האינתיפדה גרמה לנזק של מליארדים

פרו'פ זילברפרב:"הסכסוך בין ישראל לרשות הפלשתינית גרם לנזק מצטבר של 6 מיליארד שקל"

חיים נחתומי ו15/11/2007

"לישראל ולרשות הפלשתינית נזק מצטבר של כשישה מיליארד שקל בשל הפסקת הסחר ביניהם, מאז תחילת האינתיפאדה ובמיוחד לאחר השתלטות החמאס על עזה", כך מסר מנכ"ל משרד האוצר לשעבר פרופ' בן ציון זילברפרב, בהרצאה שנשא במכללה האקדמית נתניה.

זילברפרב, העומד כיום בראש בית הספר לבנקאות ושוק ההון במכללה, הוסיף כי "הנפגעת העיקרית היא הרשות הפלשתינית שהפסידה הכנסה של שנה שלמה. לעומת זאת הנזק לישראל קטן שכן הסחר עם הרשות הוא 2 אחוז בלבד מהתל"ג".

שר הכלכלה הפלשתינית לשעבר ד"ר סמיר חלאילה אמר בכינוס כי "בעקבות עליית החמאס הגיע המצב הכלכלי ברשות לשפל שלא היה כדוגמתו מאז הקמתה".

לדבריו, "74 אחוז מתושבי רצועת עזה חיים מתחת לקו העוני, 70 אחוז מהעסקים ברצועה סגורים וגם ביו"ש המצב גרוע עם 74 אחוז מתושבי ג'נין ו- 62 אחוז מתושבי שכם, הנמצאים מתחת לקו העוני".

הבכיר הפלשתיני טען כי "ממדי העוני מגבירים את הטרור" והאשים את ישראל כי היא רואה את המצב 'רק מזווית ביטחונית'.

ד"ר חלאילה העומד כיום בראש קרן השקעות אמר כי הקרן מתכננת בנייתם של כ- 1500 יחידות דיור ביו"ש שיאפשרו להכפיל את היקף התעסוקה שם ולהקל על מצוקת הדיור של התושבים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. והמחבלים האלה עוד מרצים אלנו
    (15/11/2007)
  2. ומאות הרוגים
    (15/11/2007)
    מעניין מי אשם הרוצחים או הנרצחים?

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49