שר הדתות יצחק כהן ביקר בשדרות: מד"א הוא חוד החנית של מערכת הבריאות

אחיו של השר, דודו כהן (58), קצין ביטחון בעיריית אשקלון, נפצע קל מהתפוצצות טיל שנפל לראשונה במרכז העיר אשקלון בימים הראשונים של מבצע "עופרת יצוקה".

טולי פיקרש ו18/01/2009

כהן.חוד החנית (צילום: דוברות עירית גבעתיים)

"תמיד שומעים ורואים בחדשות הטלוויזיה את הגעתם המהירה של צוותי מד"א לפצועים, ופתאום אתה בעצמך נוכח לדעת עד כמה זה קריטי כשהפצוע - אחיך".

כך פתח שר הדתות יצחק כהן את הפגישה עם מנכ"ל מד"א אלי בין והנהלת המחוז בתחנת מד"א שדרות, ביום חמישי האחרון.

כזכור אחיו, דודו כהן (58), קצין ביטחון בעיריית אשקלון, נפצע קל מהתפוצצות טיל שנפל לראשונה במרכז העיר אשקלון בימים הראשונים של מבצע "עופרת יצוקה". אמבולנס מד"א פינה את דודו לביה"ח ברזילי. שר הדתות ביקר הבוקר במד"א שדרות על מנת להתרשם מקרוב אחר הפעילות של מד"א בדרום.

המנכ"ל סקר בפני השר את הערכות מד"א בשדרות וביישובי הדרום והאמצעים העומדים לרשות מד"א - אמבולנסים, נט"נים, רכב לפנוי נפגעי חרדה ורכב הצלה ממוגן. כמו כן, על הפעילות ההומניטארית של מד"א ביישוב - חלוקת מזון לנזקקים.

לאחר הסקירה סיירו בשכונות הישוב ובחנו מקרוב את הנזק הכבד שנגרם לבית שקסאם פגע בו פגיעה ישירה הבוקר (יום ה'), ולמרבה המזל דייריו שנכנסו לממ"ד, יצאו ללא פגע.

השר הודה למנכ"ל מד"א על הטיפול המהיר והיעיל בעשרות הפצועים ובהם אחיו ואמר "מגן דוד אדום הוא חוד החנית של מערכת הבריאות שרמת המקצועיות שלו היא מהגבוהות בעולם, אם לא הגבוהה ביותר. דבר זה חיוני מבחינת ישראל בגלל תחושת הביטחון שזה משרה על כולם, והידיעה שאתם תבצעו את המשימה בנחישות, במסירות וביעילות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49