פוס משחק-הצגה חדשה לנשים דתיות

ההצגה מעלה על הבמה ארבע דמויות נשיות המייצגות ארבעה נשים שונות שנפגשות בגן משחקים ועוסקות במצבים בהם נתקלות נשים דתיות מידי יום.ההצגה הקרובה תערך ביום רביעי בבית חשמונאי.

עירית לוין ו19/07/2009

כרזת ההצגה (צילום: יסכה כורסיה)

הצגה חדשה בשם "פוס משחק" מעלה על הבמה ארבע דמויות נשיות המייצגות ארבעה מצבים שנמצאות בהם נשים שונות.

דמות ראשונה מגלמת אישה עקרה שנשואה כבר תקופה ארוכה ומשוועת לילדים-וכל רצונה הוא להביא ילד לעולם. הדמות הנוספת הינה אישה רווקה שהגיעה כבר מזמן לפרק הנישואים, ומוצאת עצמה כבר בגיל מבוגר ללא בן זוג בעוד נמצאת בהמתנה אינסופית עם נפילות של ייאוש עצבות ובדידות קשה, במקביל אליה נחשפת על הבמה חברתה הטובה ביותר,שתי הנשים הינן באותו הגיל,עוברות יחד את ההמתנה והקשיים הרבים של אישה רווקה בעולמנו, ובבוא הזמן החברה מתחתנת! בן זוגה נמצא והיא עומדת בפרקה של חתונה, הקנאה הכעס, תחושת הבגידה ועוד תחושות קשות רבות פוקדות את חברתה שנותרת כעת לגמרי לבדה במערכה...
מנגד לשלושת הדמויות הללו, מוארת על הבמה דמות רביעית, אישה נשואה עם בעל וילדים, חולמת על מימוש עצמי והגשמה של חלום שדורש הרבה זמן והשקעה, אך מנגד, האמהות דורשת ממנה את כל כוחה.

ארבעת הדמויות נפגשות באופן מפתיע בגן המשחקים יפיפה, מדברות על רצונות ופחדים פרידות וגעגועים, ארבע נשים שהן בעצם כל אחת ,חושפות בבכי ובצחוק, במשחק ועם הרבה דמיון, את הקשיים את החלומות והרצונות החזקים. הן מייצגות כל אישה באשר היא אישה ונוגעות בנקודות הרגישות ביותר לה.

השחקניות בוגרות החוג לתיאטרון מכללת אמונה, חלקן נשואות פלוס, וחלקן רווקות, מגיעות מהמגזר הדתי לאומי,שבד"כ נרתע מהדיבור הגלוי על הקושי באמהות, קשיי ההמתנה אכזבה תסכול, וקשיים באמונה , שבסופו של דבר חווה בשלבים מסוימים כל אישה. אך בהצגה זו הכול עולה על השולחן-לא בנימה של התרסה או כעס,אלא מכוון באופן אמיתי ומרגש למקום של תפילה ותקווה אמיתית. הצגה מחזקת ומעודדת, ומזכירה לכל אישה שהיא לא לבד!

עם תפאורה ייחודית ואוטנטית, רמת משחק מעולה ומקצועיות רבה, מצליחות השחקניות לרתק כל צופה. מתאים לצפייה לנערות ונשים מבוגרות ובעצם לכל מי שמוצאת עצמה משויכת למגדר הנשי!

פרטים על ההצגה ניתן לקבל בפל' -0546988572(יסכה)או במייל: iscacorsia@gmail.com

 ההצגה הקרוב תתקיים ביום רביעי הקרוב א' אב  (22.07.09)באולם אשכול הפיס בבית חשמונאי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מ ד ה י ם-מעורר מחשבה, ומחזק אמונה!
    (17/02/2011)
    מדהים איך במופע אחד גם בכיתי צחקתי נדהמתי...

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49