5 הניתוחים הנפוצים ביותר לגברים 

קרדיט תמונה: FREEPIK

ניתוח זה לא נעים אף פעם, אבל חשוב לזכור, גם אם זה לא נעים, המטרה ברורה. להצליח ולהשתמש בכלים העומדים לרשותנו, כדי לשפר את איכות החיים של המטופל בסופו של דבר. בעולם הרפואה יש אינספור ניתוחים מסוגים שונים, אבל לא כל הניתוחים אופייניים לגברים דווקא. במאמר הבא נדבר על הניתוחים בפופולאריים בקרב גברים. 

על חמשת הניתוחים השכיחים בקרב גברים

נתחיל בסקירה קצרה של ניתוחים פופולאריים, אותם עוברים אחוזים גדולים מהגברים בעולם: 

1. שאיבת שומן: 

בארצות הברית, שאיבת שומן היא הליך הניתוח הקוסמטי הפופולרי ביותר לגברים. זהו גם ההליך השני הפופולרי ביותר עבור נשים. הסיבות לכך שגברים רבים בוחרים לעבור שאיבת שומן משתנות מאוד. חלקם רוצים להיראות טוב יותר בבגדיהם בעוד שאחרים רוצים לשפר את הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם. במקרים מסוימים, לגברים עשויה להיות סיבה רפואית לרצות לבצע גם שאיבת שומן. לדוגמה, אם יש להם עודף שומן סביב הבטן שעלול להוביל לבעיות בריאות כמו סוכרת או מחלות לב.

קרדיט תמונה: FREEPIK
- פרסומת -

2. השתלת שיער: 

השתלת שיער בהליך רפואי פולשני, הוא סוג של ניתוח ,אשר מטרתו, לעודד צמיחה של השיער ולמנוע התקרחות. זה נקרא גם הליך שיקום שיער. התהליך מתחיל בדרך כלל בהתייעצות, הכוללת את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ואת המטרות הנידונות. לאחר מכן המנתח יבדוק את קרקפת המטופל כדי לקבוע אם הוא מועמד להשתלת שיער. אם כן, הם ייצרו תוכנית טיפול פרטנית וישוחחו עליה עם המטופל לפני המשך הניתוח. הטכניקה הנפוצה ביותר כיום היא טכניקת השתלת שיער FUE, שיטה זעירה פולשנית לקצירת יחידות זקיקים. שיטה זו ידועה גם בשם מיצוי יחידת זקיקים. המנתח מעביר את יחידות הזקיקים מאזור התורם לאזור הנמען שבו יש צורך בהן

3. גניקוסמטיקה: 

ניתוח הקטנת חזה לגבר הוא הליך שמקטין את גודל השדיים הגבריים, המכונה גם גינקומסטיה. ההליך מבוצע כדי להשיג חזה גברי יותר. זהו הליך כירורגי שמסיר עודפי רקמת שד ועור מהחזה, מעצב מחדש את השד ומעלה אותם גבוה יותר על דופן החזה. גברים עוברים ניתוח זה לתיקון גינקומסטיה – מצב בו ישנה צמיחה לא תקינה של רקמת השד הבלוטית אצל גברים.גבר עלול לחוות מודעות עצמית לגבי המראה שלו או להיות נבוך מכך שיש לו פטמות בולטות מכיוון שהן ניכרות דרך הבגדים. גינקומסטיה יכולה להיגרם ממצב רפואי בסיסי כמו תסמונת קלינפלטר, מחלת כבד או חוסר איזון הורמונלי. מצב זה יכול להתרחש בכל גיל אך הוא מתפתח בדרך כלל במהלך ההתבגרות או התבגרות כאשר הורמונים גורמים לרקמת השד לגדול יתר על המידה אצל גברים.

4. לאסיק: 

ניתוח עיניים לאסיק הוא סוג של ניתוח עיניים בלייזר המעצב מחדש את הקרנית לשיפור הראייה. זה נקרא לאסיק מכיוון שהוא משתמש בלייזר כדי לתקן את הראייה. ניתוח עיניים לאסיק אושר על ידי ה-FDA בשנת 1995 ומאז, הוא הפך לאחד מסוגי ההליכים הכירורגיים הפופולריים ביותר בעולם. ניתוח עיניים לאסיק יכול להתבצע באנשים עם קוצר ראייה קל עד בינוני, אסטיגמציה בינונית עד גבוהה או קוצר ראייה חמור שהם בני 18 לפחות. ניתוח העיניים לאסיק הוא אחת הצורות הפופולריות ביותר של תיקון ראייה. ניתוח זה בוצע מיליוני פעמים ויש לו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד עם מעט סיכון

5. ניתוח בקע, הרניה או בשמו הפופולארי,  ניתוח קילה: 

ניתוח בקע מפשעתי הוא הליך כירורגי לתיקון בקע מפשעתי. זהו הסוג הנפוץ ביותר של בקע והוא מתרחש כאשר חלק מהמעי בולט דרך תעלת המפשעה. ניתן לטפל בניתוח לפרוסקופי או בניתוח פתוח. תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מסוג זה הוא בדרך כלל 2-4 שבועות. מומלץ לחולים להימנע מהרמת דברים כבדים לפחות 6 שבועות לאחר הניתוח, ועליהם להימנע מלנהוג במשך שבועיים. פיזיותרפיה עשויה להידרש גם כדי להחזיר את כוח השרירים והניידות בשרירי הרגליים.