7 טיפים לעיצוב שלטים לעסקים

צילום: freepik

בשלבים הראשונים לפתיחת עסק חדש, בעל העסק פונה לחברת עיצוב שלטים לעסקים שתעצב עבורו שלט כניסה לעסק בצורה שתתאים באופן מושלם לעסק.

זהו אחד השלבים הראשוניים החשובים ביותר לפתיחת עסק, מכיוון ששלט הכניסה לעסק מהווה בין היתר את הפנים של העסק. שלט הכניסה יהיה הדבר הראשון שרוב הלקוחות יבחינו בו לפני שהם ישתמשו בשירותי העסק, ויהווה את הגורם העיקרי להחלטה אם להפוך ללקוחות של העסק.

שלט הכניסה לבית העסק הוא אחד המפתחות העיקריים להצלחת העסק.

לפני שאתם בוחרים בחברת עיצוב שלטים לעסקים שתקבל לידיה את הזכות לעצב את השלט שלכם לעסק, הנה 7 טיפים שימושיים לעיצוב שלטים לעסקים שיסייעו לכם להכיר את התחום קצת יותר טוב:

  1. מהי מטרת השלט?
- פרסומת -

ישנם סוגים רבים ומגוונים של שלטים לעסקים, משלטים שיווקיים ועד לשלטי כניסה ייעודיים לחנויות. לפני שאתם מעצבים שלט לעסק שלכם, חשבו מה התפקיד שהשלט אמור למלא. על פי המטרה העיקרית של השלט ייבנה הקונספט העיצובי שלו, ייכתב התוכן האינפורמטיבי וייבחר החומר ממנו יהיה עשוי השלט.

  1. חומרי גלם

בחירת חומר גלם הוא אחד מהשלבים הראשונים בעיצוב השלט לעסק שלכם. חשוב לבחור בחומר גלם שלא תזדקקו לתחזק אותו באופן שוטף ושיהיה מספיק איכותי לעמוד בתנאי האקלים הישראליים. חומר הגלם צריך להתאים לעסק ולמה שהוא משדר. משרד עורכי דין למשל, יעדיף כנראה לבחור בשלט שעשוי מזכוכית ופחות מעץ או מנירוסטה. השימוש בזכוכית יעצים את היוקרה שמשרד עורכי הדין מעוניין לשדר ללקוחותיו.

  1. תוכן

השתדלו שהשלטים יכילו רק מידע רלוונטי שיועבר בצורה ברורה ונהירה. אין טעם לציין בשלט תוכן לא נחוץ שיעמיס על השלט. זכרו שהשלט מוגבל בגודל שלו, לכן מומלץ שהתוכן האינפורמטיבי יכיל רק את המידע ההכרחי ביותר עבורכם.

  1. מיתוג

הרבה לפני שאתם פונים לחברת שלטים, עליכם למתג את העסק שלכם בעזרת מעצבים גרפיים ומומחים במיתוג עסקים. השלט צריך להכיל את הסלוגן ואת הלוגו הממותג, והוא צריך להיות מעוצב על פי הקונספט העיצוב שמומחי המיתוג ייעדו עבורכם. המיתוג יוצר אחידות וזיהוי של העסק בכל פלטפורמה בה הוא משווק, גם על השלטים עצמם.

  1. גודל

שלטים שמטרתם ללכוד את תשומת הלב של העוברים ושבים יהיו בהכרח שלטים גדולים יותר. זכרו ששלט טוב יעבוד בכל גודל, כל עוד הוא נראה טוב ומעוצב בצורה איכותית ומשכנעת.

  1. מיקום השלט

יש לקחת בחשבון את המיקום של השלט לפני הכנתו ועיצובו. מיקום השלט ישפיע על הסגנון העיצובי, על החומרים ממנו עשוי השלט ועל הגודל שלו.

  1. צבעים

לרוב פלטת הצבעים שנבחר לעיצוב השלט שלנו תהיה אותה פלטת צבעים שאנחנו משתמשים בה למיתוג העסק. גם בשלט לעסק, פלטת הצבעים הוא קריטי להעברה נכונה של המסר השיווקי. לצבעים יש כוח לשכנע ויש להם תפקיד גדול בנראות השלט.