הכיפות של ביבי ורובי

אחרי נתניהו מתחילים גם בלשכה של ריבלין לסגור מניין, ארנון מאיר מתברגן ואיזה רב חוזר מהגלות בצפון לראשות ישיבה גבוהה? רז קיל חונך טור חדש ומסכם שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו09/08/2009

נתניהו. לובש סרוג (צילום: ישי פרידמן)

עינת ברזילי.בצד המרצה של המפה (צילום: ישראל ברדוגו)

במערכת הפוליטית :
משהו מדהים, עובר על הציונות - הדתית במסדרונות הכנסת מאז הבחירות, אמנם המפלגות הציוניות - דתיות, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, נכשלו - כשלון חרוץ, אך צעירים וצעירות רבים משתלבים, מאז הבחירות, בתפקידים מרכזיים בחצר האחורית של הכנסת.

כרגע משמשים הצעירים כאמור בעיקר בתפקידים מאחורי הקלעים כיועצים ועוזרים.
את התופעה ניתן אולי להשוות ליהודים בפוליטיקה האמריקאית שלמרות מספרם עומד על אחוז קטן ביותר ביחס לכלל אוכלסיית ארצות - הברית, הם ממלאים, תפקידי מפתח מרכזים ע''ע שני הנציגים הבולטים ביותר כרגע בממשלו של הנשיא ברק אובמה:ראש סגל הבית הלבן, רם עמנואל, והיועץ הבכיר - דיוויד אקסלרוד.

מרשימה חלקית שהכין המדור עולה כי השולטים בכיפה שולטים גם בלשכה ובעיקר בלשכותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת רובי ריבלין.

בלשכה של ביבי:
הכיפות הסרוגות מהוות רוב מוחלט ואין בעייה להשלים מניין.
הראשון שיכול להתייצב למניין הוא מנכ''ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי בן 40, תושב מודיעין שנולד וגדל בשכונת קרית - משה בירושלים וכל ילדיו מתחכנים במוסדות הציונות הדתית.

לצידו יכול להתנוענע ראש הלשכה - נתן אשל, תושב תל אביב שנחשב מזה שנים למקורב מאוד לנתניהו ולאשתו שרה נתניהו. אשל, כיהן בעבר כסמנכ"ל ישראל היום וכמנכ''ל ביטאון המפדל - הצופה. אגב, אם תתפתו להציץ אל יומני הפועל המזרחי - תגלו שאשל ואישתו רשומים עדיין כחברי מרכז המפדל.

בעזרת הנשים תוכלו למצוא את המקשרת בין הממשלה לכנסת - פרח לרנר, רעייתו של אבי לרנר, דוברו של ח"כ לשעבר אפי איתם, לרנר, ששימשה בעבר כיועצת השר אבי דיכטר בקדימה, החלה את דרכה כמנהלת הלשכה של זבולון אורלב מהמפד"ל לפני שהתקדמה למניין של רוה''מ.

גם האחראי על הסיורים בלשכת רה"מ - גיל שפר מתגאה בכיפתו הסרוגה. שפר שימש קודם לכן, כעוזרו של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי וכדובר המפד''ל בתקופתו של זבולון המר ז''ל.
עוד דתיים בולטים בלשכה, הם היועץ המדיני - רון דרמר, עוזרו הצמוד של ראש הממשלה - ארי ארו ממודיעין, בוגר ישיבת הכותל, יועץ הסקרים ישראל בכר ועוד.
אגב, עוד דתי - לאומי בסביבתו הקרובה של נתניהו, הוא העיתונאי, חנוך דאום שאמנם לא עובד בלשכה אבל הפך בתקופה לאחד המושכים הגדולים בחוטים בסביבתם של בני הזוג נתניהו,.
במסדרנות הפוליטים יש מי שאומרים, שמי שרוצה לשמוע את דעתו האמיתית של ביבי, צריך לקרוא את הטור השבועי של דאום, בידיעות.

בלשכה של רובי:
מלבד המזכירות, כמעט כולם או דתיים או דתל''שים ובעלי זיקה לגוש עציון.
המניין של ריבלין מתחיל במנכ''ל הכנסת, דן לנדאו, בוגר ישיבת הר עציון, בנו של עורך עיתון 'הארץ' לשעבר דיויד לנדאו ומי שהתחיל את דרכו כעוזרו הפרלנטארי של רובי ריבלין.

עוזרו של מנכל הכנסת, יהודה שפירא, תושב ראש צורים שבוש עציון שימש קודם, כעוזרו של ח"כ אורי אריאל. גם יועץ התקשורת הנאמן של רובי ריבלין , הראל טובי, דתי ותושב ראש צורים, בגוש עציון.

את הלשכה מנהלת ביד רמה, רבקה רביץ, כלתו של ח"כ לשעבר אברהם רביץ ז"ל.
לצד הכיפות וכיסווי הראש יכולים להשלים מניין גם יועצו הפוליטי של ריבלין, זאביק דולינסקי ונהגו, שאולי שמתגאים בהיותם דתל''שים. שאולי עצמו יכול להצטרף גם בהסעות מהלשכה לכיוון הגוש שם גדל.

בשבועת הקרובים נעדכן עוד בשמותיהם של הצעירים הסרוגים ששולטים במרבית הלשכות בכנסת ישראל.

בתקשורת:
דינה אברמסון, כתבת החדשות הדתיה והמבטיחה של ערוץ 1, כבר לא ברוממה, מקורביה סיפרו שאברמסון מעדיפה לקחת פסק זמן מהתקשורת ולהשקיע יותר בקידום פרויקטים אישיים.

דתייה נוספת שלקחה פסק זמן מהתקשורת היא, עינת ברזילי - עורכת nrg לשעבר, שעזבה בסערה את המערכת וקיבלה - תפקיד חדש, כמרצה בבית ספר לקולנוע - "מעלה". ברזילאי אגב חוזרת לשורשים ובתשעה באב האחרון היא ניהלה, קמפיין "נועז" ברשת הפייסבוק ''למה צריך לצום בתשעה באב''.

את ברזילי תוכלו למצוא בחודשים הקורבים גם במכון לנדר שם היא תשמש כמרצה בקורס חדש להכשרת כתבי אינטרנט שיזמו מכון לנדר ורשת דתילי. לצידה של ברזילי ירצו בקורס גם עורך Ynet יהדות, אלעד טנא, איש יחסי הציבור, יהושע מור יוסף, עורך דתילי, עמיעד טאוב, מנהלת פורטל היהדות בסלקום שהרה בלאו, מנהל ערוץ הוידאו בערוץ 7 , יוני קמפינסקי ועוד רבים וטובים.
 

בנדל''ן:
כפי שדווח לראשונה בדתילי עמית סגל, הכתב הפוליטי הצעיר של ערוץ 2, אורז את הפקלאות מאזור נחלאות ונוטש את המפגשים עם חבריו ימי שישי במחנה יהודה בדרכו לשנת לימודים בלונדון הגשומה שם ישמש סגל ככתב הערוץ במקום. מקבילו מערוץ ,1 ארנון מאיר עוזב גם הוא בקרוב את ירושלים לטובת התברגנות משלו בביצה של גבעת שמואל (עבור בנות הגבעה יש לציין כי הבחור נשוי באושר וכי המדובר בדירה משפחתית).

אפרופו גבעת שמואל, העיתונאי, טולי פיקרש ממקור ראשון מחלים בימים אלו מדלקת קשה ברגל שהשביתה אותו מתנועה בשבועות האחרונים.המדור מאחל רפואה שלמה ובטוח שאין קשר לחום הכבד השורר בארצנו.

לא נעים להזכיר את מקור ראשון ללא  ערוץ 7. כתבם הפרלמנטרי, חזקי עזרא - רווק מבוקש, בגזרת קטמון, התראיין - לא מזמן, ליעל דן ביומן הצהריים בנושא הרווקות, בציבור הדתי לאומי.
במערכת ביקשו לשאול האם הרבנית מלמד - מנהלת הערוץ, עודכנה בראיון הלוהט.

ברבנות
לרב שמואל טל
- הרב ההוא שכבר לא מאמין במדינה ואח של ח"כ לשעבר ואיש העסקים - נחום לגנטל, נימאס מהגלות שהוא כפה על עצמו בגליל ולאחר שנה וחצי של ירוק בעיניים הודיע טל שהוא עומד לחזור בשנה
הבאה לעולם התורני היישר אל ראשות ישיבת "תורת החיים" ביד בנימין.
מי חשב שמדובר ברב אחר שגלה לצפון?

בעסקים
לאופנתיים שבינינו השמועות אומרות, שהחנות הראשונה בארץ, של בגדי "גאפ" האמריקאית, עומדת להיפתח כבר בתקופה הקרובה בקניון ממילא בירושלים.
בנות ישראל החסודות יכולות לשלוח פרחים למיליונר הדתי, מוטי זיסר שבזכותו לא נצטרך לבקש מהחברים מאמריקה, מותגים של גאפ.
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. עינת ברזילי תותחת
  (09/08/2009)
  באנרג'י עשו טעות גדולה שויתרו עליה
 2. בושה וחרפה מדור רכילות באתר דתי
  (09/08/2009)
  אני מציע שתבטלו אותו ומהר אחרת אנשים רבים יחרימו את האתר
 3. חצי מהעוזרים חברי מפדל
  (09/08/2009)
  תראו איפה הם ואיפה המפלגה?
 4. עינת ברזילי מוכשרת בהמון תחומים. אני מחכה לספר שלה
  (09/08/2009)
 5. רז, בהצלחה במדור החדש
  (09/08/2009)
  סומך עליך שתמשיך להיות בעניינים...
 6. איך רכילות באתר דתי??
  (09/08/2009)
  אני ממש לא מבין אותכם,איך אתם מקימיים מדור כזה באתר שהוא אמור להוות מודל לחיכוי? אז מה ההבדל בסה"כ באתר הזה, שעושים רכילות על העולם הדתי ולא החילוני? ועוד איזה כותרת "לך רכיל" כאילו זה ברור שאנחנו עוברים על מצווה מן התורה (כן התור זאת שירדה מהשמיים, ללא שום קשר לרב מסויים) אבל בכל מקרה נעשה את זה בשביל הרייטיניג. מה דעתכם על מיס ישראל הדתיה ולפרסם פה תמונות של בחורות ולקרוא למדור "תתורו אחרי עיניכם".
 7. רכילות!!!!!!!!!!!
  (09/08/2009)
  "לא תלך רכיל בעמך" שמעתם פעם על שולחן ערוך , על יהדות על דתיים? חוץ מהשם דתילי שום דבר כאן לא דתי האתר הזה הוא תעודת עניות לכיפה הסרוגה שהולכת והופכת לקליפה סרוגה! בושה וחרפה.
 8. כואב הלב על המפדל
  (09/08/2009)
  כמעט כול היועצים והועזרים, התחילו במפדל - נתן אשל, גיל שפר, פרח לרנר, הראל טובי - מכאן ניתן ללמוד שבמפדל היו אנשים מוכשרים - כואב הלב על המפדל שלא הצליחה להביא לידי ביטוי את הפונטציאל של האנשים - כדי לקדם את המפלגה.
 9. מי שלא מתאים לו שלא יגלוש
  (09/08/2009)
  יש מספיק אתרים חרדים וחרדלים מגיע גם לרוב שהוא הציבור הדתי לאומי אתר משלו תמשיכו ככה
 10. מה בדיוק אסור בתכנים שמופיעים פה?
  (09/08/2009)
  זה לא בגידות ולא תכנים עם רוע בסך הכול סיקור של ה''סלבריטאים' הדתיים וזה מעניין את הציבור במיוחד כשזה כתוב בצורה מפרגנת ולא רעה . זה בדיוק ההבדל בין הציבור הדתי לאומי לציבור החרדי והאתר הזה מכוון לשם חוץ מזה אף אחד לא מכריח אותכם להיכנס למדור ברנז'ה אם לא מתאים לכם תקראו רק דברי תורה אני רואה במדור החדש מדור מבורך, אחר ומעניין
 11. מה זה השטויות האלו?
  (09/08/2009)
 12. ל-10
  (09/08/2009)
  שמעת על החפץ חיים? כל מילה שניה בכתבה הזאת מונגדת להלכות לשון הרע! מי אמר שמותר לדבר ולספר על מישהו אחר משהו בצורה של פירגון? מה שנשמע לך כפיגון לאחר נשמע כלשון הרע ורכילות . תחליפו את שם האתר ל"חילונילי" ואז לא תשמעו תגובות שליליות מהגולשים השפויים האמתיים יותר!
 13. איפה אפי ?
  (18/08/2009)
  איפה נעלם - איפי איתם ?
 14. רכילות ?מה אתם מתפלאים - כאן זה לא אתר דתי
  (07/02/2010)
  כאן זה סתם חיקוי זול של החילוניות שהרי הסרוגים קרובים אליהם מאוד מאוד ונהנים מניחוח החילוניות.
 15. השפוט של רובי ריבלין שיחזור מיד לגבולות 67 יעלה את כל הפלשמו
  (21/08/2010)
  ויבחר ראש-ממשלה אתיופי

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49