פצוע הלינץ' בעכו מגיב: "לעשות הכל כדי שדבר כזה לא יחזור"

כתב אישום הוגש נגד אחד מתוקפי מרדכי כץ בעכו, בגין ניסיון לרצח. מרדכי כץ: "זה כתב אישום אחד, יש עוד עשרות תוקפים שמסתובבים חופשי. צריך לעשות הכל כדי שדבר כזה לא יחזור". עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את כץ "להפעיל מודיעין וללכוד מחבלים נוספים".

צילומי הלינץ' בעכו. צילום: צילום מסך

כתב אישום הוגש נגד אחד מתוקפי מרדכי כץ, שעבר לינץ' בעכו. המחבל, חביב אבו חביב, הואשם בניסיון לרצח לאחר שתקף את כץ יחד עם עשרות פורעים נוספים. לגבי כתב האישום אמר כץ כי הוא מודה לפרקליטות על האשמת המחבל בניסיון לרצח, אולם הזכיר כי ישנם עוד עשרות תוקפים שמסתובבים חופשי.

התקיפה אירעה במהלך מבצע שומר החומות. כץ, בשנות ה20 לחייו, נשוי ואב לשתי בנות, השתתף בתהלוכה בעכו להעלאת מורל התושבים לאחר שהחלו הפרעות בעיר. כשהגיעו לאזור מרכזי בעכו, החלה התקיפה.

כץ תיאר כיצד התקיפה החלה "התחילו לתקוף אותנו בבום. זרקו נפץ כמו רימון הלם, ואז התחילו זריקות אבנים מהבניינים ומכל הכיוונים. בנקודה הזו החלטתי שאני לא נשאר, התחלתי לרוץ הביתה, לכיוון תחנת הרכבת".

בעודו רץ הותקף כץ ע"י עשרות פורעים "בדרך לשם תוקפים אותי. ראיתי רק שניים מלפניי, זיהיתי זריקת אבנים, ושניה אח'ר כך הרגשתי מכה בראש – אני לא יודע אם אלה או אבן – ואיבדתי את ההכרה".

- פרסומת -

כץ לא זוכר מה התרחש מאותה נקודה, אולם מספר כי שוטר שהיה במקום הציל את חייו "קצין משטרה זיהה את התקיפה, רץ לכיוון וירה 5 יריות באויר. אמר שתקפו אותי עם אלות, לומים, סלעים מטווח אפס".

מס' יהודים רצו גם הם לכיוון כץ, אולם הותקפו ע"י המון הפורעים אחד מהם, אלעד ברזילי, נפצע בראשו והתמוטט. בשלב הזה התעורר כץ מעילפונו, ובעזרת אנשים נוספים הצליח לעבור להסתתר מאחורי רכבים חונים.

כשהגיעו למקום כוחות ההצלה שהוזמנו במקור עבור כץ, טיפלו קודם כל בברזילי שהיה במצב קשה. לאחר מכן טופל כץ, ופונה לבית החולים.

"ניסים גדולים", אמר כץ, "השתחררתי בשישי בצהריים, אחרי יומיים. היו לי סדקים בגולגולת, בעמוד השדרה. היו לי גם שברים ביד והייתי צריך לעבור ניתוח, אבל ב"ה יצאתי בניסי ניסים".

פצוע לינץ עכו
מרדכי כץ. צילום: צילום מסך, כאן11

לגבי כתב האישום הודה כץ למשטרה ולפרקליטות על הבאת החשוד לדין והאשמתו בניסיון לרצח, אולם הוסיף כי "ישנם עוד עשרות פורעים שמסתובבים חופשי. אותי ואת אלעד הם תקפו ופצעו, שעה לאחר מכן תקפו את מור ג'אנאשווילי, את מי הם יתקפו הערב? יש לעשות הכל כדי להעמיד את כל התוקפים לדין".

עו"ד חיים בלייכר המלווה את כץ מטעם ארגון חוננו ברך על הגשת כתב האישום "אנו מברכים על הגשת כתב האישום כנגד המחבל בגין ניסיון לרצח. מדובר באירוע חמור, ועל כן למרות חלוף הזמן יש צורך להמשיך להפעיל מודיעין ולנסות ללכוד מחבלים נוספים שהשתתפו בניסיון הרצח ההמוני. אנו נמשיך ללוות את התיק בדרישה מבית המשפט לענישה מחמירה, ובהמשך אף נגיש כנגד המחבל תביעה אזרחית".

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן