החברים הקרובים או את בני המשפחה. בין אם אתם מזמינים אותה לארוחה מפנקת במיוחד בחצר או למסיבת בריכה בגינה, פינת הישיבה שלכם חייבת להיות יפה, מעוצבת, חזקה וכמובן – נוחה במיוחד. אפשר למצוא המון פתרונות נהדרים בחברות מובילות כמו לה-גן ולבחור את הדגמים, את העיצובים ואת הצבעים שמתאימים להעדפות שלכם ולצרכי השטח.

תכנון השטח הירוק

- פרסומת -

אם זכיתם בחצר גדולה, אין ספק שאתם רוצים לטפח אותה בצורה הטובה ביותר. אז נכון, פינת האירוח היא קריטית כדי שתוכלו להזמין את החברים ואת המשפחה לקפה או לשיחה מהנה על כוס יין, אבל אל תשכחו לתכנן את הצמחים ואת הפרחים שימלאו את השטח הזה. בחירה נכונה תעניק תפאורה מושלמת לכל אירוח כזה, וגם למצבים שבהם אתם רק רוצים קצת שקט בחצר הפרטית והמזמינה שלכם.

ריהוט גן
צילום: מילדה ויגרובה, pexels

אז מאיפה מתחילים?

כדי לתכנן את החצר שלכם בצורה נכונה חשוב להגדיר את הצרכים שלכם – ושל השטח. במילים אחרות, לפני שאתם בוחרים ריהוט גינה יוקרתי או מרכיבים תמהיל של עצי לימון וערוגות של נענע ופטרוזיליה, עצרו וחשבו מה היא החלוקה האידאלית מבחינתכם. יכול להיות שתעדיפו פינת אירוח קטנה יותר כדי שיהיה יותר מקום לעצים ריחניים שיספקו צל, ויכול להיות שאתם מעדיפים דווקא שטח אירוח רחב ידיים, ומוכנים לוותר על מטר או שניים של דשא. כל בחירה היא מצוינת, אתם רק צריכים להבין מה באמת מתאים לכם.

השילוב בין החצר לבית

והנה עוד טיפ אחד חשוב לסיום: החצר שלכם אולי נמצאת מחוץ לבית, אבל כשהחלונות פתוחים והאור הטבעי נכנס פנימה – גם התפאורה המשגעת הזו משפיעה על עיצוב החלל כולו. אם כן, שימו לב לחצר שלכם, תנו לה את תשומת הלב והפכו אותה לעוד פינה אחת משמעותית ויפה בחלל. גם אם היא נמצאת שם בחוץ, היא ממשיכה את הסלון שלכם בצורה בלתי רגילה, וכדאי להתייחס אליה בהתאם.