לראשונה: אלוף משנה נ' תמונה למזכירה הצבאית לנשיא המדינה ותועלה לדרגת תת אלוף

בהחלטה היסטורית, נשיא המדינה, יצחק הרצוג החליט היום למנות את אלוף-משנה נ' למזכירה הצבאית לנשיא המדינה ולהעלותה לדרגת תת-אלוף. זאת במסגרת הליך דיוני השיבוצים הסדור ובתיאום עם שר הביטחון בני גנץ וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי.

חיילת דתיה
אל"מ נ'. צילום: דו"צ

אלוף-משנה נ' תחליף בתפקידו את תת-אלוף עלא אבו רוכן אשר מכהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות. נ' משרתת בצה"ל 22 שנים ומכהנת כיום בתפקיד קצינת המודיעין של פיקוד המרכז מזה כשנה וחצי. עברה שורה של תפקידי פיקוד בשטח ובמטה באגף המודיעין לאורך השנים. בת 40 תושבת מרכז הארץ, נשואה ואם לשני ילדים, בעלת תארים בהיסטוריה של המזרח התיכון.

עוד לפני תפקידה האחרון נ׳ ביצעה שורת תפקידי מפתח באגף המודיעין ואחד מתפקידה המרכזיים היה ראש ענף ג׳יאהד עולמי בחטיבת המחקר בין השנים 2015-2018. מדובר בתקופת השיא שבה העולם עמד בפני גלי הטרור העולמיים של הג'יאהד האיסלאמי ובעיקר של ארגון המדינה האסלמית דאעש. אל"ם נ' עמדה בראש ענף שסיכל לא מעט פיגועי טרור בין היתר בכמה מדינות באירופה.

בעברה נ׳ ביצעה תפקידים נוספים בשטח בפיקוד הצפון ובמטה, ביניהם ביחידות העילית של אמ"ן 8200 ו9900, והייתה לקצינה פורצת דרך בעיקר בביטוי עיקרון המעבריות באמ״ן מיחידה אחת לאחרת, דבר שלא היה נהוג בשנים האחרונות והפך לנורמה רק לאחרונה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״אני מברך את אל"מ נ' על מינויה ואני סמוך ובטוח שהיא תהווה תוספת מבורכת לצוות היועצות והיועצים שלי, וכי כישוריה המקצועיים והאנושיים ישיאו ערך רב למוסד הנשיאות, לצה"ל ולמדינת ישראל כולה. תקרות זכוכית מתנפצות בכל יום בישראל, ואני גאה שבתקופת כהונתי בבית הנשיא מתנפצת עוד אחת כזו בידי קצינה מבטיחה וראויה. אני רוצה להודות לתא"ל עלא אבו רוכן על שירותו המסור בבית הנשיא ועל תרומתו המשמעותית לצה״ל ולמדינת ישראל.״

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן