קיצוצים של כ-40 מליון ש"ח בתקציב רשות השידור עד סוף השנה

קיצוצים בהיקף של כ-40 מליון ש"ח בתקציב רשות השידור עד סוף השנה - כך החליט הערב הועד המנהל של רשות השידור

עירית לוין ו03/06/2008

הועד המנהל של רשות השידור, בישיבתו הערב, קיבל את המלצות הנהלת הרשות לשורה של צעדי התייעלות וקיצוצים בהיקף של כ-40 מליון ₪ עד סוף השנה.

תכנית ההתייעלות נובעת בעיקרה מן העובדה שבתקציב הרשות לשנת 2008, יוצר גירעון עד סוף השנה, שיגיע לכ-150 מליון ₪.

מקור הגירעון בשורה של תחזיות שלא התממשו מצד ההכנסות, וביניהן: אי התקדמות בביצוע הרפורמה המחייבת את הרשות להחזיר לאוצר מעל 40 מליון ₪, פניית ההסתדרות לבית הדין לעבודה למנוע שימוש בשעון נוכחות וקיצוץ בשעות נוספות בהיקף של כ-30 מליון ₪, תהליכי חקיקה שהיו אמורים להגביר את ההכנסות בכ-30 מליון ₪ במשך השנה שטרם הושלמו, אי מימוש תחזית ההכנסות מחסויות ופרסומות, העברת חובות מהשנה שעברה בסך של כ-50 מליון ₪ לפירעון בשנה הנוכחית, והוצאות ברבעון הראשון מעבר לחלקו היחסי בתקציב השנתי.

במסגרת צעדי התייעלות ברדיו, בטלוויזיה ובמינהל סוכם על איחוד צוותים, סגירת אולפנים ובכלל זה בשישי ובשבת, השבתת ניידות גדולות, חופשות מרוכזות לעובדים, עצירת הרכש וההפקות החיצוניות, הפסקת נסיעות לחו"ל, אי קבלת עובדים חדשים מכל סוג שהוא, צמצום בכוח האדם הקיים, הגברת הפיקוח והבקרה על כל צד ההוצאות.

הנהלת הרשות תעביר ביום רביעי הקרוב את כל החלטות לידיעת ארגוני העובדים לשם קיום היוועצות עימם ולשמוע דעתם על התכנית.

לאחר קבלת הערות ארגוני העובדים ולקיחתם בחשבון בתכנית, תוחל התכנית המעודכנת החל ב-1.7.08.

הצעדים שננקטים אין בהם כדי לפתור את בעיית התקציב במלואה, בעיית תקציב הרשות ועתידו של השידור הציבורי בישראל כמו גם עתידם של כלל עובדי הרשות מותנים בביצועה של הרפורמה הכוללת בשידור הציבורי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49