חדשות הספארי ברמת גן

דוברת הספארי שגית הורוביץ עם סקירה של חדשות גן החיות הלאומי.

שגית הורוביץ ו09/01/2008

הסנוניות, כפי שהגיעו לבית החולים (צילום: Rgcity)

כך גם כרטיס הויזה שלכם יכול להיראות (צילום: Rgcity)

דניסה, הג'ירפה הנודעת בת ה-17 המליטה את העגל העשירי שלה. העגל הקטן, המתנשא לגובה של 1.80 מטרים, נמצא כעת עם אימו בחצר נפרדת. שאר הג'ירפים מרחרחים אותו, מניחים עליו את ראשם וממתינים להצטרפותו לחצר הגדולה. בינתיים מתאפשר לדניסה ולעגל החדש לשהות בנפרד ובקרוב נצרף אותם לעדר כולו.

במהלך השבוע הקודם הצטרף סנופי, הג'ירף המסאי, אל רמבו ושלי הזכרים האנגולים שהגיעו לפני כחודשיים מגן החיות התנ"כי ונמצאים כעת בביתם המגודר בלב השטח הפתוח (הדרומי) של הספארי. סנופי ללא ספק השרה נחת ורוגע על השניים ותקווה כי בעוד מספר חודשים, כאשר תחלוף עונת הגשמים, הם יוכלו ליהנות ממרחבי השטח הפתוח.

אימון לשימפנזים: לפני קרוב לשנה החליטו בספארי לאמן את השימפנזים. במשך שנים הנהלת הספארי והמטפלים נקטו בגישה מסויימת בה שמרו מרחק מבעלי החיים וניסו לאפשר להם חיים הדומים ככל שניתן לחייהם בטבע. לאחרונה, בשיתוף עם אורי פומרנץ, חוקר להתנהגות בעלי חיים מאוניברטיסת ת"א ומתמחה בהעשרת פרימטים בשבייה, הוחלט להתחיל לאמן את השימפנזים מתוך רצון להקל עליהם ולהעשיר את חייהם. הכוונה הייתה בשלב הראשון לנסות ללמד את השימפנזים להציג איברי גוף בכדי שבעתיד הם ידעו להציג איברי גוף גם כאשר המטפלים או הווטרינר מעוניינים לבדוק אותם. אימון השימפנזים סוקר בהרחבה בחדשות ערוץ 2 ולאור ההצלחה הגדולה מתחילים בימים אלו באימון הגורילות וקופי האורנג-אוטן.

לבית החולים לחיות בר הגיעו 41 סנוניות שהודבקו בדבק חזק לצינורות בחניון הסינמה-סיטי. הסנוניות המסכנות הועברו לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים. במשך יום שלם עמל צוות בית החולים בסיוע נרחב של מדריכי הספארי על מנת להסיר את הדבק מגופן של הסנוניות. במהלך הטיפול חוברו הסנוניות לחמצן ונוקו ביסודיות. חלק מהסנוניות לא שרד ולבסוף שוחררו בחזרה לטבע 23 סנוניות.

מי שרוצה להתהדר בכרטיס אשראי (מתאים ללקוחות כל הבנקים) עם דמויות של חיות הספארי האהובות, יוכל להכנס לאתר ויזה כאל ולהזמין כרטיס מעוצב. עלות הנפקת הכרטיס הינה 25 ש"ח וכולה תרומה לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים.

לחצרו של דוב הנמלים הנודע הגיעה נקבה מקסימה העונה לשם "בונייה". בונייה הגיעה מגן חיות בסינגפור והתגלתה כבעלת אופי שונה לחלוטין מטרמיט. היא אינה נחבאת אל הכלים ומידי יום יוצאת לחצר, מסתובבת וניהנת להשתכשך במיימי הבריכה. לעת עתה טרמיט נמצא באזור מיוחד שנתחם עבורו ובקרוב אנו מקווים כי נוכל לאחד בין השניים ואולי אף לצפות בעתיד בצאצאיהם. בינתיים, על מנת לשכנע אותו להסתובב מעט בחצר, מנסים המטפלים להוציאו ממחבואו בדרכי נועם. מידי יום מגישים לו את השייק המיוחד שלו (מחית של פירות, שכוללת תפוח, חצי אגס, פפאיה, דבש, קוואקר, מזון כלבים, בשר טחון משריר לב של פרה, מים וכבול, החיוני לעידוד העיכול). וכך לאט לאט מביאים אותו למרכז החצר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49