3 סיבות לדוד מקצר 

דוד מקצר הוא בהחלט מצב לא נעים, אמבטיה במים חמים היא צורך בסיסי של כולנו, אבל זו אינה הסיבה היחידה שחשוב לטפל בעניין במהירות, קצר חוזר ונשנה בדוד עלול להזיק לדוד עצמו ולקצר את אורך חייו. 

במאמר זה נסקור את הסיבות האפשריות לכך שהדוד מקצר.

עומס חשמל

לפעמים הסיבה פשוטה ואינה מצריכה תיקוני חשמל בדוד על ידי חשמלאי או תיקון על ידי טכנאי דוודים. לעיתים הסיבה לקצר היא פשוט עומס חשמל. אז לפני שנבהלים כאשר הדוד מקצר, נסו להפחית את מספר מכשירי החשמל שדולקים בו זמנית בבית, ואז נסו להדליק את הדוד בשנית. 

דוד מקצר בגלל תקלות בחשמל

לעיתים אחד מחוטי החשמל בדוד מחובר בצורה לא תקינה או חשוף כך שמגע עם מים, המתרחש עם ירידת גשם בדוד הנמצא על הגג, גורמת לקצר. לעיתים מפסק הדוד קופץ בארון החשמל עם הדלקת הדוד, במקרה זה החשמלאי יבדוק האם המפסק תקול ולכן אינו עומד בעומס כך שיש להחליפו, לעיתים מפסק הטכנאים בדוד תקול. במקרים אלה יש לקרוא לחשמלאי מוסמך ולא לטכנאי דוודים שכן רק הוא מוסמך לבצע תיקוני חשמל בדוד. 

דוד מקצר בגלל תקלות בדוד עצמו

- פרסומת -

לעיתים הקצר בדוד נוזל נגרם בשל תקלה בתרמוסטט ויש להחליפו, או בגלל גוף חימום תקול.  כדי לטפל בתקלה לרוב יהיה צורך להחליף את החלק הפגום. כדאי לדעת כי במקרים אלו ההמלצה היא להחליף גם את הפלאנג' בעיקר כאשר מדובר בדוד שעברו עליו מספר שנים, ההחלפה של הפלאנג' לא תייקר בהרבה את העלות הכוללת, ואילו כאשר הפלאנג' ישן ומלא אבנית, הדבר גורם לקיצור אורך החיים של גוף החימום החדש שהותקן על הדוד. 

עבודות הקשורות בקצר בשל תקלות בדוד יבוצעו על ידי טכנאי דוודים ולא על ידי חשמלאי. 

איך נדע את מי להזמין?

לא תמיד באמת זה ברור מי איש המקצוע הנכון לטיפול בבעיה. ובהחלט יתכן שתזמינו חשמלאי שלא ימצא כל תקלה הקשורה לחשמל בדוד וימליץ לכם להזמין טכנאי דוודים וכמובן שיתכן גם ההפך. 

בגדול נוכל לומר שאם הדוד עבד נהדר בקיץ והחל לקצר עם תחילת עונת הגשמים ככל הנראה מדובר בתקלת חשמל וזאת בגלל שחוטי חשמל החשופים לגשם גורמים לקצר.