סוגי השקעות

השקעות הינם הוצאה כספית לצורך תשואה עתידית ומגודל. ישנם סוגים רבים ומגוונים של השקעות כלכליות שונות אשר מניבות כל אחת מהן רווח שונה בפרקי זמן שונים. השקעות נפוצות במיוחד הן השקעות בבורסה. חברות ציבוריות אשר נסחרות בבורסה מפיקות ניירות ערך אשר קרויים גם מניות. כל מי שרוצה יכול לרכוש לו מניות במחיר בו הן נסחרות בבורסה. קנייה של מניות נחשבת השקעה משום שהשער של מניות משתנה כל הזמן. השקעות אלה מניבות כספים בצורה זו: קונים מניות במחיר מסוים ומוכרים אותן לאחר שערכן עולה בבורסה. השקעות במניות ובניירות ערך שונים מעניקה גם זכות הצבעה בחברה עצמה. בעל החברה הוא פעמים רבות מי שבידיו יותר מחמישים אחוז של מניותיה של החברה. ניתן לבצע השקעות לא רק בבורסה לניירות ערך אלא גם בבורסה ליהלומים ובבורסות נוספות.

השקעות מט"ח

השקעות במט"ח, מטבע חוץ, הינן נפוצות מאוד גם כן. כל אחד יכול לבצע השקעות במטבע חוץ ולסחור בו כדי להניב מכך כספים. כיום ישנם קורסים רבים, טיפים באינטרנט, חוברות הדרכה ואף קורסים באינטרנט אשר מכשירים אנשים, ללא ידע מוקדם בנושא, כיצד לסחור וכיצד לבצע השקעות נבונות בתחום של מטבע חוץ. סחר במטבע חוץ נקרא לעתים גם פורקס מהשילוב של המילים באנגלית "פוריין אקסצ'יינג'", או בעברית, סחר במטבע חוץ. ככל שגובהן של השקעות גבוה יותר גם בשוק מטבע החוץ וגם בבורסה לניירות ערך ניתן להרוויח סכומים גדולים בהרבה. גם הסיכון של הפסד כספים קיים – ככל שמשקיעים יותר ניתן להפסיד יותר דרך השקעות לא מוצלחות או הימורים לא נכונים בבורסה. תיק השקעות ניתן לנהל גם דרך חברות השקעות אשר מתחרות זו בזו וגם דרך בנקים שונים. כדאי לבחור מומחים בתחום אשר גובים את העמלה הנמוכה ביותר עבור ניהול של תיק השקעות.

השקעות נדל"ן

השקעה מסוג זה יכולה להשתלם מאד, במידה והחלטתם להשקיע בדירה, תוכלו להשכיר אותה ולאחר מכן למכור אותה כשערכה יעלה. בהשקעה מסוג זה רצוי להיעזר בעו"ד נדל"ן שילווה אתכם בתהליך. במידה והחלטתם לרכוש דירה מקבלן, תוכלו להיעזר בעורך דין לקניית דירה מקבלן.