108 שנים אחרי מסע המושבות של הרב קוק יצאו תלמידי בני עקיבא בעקבותיו

כ-150 תלמידי כיתות י״א במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא יצאו למסע, בשותפות עם בית הרב קוק, בעקבות מסע המושבות שיזמו הרב קוק והרב זוננפלד בשנת תרע״ד. התלמידים ממגמת ׳מובילים ציונות דתית׳ ביקשו להבין מה הייתה חשיבות המסע וכן מה החשיבות שלו לימינו.

התלמידים בתמונה קבוצתית. צילום: דוברות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

בין האירועים המכוננים ביחסי דתיים וחילונים בארץ ישראל, הם מסעי המושבות שקיימו הרב קוק והרב זוננפלד לפני כ-110 שנה במושבים והקיבוצים בצפון הארץ.

המסעות ביקשו להכיר את עולם החלוצים בקיבוצים ובמושבים ולהביא לקירוב לבבות בין עולם התורה לעולם המעשה, בין שומרי תורה ומצוות ובין החלוצים.

גם בימינו ישנן מחלוקות בין הקבוצות ותלמידי מגמת ׳מובילים ציונות דתית׳ במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ביקשו ביומיים האחרונים לעמוד עליהם בפרספקטיבה של אז והיום. בין היתר נפגשו התלמידים עם ותיקי הקיבוץ מרחביה, שמעו על חיים משותפים מהרב ארנון גורליק בכפר תבור, ביקרו בחצר כנרת ושמעו שם על זהות היהודי החדש. כמו כן זכו למפגש מרגש עם חזי שגב אביו של נמרוד ז"ל שנהרג מפגיעת טנק במלחמת לבנון השנייה. שבוע הבא ייצאו תלמידות האולפנות של הרשת למסע דומה.

מסע המושבות. צילום: דוברות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

מנהל המרחב במרכז ישיבות ואולפנית בני עקיבא ומרכז מגמת מובילים ציונות דתית הרב פלטי גרנות סיכם -"אני מודה על עוד מסע חשוב ומשמעותי שהתלמידים והצוות עברו. ׳מסע המושבות׳ חשוב גם לימינו ושמחנו לשמוע מהתלמידים שהם ספגו ממנו ידע והשראה להמשך הדרך.