הרשקוביץ:''ניתן חופש הצבעה בנושאים מדיניים''

היו''ר החדש של הבית היהודי חנך מסיבת עיתונאים ראשונה עם מגוון הצהרות כגון:''יש לשאוף לתיק האוצר או החוץ'' ו- ''אנו רוצים גם תומכים בעלי כיפות שקופות''.

עמיעד טאוב ו09/12/2008

הרשקוביץ.להשתלב בשלטון (צילום: יהושע מור יוסף יחסי ציבור)

עמידרור.החלטה לא קלה (צילום: טל בדרק)

רק אמש חזר פרו'פ הרשקוביץ לארץ וכבר הספיק להיבחר לראשות מפלגה ולקיים מסיבת עיתונאים ראשונה.

היום בצהריים כינסו אנשי הבית היהודי מסיבת עיתונאים בה הופיעו יו''ר המועצה הציבורית יעקב עמידרור  ויו''ר המפלגה החדש הרב פרופ' הרשקוביץ.

עמידרור פתח את מסיבת העיתונאים תוך שהוא מפרט את הסיבות בגללן בחר שלא לעמוד בראש המפלגה.
עמידרור הודה כי הופעלו עליו לחצים כבדים להתמודד לתפקיד וכי הוא אכן שקל את האופציה (''לא קל לסרב לתפקיד של שר ושראש מפלגה'') אך החליט כמי שמעולם לא היה חבר באף מפלגה כי הדבר הנכון הוא להישאר בחוץ.:''חשוב היה לשמור על האמינות כלפי הציבור וברגע שהבטחנו כי חברי המועצה הציבורית יהיו חיצוניים היה חשוב לעמוד בכך''.

עמידרור ציין כי ההחלטה שלא לבחור את אחד החכי''ם המכהנים הייתה קשה אך מחויבת המציאות לאור האווירה הציבורית.

אולי בהשפעת בחירתם של מספר מועמדים דתיים לרשימת הליכוד בכנסת ניסה פרופ' הרשקוביץ בדבריו לפנות לכל סוגי המצביעים.''כל גווני החינוך הדתי כולל הכיפות השקופות הם פוטנציאל למפלגה'' אמר הרשקוביץ.

בהתייחסו לנושא המדיני ולהצטיירותה של מפלגת ''הבית היהודי'' כמפלגת ימין אמר הרשקוביץ כי יינתן חופש הצבעה בנושאים מדיניים וכי למרות שהתנגד להתנתקודת לא ביקר בגוש קטיף באותה התקופה.

הרשקוביץ הוסיף כי המפלגה החדשה צריכה להיות שותפה לשלטון כפי ששותפים אנשי הכיפות הסרוגות להנהגת המדינה בכלל תחומי החיים וכי המפלגה צריכה לשאוף לתיקים מרכזיים כגון אוצר וחוץ ולא להתמקד רק בנושאים דתיים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. היו"ר
  (09/12/2008)
  החלטת המועצה ראויה לכל שבח. היו"ר הרשם היום בהופעותיו בערב חדש ותכנית של קירשנבוים ולונדון הופעה רהוטה מכבדת ומכובדת בחירה מצויינת עכשו מלאכת הרכבת הרשימה חייבת להיות המשל למלהך מבריק זה.
 2. מי אתה ?
  (09/12/2008)
  מי אתה שקמת למלוך עלינו ?
 3. הצעה ל 15 ראשונים.
  (09/12/2008)
  1)פרופ' הרשקוביץ. 2)אלוף עמידרור. 3)זבולון אורלב. 4)בני אלון. 5)הרב בן דהאן. 6)אורי אריאל. 7)צבי הנדל. 8)אבי וורצמן. 9)ניסן סולמיינסקי. 10)עליזה לביא. 11)דעי גד. 12)הרב גיסר. 13)שר שלום ג'רבי. 14)הרב ווייצמן. 15)שאול יהלום.
 4. כיוונים של הבית היהודי
  (09/12/2008)
  ראשית אפתח בדברי ברכה לפרופ' הרשקוביץ שזכה להיבחר להוביל את הציבור המורכב ביותר בארץ והאיכותי ביותר "(כציבור" ) רוגוניות בכל התחומים ומעורבות בכל התחומים כולם ה' יהא בעזרך ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח. אם אפשר עצה קטנה להמעיט כרגע בדיבורים ולהכין קודם כל את התשתית בצורה מסודרת בכל תחומי הפעילות ואז לצאת לציבור ולשדר בכיוון אחד כולם (הביטוי אתן חופש הצבעה לא נשמע בשלב הזה טוב..)
 5. היו"ר
  (09/12/2008)
  תגובה ל2 אולי מספיק צריך לשמוח שיש אנשים ברמתו בעל שם ולא זקוקים למעמד או לגוב ומוכנים להצארף ולסייע לציונות הדתית מתוך אחריות ושליחות .תג' ל3 די עם העסקונה זורשימה יפה לא בשביל להביא מנדטים צריך כוחות חדשים צעירים ורעננים.
 6. רז קיל לכנסת
  (10/12/2008)
  מצביעים דרך האתר של הבית היהודי ובוחרים ברז קיל לכנסת www.111.org.il
 7. גם הדור הבוגר תומך ברז קיל
  (10/12/2008)
  למה שרק הצעירים יתמכו בו? הוא ראוי לתמיכה רחבה
 8. רז אתה פשוט מגוחך ..... בכל כתבה בלי קשר לכלום ... חאלאס!
  (15/12/2008)
 9. רק האיחוד הלאומי!
  (07/01/2009)
  למרות שהבית היהודי היא מפלגה דווקא סבירה, האיחוד הלאומי יאבק על עקרונותיו הרבה יותר!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49