5 תסמינים שמטרידים נשים בגיל המעבר

צילום: RF123

בשיתוף פרמה גורי

לא חשבת אולי שזה יקרה כל כך מהר או להפך, ידעת שזה קרב ובא: גיל המעבר. השלב בו הוסת נפסקה ואת נכנסת לתקופה חדשה בחייך שבה הירידה ברמת האסטרוגן משפיעה על הגוף ולפתע את חווה סימפטומים לא נעימים המבשרים על המנופאוזה. איך תדעי לזהות האם אלה תסמיני גיל המעבר ולמה לצפות בשלב זה בחיים. 5 סימפטומים נפוצים ודרכים להקלה:

זהירות, גל חום בדרך אלייך
התחזית לגיל המעבר בלי קשר לתנאי מזג האוויר בחוץ היא חם, רותח, לוהט. גלי חום בגיל המעבר הם ככל הנראה התופעה השכיחה ביותר בקרב נשים הסובלות מהבזקי חום המשתנים בעוצמתם ובאורכם מאחת לשנייה, אבל התוצאה היא חום המתפשט בפנים ובגוף וגורם לאי נחת ויכול לתקוף במשך כל שעות היום, ללא אזהרה מראש ולבוא לידי ביטוי גם בדמות הזעות ליליות בלתי נסבלות. וויסות הטמפרטורה בגוף משתנה בגיל זה ואפשר להקל באמצעים שונים כמו שימוש במיזוג אוויר, מצעים ובגדים אווריריים ונושמים, מקלחות צוננות ומרעננות, הימנעות ממאכלים מתובלנים ושתייה חמה, שימוש בתוספים על בסיס תלתן אדום וספריי להרחקת גלי החום.

מצב הרוח – רכבת הרים
לרגע את נסערת וברגע השני א שמחה ואז את רגועה ולאחר מכן מדוכדכת וכל זה בלי סיבה ידועה. השינויים ההורמונאליים בהחלט מפרים את האיזון ופוגעים במצב הרוח והתחושה היא שאבדת שליטה עליו. כדי שלא תפלי לדיכאון ושתחווי תחושה יציבה ומאוזנת יותר, תוכלי לנסות להפחית את רמות הסטרס בחיי היומיום שלך באמצעות טכניקות רגיעה והרפיה דוגמת דמיון מודרך, תרגול של נשימות עמוקות ונסי למצוא את הדרכים להירגע בקצב ובסגנון שלך כי לחץ עשוי לערער עוד יותר את המצב הרגשי בתקופה זו.

- פרסומת -

קשיים בירידה במשקל
קצב חילוף החומרים משתנה בגיל המעבר ולפתע את חשה רעבה יותר ויתכן שהרעב והאכילה (שלעיתים יכולה להיות גם אכילה רגשית) נותן אותותיו במשקל ובגזרה. לעיתים אפילו בלי שהגדלת כמויות את עולה במשקל או חשה שהגוף שלך נפוח יתר על המידה בלי קשר למה שאכלת. בגיל המעבר חשוב לבצע ככל שניתן התעמלות על בסיס קבוע, אימונים מתונים, שגם מפחיתים מהלחץ וגם מסייעים בשיפור המטבוליזם. כמו כן, לשמור על תפריט מאוזן ככל שניתן כדי להימנע מעודף משקל שיכול לגרום לבעיות בריאות.

שינויים בחשק המיני
ירידה בחשק המיני היא בין הסימפטומים המזוהים עם תקופת חיים זו בשל הירידה באסטרוגן והדכדוך וכן יובש בנרתיק, תופעה המטרידה נשים רבות. ניתן להשתמש בחומרי סיכוך למיניהם על מנת לשפר את המצב וכן לבחון דרכים להחזרת החשק המיני לרבות גיוס תמיכה מבני הזוג בסיטואציות אינטימיות.

נשירת שיער ועור יבש
הירידה ברמת האסטרוגן שנראה שאחראית לתופעות שונות באה לידי ביטוי גם בשינויים במרקם העור ובעיקר ביובש אך יש נשים שיחוו את ההפך – עור שמנוני, מוגלתי עם פצעוני אקנה וכמו כן, נשירת שיער או שיער דליל. אפשר לבחון התאמה מחודשת של מוצרי טיפוח ותכשירים למציאת האיזון בעור וכן שימוש באמפולות לשיער מבריק ושופע יותר גם בגיל המעבר.

אל תתני לתופעות גיל המעבר לעצור לך את ההנאה או לפגוע באיכות החיים שלך.

פרומנסיל לנשים בנות 45+ מבית פרמה גורי מיועד להקלה מהירה על גלי חום והזעת לילה בגיל המעבר. לפרטים היכנסו לאתר https://www.promensil.co.il/