4 אתרים שווה לבקר בהם באזור ים המלח

ים המלח הוא אגם מלח השוכן בין ישראל לירדן. זוהי הנקודה הנמוכה ביותר על פני כדור הארץ, בגובה 400 מטר מתחת לפני הים. במים בים המלח יש ריכוז גבוה של מלח ומינרלים אחרים, ים המלח ידוע גם ביתרונותיו הטיפוליים ומשמש למטרות רפואיות כבר למעלה מ-3000 שנה.

צילום: CANVA

 ים המלח הוא גם ביתם של מספר רב של מיני צמחים ובעלי חיים שניתן למצוא רק באזור זה. ישנם גם אתרים ארכיאולוגיים באזור המתוארכים לסביבות 9,000 לפני הספירה.

ישנם יתרונות רבים לביקור בים המלח

מהיופי הטבעי ועד לסגולותיו הטיפוליות. לים המלח אין מוצא, ולכן מימיו הינם היפר-מלחים. זהו אחד מגופי המים המלוחים ביותר בעולם, עם מליחות של כ-32% (פי 8 מלוחים ממי האוקיינוס). תכולת המינרלים בים המלח כוללת ברום, מגנזיום, אשלגן, נתרן כלורי (מלח שולחן), סידן כלורי (כלור בריכה), תרכובות גופרית ושאריות של נחושת. המים היו בשימוש רפואי במשך מאות שנים מכיוון שהם יכולים לעזור בריפוי מצבי עור כמו פסוריאזיס ואקזמה על ידי הסרת רעלים מפני השטח של העור.

אזור ים המלח הוא אזור בישראל, ירדן והשטחים הפלסטיניים. זהו יעד תיירותי פופולרי עם למעלה מ-3 מיליון מבקרים בשנה. ים המלח הוא אחד ממאגרי המים המלוחים בעולם.

להלן ארבעה אתרים שכדאי לבקר באזור:

1) מצדה – מבצר שבנה הורדוס הגדול על גבי רמת סלע מבודדת הצופה אל ים המלח. הוא נבנה כמקלט מהצבא הרומי, שכבש את ירושלים באותה תקופה.

- פרסומת -

2) מערות קומראן – סדרה של מערות ליד המקום שבו נמצאו כתבי יד עתיקים הידועים כמגילות ים המלח על ידי ארכיאולוגים בשנים 1947-1956. על פי ההערכות, המגילות נכתבו על ידי חברי כת יהודית

3) עין גדי: עין גדי היא שמורת טבע, שגם היא חלק מהגן הלאומי קומראן, השוכנת על חוף ים המלח. הוא כולל מטע תמרים ואתר ארכיאולוגי. המקום מיושב עוד מהתקופה הפרהיסטורית והוזכר בטקסטים עתיקים ממסורת יהודית ונוצרית כאחד. בנוסף ליופי הטבעי, עין גדי מציעה פעילויות רבות לתיירים כמו מסלולי הליכה, קיאקים בים המלח או רכיבה על סוסים לאורך החוף.

4) הר נבו- הוא הר קטן השוכן באזור ים המלח. גובהו כ-800 מטר מההר נשקף נוף נהדר של אזור ים המלח.

זהו יעד תיירותי פופולרי עם אטרקציות רבות. ישנן מספר חברות הסעות המציעות סיורים לתיירים המבקרים באזור ים המלח. חלק מחברות התחבורה המציעות סיורים לאזור זה הן: חברת הסעות הנשיא. לחברה יש מוניטין ונסיון רב בנסיעה לים המלח לאתר חברת הסעות הנשיא לחצו כאן אזור ים המלח הוא יעד תיירותי פופולרי. עם היסטוריה העשירה, טבע היפה ונופים המדהימים, ישנם אתרים רבים שכדאי לבקר בהם באזור ים המלח.