עו״ד שמחה רוטמן מצטרף לרשימת הציונות הדתית

היועץ המשפטי של ״התנועה למשילות ודמוקרטיה״ וממייסדיה עו״ד שמחה רוטמן מצטרף ל'ציונות הדתית' בראשות בצלאל סמוטריץ׳ ויהיה מועמדה ברשימה לכנסת.

רוטמן בן 40 אב לחמישה ונשוי לחנה. יליד בני ברק ומתגורר כיום בגוש עציון. בוגר הישיבה התיכונית ״מקור חיים״ שבגוש עציון. בעל תואר שני במשפט ציבורי LLM מאוניברסיטת תל אביב ומאוניברסיטת נורתווסטרן. בעל משרד עורכי דין "רוטמן-לב-בינה”. בתחילת דרכו המשפטית התמחה במחלקת ייעוץ וחקיקה בפרקליטות המדינה ולאחר מכן עבד ברשם העמותות.

רוטמן הוביל את השינוי בשיח הישראלי סביב הצורך ברפורמות במערכת המשפט וייסד את ״התנועה למשילות ודמוקרטיה״ אשר פעלה לרסן את מערכת המשפט לצד חיזוק נבחרי הציבור ברשות המחוקקת והמבצעת.

רוטמן עמד מאחורי יוזמות רבות אשר מקודמות בשנים האחרונות ובהם מינוי יועצים משפטיים במשרדים ממשלתיים כמשרות אמון, שינוי שיטת הסניוריטי למינוי נשיא בית המשפט העליון, החוק המחייב שופטים ונושאי משרה בכירים בשירות המדינה לספק הצהרות הון ועוד.

- פרסומת -

כמו כן עמד מאחורי חשיפת יומני שופטי העליון לצד חשיפת פרוטוקלי ׳ועדת השתיים׳ פורום חשאי האוסף מידע על מועמדים לכהונת שיפוט עבור שופטי בג״ץ החברים בוועדה למינוי שופטים.

בשנה האחרונה הוציא את הספר ״מפלגת בג״ץ״ אשר חושף את המהפכה השיפוטית שחולל בית המשפט העליון והנזקים העצומים לדמוקרטיה הישראלית בשל כך.

במסגרת עבודתו כעורך דין, רוטמן ייצג את ההתיישבות בעתירות כנגד חוק ההסדרה וייעץ לעמותות ולגופים מסחריים בנושאי המשפט המנהלי והאזרחי.

יו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ’: ״תיקון העיוותים במערכת המשפט והחזרת ההכרעה בשאלות ערכיות לידי העם באמצעות נבחריו הם המפתח לקידום ערכי הימין והציונות הדתית. הזהות היהודית, הציונות, הביטחון, ההתיישבות, הוצאת המסתננים – כל אלו ועוד נפגעים אנושות מהאקטיביזם השיפוטי הפוסט מודרני. מפלגת הציונות הדתית מחויבת לפעול להחזרת ההפיכה השיפוטית של אהרון ברק לאחור כדי לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית. עו"ד רוטמן מזוהה יותר מכל עם המאבק ההכרחי הזה ואני מודה לו על הסכמתו להצטרף לנבחרת הציונות הדתית ולהוביל בה את סדר היום המשפטי.

כפי שהבטחנו אנחנו עמלים על הקמת רשימה רחבה, מאוחדת ומגוונת ככל הניתן, שתביא לידי ביטוי את כלל הגוונים בציונות הדתית ובציבור הגדול שמזדהה עם ערכיה. אנו קוראים לכל מי שהדרך חשובה לו להצטרף למפלגה המאוחדת.״

עו״ד שמחה רוטמן: "אני גאה להצטרף למפלגה שמניפה מבלי להתבייש את דגלי תיקון מערכת המשפט, חיזוק ההתיישבות והמשילות בכל חבלי ארצנו וחיזוק הזהות היהודית של המדינה.

מול שלטון המשפטנים דרושים נבחרי ציבור נחושים המכירים היטב את בעיות השיטה ומחוייבים לפתרונן. אני מודה ליו"ר בצלאל סמוטריץ' על האמון ועל האפשרות להיות חלק מהמהלך של מפלגת ציונית ודתית אחת. אני מאמין שנוכל לתרום לציבור עם הרבה אכפתיות ואהבה לעם, לארץ ולמדינה."