קוטג' למכירה – איך לחפש אותו ומה אתם צריכים לעשות לפני החתימה על החוזה?

0
242
צילום: מאגר

מרבית רוכשי הדירות בישראל, לא באמת יכולים להרשות לעצמם לחפש קוטג' למכירה, בעיקר בשל העלויות הגבוהות של רכישה ותחזוקה של נכס כזה. בה בעת, אצל משפחות מרובות ילדים ואצל רוכשי דירות מהמעמד הבינוני, זו היא אופציה ראלית לנכס שיכול לשרת את המשפחה לטווח הארוך ובצורה הטובה ביותר. יחד עם זאת, כדי להפוך תהליך חיפוש אחר קוטג' למכירה ליעיל ולמוצלח, אתם נדרשים להשקיע משאבים עצומים בחיפושים ממוקדי מטרה ובהתאמה של הכנס לצרכים שלכם. ולא, כל התהליך יכול להתגלות כלא נכון ואתם תחזרו לנקודת החיפושים ההתחלתית במהירות האפשרית.

תהליך החיפושים אחרי קוטג' למכירה

החיפוש אחר קוטג' למכירה מבוסס על כמה וכמה שלבים אותם כל רוכש צריך לעבור, והם:

  1. הגדרות תקציב – בשל העובדה שזו היא רכישה יקרה מאוד, אתם לא רוצים להתפזר עוד יותר ולחרוג מתקציב ההוצאות על נכס שעומד לרשותכם. כמו כן, חשוב להבין מה הם מקורות התקציב ואיך אתם הולכים להחזיר את החובות (אם יהיו כאלו) על משכנתאות.
  2. הגדרות מיקום ודרישות משפחתיות – החל מגודל הנכס וכלה בשכונה בה אתם רוצים לגור. כל אלו הן החלטות אינדיבידואליות שכל בעל נכס רוצה לבון בהתאם לאורח החיים שלו ולכמות הנפשות במשפחה.
  3. חיפוש נכס פוטנציאלי – בשלב זה הגיע הזמן לצאת לחיפוש נכסים. החל מחיפושים באתרי השוואות מחירים של דירות ועד לקבוצות מקצועיות בפייסבוק ושיחות עם מתווכים ונותני שירות בתחום. כולם יכולים לסייע לכם למצוא קוטג' למכירה בתנאים הנוחים והנכונים ביותר לכם.
  4. בחינת הנכס – גם אם אתם בטוחים שמצאתם אתם הנכס המושלם, אי אפשר אף פעם לוותר על הסיור בנכס, ולפעמים מומלץ אפילו להגיע עם איש מקצועי ומיומן שיכול לבצע הערכות שווי אמינות יותר
  5. משא ומתן – בשלב זה תרצו להעלות על השולחן את כלל היתרונות והחסרונות של הנכס, למול הסכום המבוקש מצידו של המוכר. וביחד, בתהליך משא ומתן מוסדר, להגיע להסכמה על מחיר הרכישה האידיאלי ועל תנאי הרכישה המתאימים לצרכים שלכם.

רגע לפני החתימה – איך תדעו שאתם מוגנים ובטוחים?

שנייה לפני שכל הפרטים הקטנים נחתמים ומקבלים תוקף משפטי, ותהליך החיפושים אחר קוטג' למכירה מגיע לסיומו, מומלץ להעביר את החוזה לבחינה של עורך דין מומחה בנדל"ן. הוא יכול להבין לעומק את המשמעות של כל סעיף בחוזה ולהדריך אתכם במידה ואתם חשופים לפגיעה עתידית. אל תשבו שאתם מכירים את הכל ויכולים להתמודד לבדכם עם הרכישה של הבית. כי בסופו של יום ההחלטות האלו יכולות לפגוע בכם לטווח הארוך ואף להגיע למצב בו אתם מאבדים את הנכס שרכשתם. במקום "לחסוך עלויות", נסו להבין איך אתם שומרים על ההישגים שלכם לעתיד לבוא.

שיתוף

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן