התבוננות פנימה

זמן לסדר בת אל אליאב

סדר וארגון נראים בעינינו חיצוניים ופרקטיים: הנחת פריטים, הוצאת פריטים, החזרת פריטים למקום – אך בעומק הדברים, סדר וארגון המרחב הביתי הן פעולות עמוקות ובעלות השפעה נפשית עמוקה.

כיצד אנחנו מרגישים כשאנו נכנסים אל מרחב עמוס?  מרגישים תחושה מעיקה של חוסר מרחב נשימה, רצון לברוח הרחק משם. כשאין לנו מקום לשבת, ליהנות ולחוות את המרחב הביתי, אנחנו לא רוצים להישאר בו. יותר מכך, אנחנו לא רוצים להזמין אלינו לבית אנשים אחרים, גם את הקרובים לנו. מתוך תחושה של מבוכה.

זוהי חוויה מאתגרת ומעציבה מאוד.

אך כיצד אנחנו מרגישים כשאנו נכנסים אל מרחב מסודר?

- פרסומת -

תחושת נעימות כללית, בהירות בעיניים, הלב מתרחב. אנחנו מרגישים שייכים. באופן טבעי, נרצה לחזור שוב ושוב אל אותו מרחב מסודר. יותר מכך, נהיה מוכנים לארח ולהזמין אלינו אל המרחב הביתי, אנשים אחרים וקרובים מתוך רצון שיהנו גם הם מהטוב הנוכח במרחב. מצאנו שם את עצמנו.

ההתנהלות היומית במרחב מסודר היא נעימה הרבה יותר מבחינה אישית, זוגית, משפחתית וכללית. עד כמה זה מרגיע את המחשבות שלנו, את היכולת שלנו להתרכז במשימות הנדרשות מאיתנו ולחוות את ההווה.

המציאות בימינו היא אכן עמוסה ודורשת מטבעה, אך המרחב במסודר, הבהירות בעיניים, הם אלה שמאפשרים לחוות אותה ברוגע ובאיזון יחסי.

ננסה לדמות זאת ליער סבוך.

עשרות של עצים ושיחים סבוכים אחד בשני. במציאות שכזו, ניתן להיאבד בקלות והחשש הוא טבעי וברור. אך ביער מרווח ורחב, מרחב הראיה מתאפשר הרבה יותר והיכולת שלנו להבין היכן אנחנו ואיך מתמקדים אל היציאה מהיער, היא אפשרית בהחלט.

נסו להתבונן בעצמכם כשאתם בבית מסודר כנסו לשמר את התחושה החיובית הזאת. כך יהיה בכם את הרצון הפשוט לסדר ולארגן את הבית בתדירות גבוהה יותר, על מנת שתרגישו נעים יותר מבפנים.

תחושת רוגע, נעימות ומודעות עצמית תיכנס אל ליבכם. כמה שזה מבורך ונצרך במציאות החיים המאתגרת בימינו. להיות רגועים ושלווים בתוך הבית שלנו. להיות בתודעת סדר חיצונית ובעיקר פנימית.

אם אתם קוראים את השורות האלו ומרגישים הזדהות עם הכתוב בנוגע למרחב עמוס פריטים, זאת ההזדמנות שלכם לסדר ולארגן את המרחב הביתי שלכם, עבור השקט הנפשי שלכם, תחושת הרוגע והאמת שנכנסים אל הלב כשהבית מסודר.

אתם לא צריכים לחוש אשמה או תסכול ממצבכם. תאמינו כי אתם מסוגלים להתמודד עם המציאות העמוסה בבית ולדייק אותה יותר. תוך כדי התהליך תבחינו במרחב הביתי משתנה לטובה לנגד עיניכם. יום אחר יום.