הישג היסטורי: עובדי המועצות הדתיות יכללו בהסכם המסגרת שסוכם בין ההסתדרות למשרד האוצר

קרדיט : דוברות ההסתדרות

עובדי המועצות הדתיות יכללו בהסכם המסגרת אשר סוכם לאחרונה בין ההסתדרות למשרד האוצר.

השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי: "יום היסטורי! ההסכם עושה צדק עם עובדי המועצות הדתיות אשר עושים מלאכתם נאמנה בשעות לא שעות תוך מסירות נפש"

 יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל: "עובדי המועצות הדתיות הם חלק בלתי נפרד מעובדי המגזר הציבורי ויש להחזיר "עטרה ליושנה" בכל הנוגע למעמדם, שכרם וזכויותיהם"

מנכ"ל המשרד לשירותי דת יהודה אבידן: "בעבודה קשה ונכונה תוך הבנה של הדברים, הושגה התוצאה הראויה ביותר למען כלל עובדי המועצות הדתיות"  

- פרסומת -

בפגישה בין המשרד לשירותי דת, ההסתדרות ומשרד האוצר סוכם כי הסכם המסגרת במגזר הציבורי יחול על כל עובדי המועצות הדתיות. ההסכם יעניק לעובדות ועובדי המועצות הדתיות: מענק חד פעמי ע"ס 6,000 ש"ח בחודש אפריל הקרוב, קידום בשכר והפחתת שעות העבודה השבועיות. במעמד זה השתתפו יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, מנכ"ל הסתדרות המעו"ף עמיחי סטינגר, מזכיר חטיבה ארצי בהסתדרות המעו"ף עו"ד ערן שלום ומנהל החטיבה הדתית בהסתדרות אביחי יוסף, אשר היו שותפים לאורך כל הדרך במשא ומתן ובמתווה הסופי שהושג.

השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי אמר בטקס: "כאשר סוכם הסכם המסגרת בין האוצר להסתדרות היה ברור לנו כי עובדי המועצות הדתיות לא יישארו מאחור. ב"ה הודות למנכ"ל המשרד ידידי יהודה אבידן, אשר השקיע שעות רבות יחד עם אנשי ההסתדרות ובראשם יו"ר הסתדרות המעו"ף ידידי גיל בר טל ומנהל החטיבה הדתית בהסתדרות ידידי אביחי יוסף אשר גילו הבנה ורגישות, סוכם היום ההסכם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "עובדות ועובדי המועצות הדתיות הם חלק בלתי נפרד מעובדי המגזר הציבורי המיוצגים על ידי ההסתדרות, שכרם ותנאי עבודתם הם בסדר העדיפויות שלנו ואנו שמחים על הגיבוי והרוח הטובה של השר מלכיאלי ומנכ"ל המשרד לשירותי דת".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, יהודה אבידן: "בעבודה קשה ונכונה תוך הבנה של הדברים, בהובלת ידידי השר מלכיאלי הצלחנו להגיע לתוצאה ראויה ומכבדת לכלל עובדי המועצות הדתיות. זהו השלב השני לאחר הסדרת השכר של עובדי הרבנות הראשית".

יו"ר חבר המועצות הדתיות, שלמה תנעמי, בירך על ההסכם: "מודה מקרב לב לשר לשירותי דת, מנכ"ל המשרד וכמובן לאנשי ההסתדרות אשר גילו רגישות ונחישות לאורך כל הדרך".