הליכוד נגד בית המשפט

ח"כ איתן: הרשות השופטת חוצה קווים אדומים ומובילה את ישראל למשבר קונסטיטוציוני חמור

עמי שרון ו20/11/2007

סיעת הליכוד החליטה לתמוך בהצעת חוק ממשלתית שיזם שר המשפטים דניאל פרידמן, לפיה יהיה רשאי שר המשפטים להעביר סוגי תיקים שבהם טרם התחיל הדיון, לבית משפט חדש, שיוקם במטרה לצמצם תורים ולהקל על העומס בבתי המשפט.

במסגרת הדיון, אמר ח"כ מיכאל איתן כי הפעילות של בכירים ברשות השופטת נגד הצעת החוק הזו, אינה עניינית, פוגעת באחריות המיניסטריאלית של שר המשפטים מול הכנסת והציבור, והיא נעשית במסגרת הגשמת האיומים של בכירי מערכת המשפט, לפיהם יגדעו את ידיו של שר המשפטים.

ח"כ מיכאל איתן קרא לחבריו בסיעת הליכוד לתמוך במאבקו העקרוני של השר פרידמן לשמירה על מעמד הכנסת ועל סמכויות הרשות המבצעת. עוד אמר איתן, כי תפקיד השופטים לשפוט - וסמכות שר המשפטים לעסוק בניהול מערכת בתי משפט. הפעילות הלוביסטית להכשיל את יוזמת פרידמן לקיצור התורים, מעוררת מחשבות נוגות מה באמת מניע את השופטים. הרצון לפעול למען הציבור ולמען הדמוקרטיה או לגדוע את ידיו של השר פרידמן, שפועל על בסיס יושרה מקצועית והבנת הדמוקרטיה כמערכת של איזונים וריסונים בין הרשויות, ולא כמערכת שבה הרשות השופטת מנהלת את רשויות השלטון האחרות.

 ביום רביעי הקרוב תדון הכנסת בהצעתו של ח"כ מיכאל איתן, שבה הוא קורא לכנסת לתמוך בשר המשפטים, דניאל פרידמן, ובמאבקו למען שמירת מעמדה של הכנסת כרשות המחוקקת במדינת ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. הליכוד וביבי לא רלוונטיים
  (20/11/2007)
 2. שמאלמרט יביא אסון לישראל
  (20/11/2007)
 3. הצעה ראוייה מאדם לא ראוי
  (25/11/2007)
  יש לחזק את הכנסת אך לצורך כך יש להקיא ממנה אנשים כמו מיכאל איתן. איש חסר מצפון וחסר מוסר.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49