שם השבט החדש בבני עקיבא: השחר

שבת הארגון של תנועת בני עקיבא הסתיימה הערב לאחר חודש של פעילות אינטנסיבית וערכית בהובלת קומונריות הסניפים ברחבי הארץ. לאחר שבשנה שעברה הפעילות היתה ברובה וירטואלית עקב מגבלות הקורונה- הערב כבעבר נערכים בסניפים מופעי הדגלנות, כתובת האש והופעות החניכים.

התנועה עסקה במהלך החודש בנושא השנתי- "קמעא קמעא- בענווה דרכנו נפלס" המבטא את המשמעות של התהליך בחיינו הלאומיים והפרטיים מתוך הבנה של המרחב בו אנו פועלים ומתוך הכרה מי הוא הנותן לנו "כח לעשות חיל".

הערב התבשרו חניכי שבט הרא"ה כי שמם החדש שילווה אותם במהלך חייהם יהיה "השחר". השם נבחר ברוב קולות בכינוס מליאת בני עקיבא שהתקיימה בתחילת השבוע שעבר בירושלים כאשר לקו הגמר הגיעו השמות גאולה, ענווה והשחר.

מתוך דבר ההנהלה הארצית שפורסם לאחר בחירת השם: "ברגעים אלו אנו מבקשים להיזכר ברגעי הבוקר שבכל יום ויום, בהם אנו פותחים את ברכות השחר במילים "מודים אנו לפניך": מודים על האור הגדול שזכינו בו, מודים על התקופה בה אנו זוכים לחיות, תקופה בה האור הולך וגובר בדיוק כמו איילת השחר שראו חכמינו בבקעת הארבל. ואתם חברי שבט הראה – השחר ייקרא לכם השחר המזכיר לנו את האור הגדול שאנו זוכים לו השחר המזכיר לנו את המחויבות שלנו להמשיך להאיר את דרכנו בכל הארץ ובכל מחוז השחר המזכיר לנו את יעקב אבינו שניצח את כל האתגרים "עד עלות השחר"… השחר המבטיח לנו שמהרגע בו בקעה גאולת ישראל בהקמת מדינת ישראל היא תמשיך להאיר ולהופיע עד לגאולתנו השלימה."

חניכי בני עקיבט בעץ אפרים. צילום: ללא
השם של השבט החדש: השחר. צילום: בני עקיבא

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל בירך את חברי השבט החדש:"חניכי שבט השחר, אתם מצטרפים בשמכם לחברי תוכנית השחר, מנהיגֹות ומנהיגים צעירים, יוצאי אתיופיה, הפועלים לחיבור ועשייה בבני עקיבא ובמדינת ישראל כולה. בחיבור זה אנו נפגשים עם כמיהתם של יהודי אתיופיה ששאפו תמיד לציון וירושלים, ומלמדים אותנו פרק חשוב במימוש הגאולה קמעא קמעא בענווה תמידית."

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן