"סליחה על השאלה – ילדים" חוזרת בעונה חדשה

"סליחה על השאלה ילדים", סדרת הדוקו-ריאליטי המצליחה זוכת פרס האקדמיה, תעלה ב-כאן חינוכית עם עונה חדשה ומיוחדת. בין קבוצות הילדים שיופיעו העונה: ילדי פנימיות, ילדים עם תסמונת טורט, ילדים עם אלרגיות מסכנות חיים, ילדים חרדים, ילדים ממוצא אתיופי, ילדים שנפגעו מהקורונה, נוער גאה, ילדים להורים גרושים.

סליחה על השאלה
צילום: מיכה לובטון
התוכנית ששבתה את לבבות הצופות והצופים בכל הגילאים, ממשיכה לגעת בנקודות החשופות של החברה הישראלית בעונה חדשה. בכל פרק משתתפים ילדים המתמודדים עם מציאות חיים מורכבת. מול המצלמה מקריא כל ילד שאלות מכרטיסיות המונחות לפניו, שנשלחו ע"י הציבור ומשיב בכנות ובאומץ. השאלות ישירות, שאלות שכל אחד היה רוצה לשאול, אך מעולם לא העז או שלא הייתה לו הזדמנות. התשובות קוראות תיגר על דעות קדומות, אפליה ותפיסות סטריאוטיפיות.
העונה הראשונה של הסדרה זכתה לשבחי המבקרים ולנתוני צפייה מרשימים. גם העונה החדשה תאפשר לקהל הצעיר להיחשף ולהכיר תרבות, שונות או מוגבלויות שאליהן הם לא נחשפים ביום יום.

חשיבותה של "סליחה על השאלה ילדים" נעוצה בניסיונה לשנות תפיסות עולם ולעורר מודעות לקשיים עימם מתמודדות קבוצות שונות באוכלוסייה. עבור הקהל הצעיר, החשיבות של עידוד האמפתיה לאחר, הבנת הקושי שלו והיכולת להכיל את השונה- אף גדולה יותר.

"סליחה על השאלה ילדים" תשודר ב-כאן חינוכית (אפיק 80) החל מה-2 במאי, בכל יום ראשון בשעה 17:00 (שידור נוסף ב-20:00) ותהיה זמינה גם בערוצי הדיגיטל של כאן.

 8 פרקים, משך כל פרק: כ- 15 דקות.

עורך: אסף בקר | הפקה: חברת ההפקות "יולי אוגוסט"