ח''כ אורבך:''הציבור הציוני דתי התנתק מכלל החברה''

בכנס לעידוד צעירים להתגייס לשירות משמעותי בצה''ל תקף ח''כ אורי אורבך את מגמת ההסתגרות בציונות הדתית ואמר כי היא גורמת נזק עצום לחברה הדתית לאומית.

עמיעד טאוב ו07/07/2009

אורבך עם המדריכים בכינוס (צילום: באדיבות אבי לרנר)

''הציונות הדתית צריכה לפתוח את השורות, לזנוח את הסתגרנות ולהיפתח לכל חלקי העם בישראל''' אמר ח''כ אורי אורבך (הבית היהודי) בכנס מדריכים ומדריכות ארצי של ארגון "מעגלים", הפועל למען העצמה ועידוד תלמידים לשירות משמעותי בצה"ל שהתקיים השבוע.

"המגמה שהייתה במשך שנים רבות של הסתגרות ביישובים, בשכונות נפרדות, בבתי ספר אליטיסטים, גרמה לנתק של הציבור הציוני דתי מכלל החברה והנתק הזה מתבטא בין השאר גם בפן הפוליטי. חייבים לחזק את המגמה, שבין מוביליה תנועת מעגלים, של התחברות לחלקים רחבים בעם במפגש ישיר וכנה גם עם אנשים שלא נראים כמונו ולא מתנהגים כמונו"הוסיף אורבך.

באירוע שהתקיים בבית ספר יסודי "מודיעים" בתל אביב, השתתפו כ-90 מדריכים, מדריכות ואנשי צוות של הארגון ששמעו שיחה מהרב דוד סתו, רב העיר שוהם ושוחחו עם ח"כ אורי אורבך על האתגרים של הציונות הדתית בדורנו.

 במסגרת עבודתם, המדריכים של מעגלים אשר פועלים בתיכוניים הדתיים ברחבי הארץ, מעודדים את התלמידים לגיוס משמעותי בצה"ל ומפנים אותם למכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר כך שיוכלו לחזק את אישיותם ולגבש השקפת עולם ברורה ומוצקה לקראת ההתמודדות האמיתית בחיים. הפעילויות מתקיימות במסגרת בית הספר ומשלבת פעילויות בלתי פורמאליות, מפגשים, טיולים ושיחות אישיות בין המדריך לתלמיד.

אסף וייס, מנהל הארגון אמר: "מעגלים הובילה מהפכה וחיברה מחדש את התיכונים הדתיים לציונות הדתית. בזכות מעגלים, אלפי תלמידים מהתיכונים המשיכו במכינות קדם צבאיות ולישיבות ההסדר ותרמו תרומה משמעותית לשירות בצה"ל".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כשהפוליטיקאים דפוקים הגוף סובל
  (08/07/2009)
  וזה המצב במגזר
 2. הכה בדתיים וקדם את עצמך
  (09/07/2009)
 3. השתגעת - צריך ללמוד מהעבר ולצפות לעתיד
  (09/07/2009)
  כ"ח אורבך היקר - אני מכיר אותך ומכיר את כל בני המשפחת שלך כולל ההורים, זוכר שאתה ואחיך ואחותך למדנו כולנו בבית ספר של החינוך העמצאי (כן כן של החרדים) כאשר קרוב יותר היה בי"ס ממ"ד למה?? אומר לך כשהיינו צעירים היו מעגלי החברה "פתוחים" לכל כך התהווה מצב שבבי"ס ממ"ד למדו כל אלו שהיו מוגדרים "שומרי מסורת" שהיוו רוב מוחלט בבי"ס ממ"ד ואילו הדתיים האמיתיים למדו בבי"ס של החרדים ומכאן גם האחוזים הנכבדים של אלו שיצאו דתיים הבתי הספר של החרדים לעומת אלו שיצאו חילונ יים מבי"ס ממ"ד באותה תקופה - היום המצב שונה ולדעתי נזקף לטובת ההתבדלות - לא נראה לי שכדאי או צריך לחזור לאחור שלא היה מוצלח במיוחד בלשון המעטה
 4. אורבך אתה חלק מההסתגרות
  (12/07/2009)
  מפלגת הבוטקה היהודי היא אבי אבות ההתבדלות וההסתגרות. צריך להפסיק את זה ולהשתלב במפלגות הגדולות
 5. צודק אורבך
  (16/07/2009)
  מאה אחוז

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49