חילופי משמרות ב"מקור ראשון": חגי סגל מסיים את תפקידו

עורך עיתון מקור ראשון בתשע השנים האחרונות חגי סגל מסיים את תפקידו כעורך, אך ימשיך לכתוב בעיתון. מי שיחליף אותו יהיה אלעד טנא שחוזר לעיתון וימונה לעורך הראשי

חגי סגל
חגי סגל. צילום: שריה דיאמנט

לקראת מלאת לו 9 שנים בתפקיד העורך הראשי של מקור ראשון, חגי סגל יסיים בקרוב את תפקידו כעורך וישוב להתמקד במשבצת הכתיבה מעל דפי העיתון. סגל, שיתף לאחרונה את בכירי קבוצת "ישראל היום" עמיר פינקלשטיין וריקי רוב בדעתו על הצורך בחילופי משמרות וברצונו לסיים את תפקידו כעורך הראשי.

המו"ל ובעלי הקבוצה ד"ר מרים אדלסון החליטה כי העורך הבא של "מקור ראשון" יהיה אלעד טנא. טנא חוזר לעיתון שבו עבד בעבר במשך שנים – בין השאר ייסד וערך את המגזין "מוצש" בעיתון בשנת 2010, וכן שימש כסגן העורך הראשי של העיתון. לאחר מכן שימש כסגן עורך ראשי מעריב ועורך ראשי nrg.  בשנת 2015 הקים את חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הציבורי וניהל אותה במשך 6 שנים. בתפקידו האחרון שימש טנא כראש מערך ההסברה הלאומי של מדינת ישראל .  טנא ייכנס לתפקידו בחודש מאי בתום תקופת הצינון המחייבת עובד מדינה בכיר.

ד"ר מרים אדלסון, מו"ל קבוצת ישראל היום והבעלים של מקור ראשון מסרה: "קשה לתאר את תרומתו העצומה של חגי סגל לצמיחתו וקידומו של העיתון "מקור ראשון" לאורך השנים ואנו שמחים שחגי ימשיך להוביל את צוות הכותבים המקצועי שלנו גם בשנים הקרובות. אנו מברכים על חזרתו של אלעד טנא לעיתון שהיה עבורו בית ואנו בטוחים כי טנא יצעיד את העיתון לגבהים חדשים."

עורך מקור ראשון היוצא, חגי סגל, הוסיף:  "לפני קרוב לתשע שנים הוצעה לי משרת העורך של מקור ראשון, משרה שחדוות יצירה גדולה ואחריות רבה משמשים בה יחדיו. כל יום ויום זכרתי כי אינני סולן, לכל היותר קפטן של נבחרת משובחת, חרוצה ונלהבת. לאחרונה בשלה אצלי ההכרה כי הגיעה העת לחילופי משמרות. אני מאמין שכישוריו של אלעד טנא יסייעו לו להוביל את מקור ראשון – העיתון והאתר – מחיל אל חיל, בעז"ה אסייע אף אני כמיטב יכולתי."

- פרסומת -

אלעד טנא ציין: ״אני מודה על האמון ועל הזכות לשמש כעורך הראשי של מקור ראשון. זו סגירת מעגל מרגשת עבורי וגם יציאה לדרך חדשה ואני מקווה שאוכל לקחת  את מקור ראשון על הישגיו, להמשיך את המורשת ולהצעיד אותו קדימה״