פעילות שטח ראשונה בימי קורונה: חניכי בני עקיבא עולים לביריה

לאחר עצירת כלל הטיולים והמחנות בתנועות הנוער – פעילות שטח ראשונה בימי קורונה. כמעט 4 חודשים אחרי שנדחתה- תחל תנועת בני עקיבא לקיים את פעילות העלייה המסורתית לביריה. העלייה תחל ביום חמישי הבא (י' תמוז, 02/07) תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות בקבוצות של עד 50 חניכים ואנשי צוות ותוך שמירה על היגיינה ומסיכות במקומות המחויבים בכך. בשלב ראשון יעלו רק חניכי שבט הרא"ה של מחוז צפון בתנועה כשלאחר בחינת הדברים יעלו גם חניכי המחוזות האחרים לביריה.

במשך שנים מקיימת תנועת בני עקיבא את מסורת העלייה לביריה של שבט הרא"ה סביב תאריך י"א באדר- היום בו הובילו חניכי התנועה בשנת 1946 את העלייה ההיסטורית ליישוב כחלק מהמאבק על ארץ ישראל טרם קום המדינה. השנה לראשונה מזה שנים לא התקיים המסע בתאריך המדובר ונדחה למועד לא ידוע בעקבות מגפת הקורונה.

כעת, לאחר כמעט 4 חודשים מהמועד המקורי שנקבע, יעלו חניכי התנועה לביריה וימשיכו במסורת ארוכת השנים. מדובר בפעילות הראשונה של מחלקת מפעלים בתנועה מאז ביטול כלל פעילות הטיולים והמחנות והיא צפויה להתבצע בזהירות ובאחריות. בשלב זה ייצאו למסע היומי רק חברי שבט הרא"ה שבמחוז צפון בתנועה. הפעילות תתקיים ע"פ הנחיות משרד הבריאות בקבוצות של עד 50 חניכים ואנשי צוות לכל היותר. בנוסף, כלל המשתתפים יחויבו בחבישת מסכות במקומות בהם מחייב משרד הבריאות כשהתנועה גם תדאג ותקפיד על היגיינה של המשתתפים לאורך היום כולו. לאחר המסע ובחינת הדברים התנועה תפעל לקיום העליה לביריה גם של מחוזות נוספים בתנועה.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "כבר לאחר תחילת שחרור המשק -החלו להגיע עוד ועוד פניות של חניכים שביקשו שנקיים את המסע לביריה ולא לוותר על מסורת חשובה של שנים ארוכות. מדריכים שהתאכזבו מהדחיה אף פרסמו עצומה לקיום העליה לביריה כשיתאפשר. לאחר מחשבה רבה ותכנון קפדני ולאחר אישורי הגורמים המקצועיים – החלטנו להתחיל בקיום פעילות ראשונה של מחלקת מפעלים בעידן הקורונה. אנו פועלים ע"פ הנחיות מחמירות כשהדברים ייבחנו לאורך כל הדרך. אנו קוראים לחניכי מחוז צפון שלא לחשוש ולהצטרף לפעילות שתיעשה באחריות ובזהירות."

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן