פרסום ראשון:תוכנית אורבך לשיקום הבית היהודי

ח''כ אורבך יזם תוכנית פעולה לשיקום מפלגת הבית היהודי הכוללת הקמת מוסדות חדשים וקיום מפקד בחודש אפריל הקרוב.חבריו לסיעה תומכים בקיום מפקד ופריימריס.האתר דתילי מציג את התוכנית המלאה.

עמיעד טאוב ו12/11/2009

אורבך.כך זה לא יכול להימשך (צילום: אברהם אפלקר)

בעקבות הצלחתה החלקית של מפלגת ''הבית היהודי'' בבחירות האחרונות והמחלוקות הפנימיות בנוגע למעמדם המשפטי של מוסדות המפד''ל יזם ח''כ אורי אורבך תוכנית פעולה להחייאת המפלגה והמוסדות ולקיום מפקד חברים בשנת 2010.

את הצעתו שנבנתה בסיועם של חברי מרכז המפד''ל, הלל אפלבאום מגוש עציון וגל בביוף ממבוא חורון שלח אורבך לחברי מפד''ל ולאישים בציונות הדתית על מנת לשלבם בתהליך לפני הבאתו לאישור בסיעה.

לדבריו של אורבך נבנתה התוכנית בעקבות ''מצבה הפוליטי של הציונות הדתית ועל הפער בין ההישגים והעוצמה של הציבור לבין הייצוג הפוליטי הדל. כולם מבינים שכך זה לא יכול להימשך. כולם מבינים שצריך לעשות משהו''. בנוגע לאיחוד הלאומי ציין אורבך כי הוא מאמין:''שאין כיום מקום לשתי מפלגות ציוניות דתיות ועל אף ההבדלים, אפשר וצריך לבנות רשימה אחת לכנסת הבאה אך כעת יש לקדם את מפלגתו שלו''.

חבריו של אורבך למפלגה תומכים גם הם באופן עקרוני בקיום מפקד אך חלוקים בנוגע לדרך. ח''כ אורלב תומך בקיום מפקד ופריימריס לראשות המפלגה וגם מלשכת השר הרשקוביץ נמסר לדתילי כי השר תומך באופן מלא במסמך שגיבש אורבך.

על פי הצעתו של אורבך תקים סיעת הבית היהודי באופן מיידי ועדת מפקד בת חמשה עשר חברים, בה ייצוג משמעותי לנשים ולצעירים כאשר לפחות שליש מהמרכז תהינה נשים ולפחות שליש מהמרכז יהיו צעירים מתחת לגיל 40 (כולל לפחות 10% צעירים מתחת לגיל 30) ואילו שיטת בחירת יו"ר המפלגה ומועמדי המפלגה לכנס תתכלול מרכיב של פריימריס - בחירות מקדימות על ידי כלל המתפקדים כאשר הבחירות תהיינה גם למועצות הסניפים.

מרכז המפלגה החדש לא יעלה על 300 איש כאשר ההצטרפות למפלגה תותנה בחתימה על מסמך הזדהות עם הציונות הדתית ובהצהרה על אי שיוך למפלגה אחרת. כן תהיה כרוכה בחתימה על הוראת קבע. המפקד לא יוגבל בזמן אולם יהיו תאריכי יעד בכל הקשור לזכות הבחירה וזכות ההיבחרות. המפקד לצורך בחירת המוסדות יימשך כ-4 חודשים. מי שיתפקד לאחר מכן יוכל להשתתף בתהליכי הפריימריס העתידיים.

כדי למנוע "מפקד ארגזים", זיופים וכד' יפעלו מנגנונים מיוחדים של פיקוח: פרסום שמות החברים באינטרנט, איסור תשלום במזומן וכד'. אורבך גם מציע לוח זמנים לפיו עד ה- 18.12.09 ייקבעו חברי ועדת המפקד ואילו המפקד עצמו ייפתח ב- 28.04.10 ואילו הבחירות ייערכו ב-09.09.10

לאור המחלוקת המשפטית בנוגע למעמדם של מוסדות המפד''ל ועל מנת שהמפלגה תוכל לתפקד מציע אורבך כי במקביל לתהליך היציאה למפקד ולבניית מוסדות קבועים, יוקם מוסד זמני שינהל את המפלגה בהיבט היומיומי וכן יכין את התשתית האידיאולוגית למוסדות הקבע. מוסד זה (המחליף את הלשכה של המפד"ל) יפעל בצורה רצופה עד הקמתם של מוסדות קבועים כדלעיל.

הסיעה תמנה מועצה זמנית בת 30 חברים: חברי הכנסת, נציגי ארגונים שונים ופנים חדשות. המועצה הזמנית תאתר מועמדים לתפקיד מזכ"ל המפלגה ויועצה המשפטי (האישור בפועל יהיה על ידי המרכז הקבוע לכשיבחר), המועצה הזמנית תכין את מצע המפלגה ואת החוקה שלה וכן את המבנה הארגוני של המפלגה.

 במועצה יפעלו ועדות בנות 5 חברים כל אחת: ועדת ארגון שתגיש את הצעותיה בדבר מבנה התנועה (מוסדות, אופן הבחירה, הזכות לבחור ולהיבחר) לאישור המרכז (לכשיבחר), ועדת חוקה שתגיש את הצעותיה בדבר חוקת התנועה לאישור המרכז, וועדת מצע בת 5 חברים שתגיש את הצעותיה בדבר המצע של התנועה (מצע רעיוני ופרוגרמה מעשית) לאישור המרכז. לכל ועדה ייבחר יו"ר מבין חבריה שיהיה אחראי על ניהול אספותיה ועל הפצת החומר בין חברי הועדה.המועצה תאתר ותבחר מזכ"ל ויועץ משפטי זמניים שיאושרו ע"י המרכז הקבוע.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. המון תוכניות ורעיונות בלי מפלגה
  (12/11/2009)
 2. רק הליכוד יכול
  (12/11/2009)
  הבחירות האחרונות צריכות להביא את כולנו למסקנה שאין שום השפעה לאיחוד הלאומי ולבית היהודי גם עם עשרה מנדטים הפתרון טמון בהצטרפות לליכוד במסות גדולות והשפעה מבפנים
 3. יישר כוח על היוזמה
  (12/11/2009)
  אורבך עושה עבודה יפה מאז כניסתו לפרלמנט
 4. קודם תפשר בין חבריך לסיעה לפני בניית תוכניות שאין להם סיכוי
  (12/11/2009)
 5. ומה יעשו 700 חברי מרכז מסכנים בלי הפוליטיקה?
  (12/11/2009)
 6. אם ככה תבקשו סליחה מאפי איתם שהציע אותו מהלך והתנגדם לו.
  (12/11/2009)
  בנוסף, אם זה לא יהיה מתואם עם האיחוד הלאומי, זה לא יהיה שווה כלום. כי אנשים יתמודדו לרשימה ואח"כ יבואו מהאיחוד הלאומי ללא פריימריס ויקבלו מקומות. זה לא יהיה הוגן שחלק מהרשימה תיכנס לפי וועדות ומועצות וחלק אחר לפי אלפי מתפקדים. ואם לא ילכו יחד, אז שלושה - ארבעה ח"כים לא יהיו שווים כלום כמו עכשיו. או מפקד מאוחד בכל הציונות הדתית והלאומית או תכניות ללא תוצאות.וחבל.
 7. אורבך לא מחדש דבר
  (12/11/2009)
  אני רוצה להזכיר לישראלי קצר הזכרון, כי הקמת מפלגת הבית היהודי הוקמה על בסיס אותו רעיון שעד מהרה חרב הבית. הרעיון היה לבחור מועמדים חדשים על בסיס בחירות של כלל הציבור, ובסוף מחרה "הועדה המסדרת" את מי שהיא רוצה וצפצפה על קולות הבוחר וזרקה אותו לפח. בקיצור, אי אפשר לשוט בספינה כל עוד מבפנים עושים חורים וגורמים לספינה לשקוע... בהצלחה!
 8. כל כך הרבה דברים קורים כאן ואתם כולכם בדממת אלחוט.
  (12/11/2009)
  בזמנים כאלה אנחנו רוצים לשמוע את המנהיגים ואם אתם לא בתקשורת - כמה שהיא רעה כלפינו - אז גם אנחנו וגם אתם בבעיה גדולה. ככה לא בונים מפלגה. חוצמיזה האגו המנופח של כמה חברים מובילים בהנהגה הציונית-דתית יהרוס כל סיכוי למשהו חדש ורענן. כבר היינו בסרט הזה ולא נחזור לשם. חבל. באמת חבל.
 9. שוב פעם אפי איתם צדק
  (12/11/2009)
  חבל שלא הצטרפו למפקד הפתוח שיזם אפי איתם. נראה לי שהעסק הולך לכינוס נכסים וחבל.
 10. חבל על הזמן. יש כבר את מוסדות המפד"ל, ואין הבדל ביניכם לבינה
  (12/11/2009)
 11. מאפי איתם ????????
  (12/11/2009)
  חחחח אפי איתם ? זה שהלך לליכוד תמורת נזיד עדשים ?
 12. לתפוח הרקוב
  (12/11/2009)
  בבחירות האחרונות לא היה שום מהלך של בחירה של הציבור. ה'בחירות' באינטרנט היו פארסה מבישה (וחבל שלא שמעו שם לכל המבינים שהזהירו שזה יהיה מזויף מלכתחילה). אם אורבך רציני - אז שידאג שבפעם הבאה יהיו פרימריס אמיתיים. של אנשים מזוהים ולא גולשים אנונימיים.
 13. רק הליכוד יכול .... לעשות נזקים
  (12/11/2009)
  להקפיא את ההתישבות, להרוס את השרות הלאומי ואת החינוך הדתי, לקיים מו"מ על רמת הגולן, לתת לחרדים את הדיינות.. רק הליכוד יכול לעשות נזקים.
 14. די ברור שכל המגיבים פה זה בן אדם אחד
  (12/11/2009)
  ודי ברור שהאחד הזה עדיין תומך במהלך של אפי איתם (???!!??), ומכאן שדי ברור שאין טעם להתייחס לדבריו של הבחור המסכן, שכנראה קיבל חופשה מהמוסד הסגור. בקיצור, המהלך הוא כורח המציאות, אני שמחה שהרב הרשקוביץ ואורבך מובילים אותו, ומתפללת שאחת ולתמיד אפשר יהיה להפטר מהנטל האלקטורלי שקרוי אורלב. מעניין מי יצביע לו חוץ ממנו עצמו?
 15. לכל תומכי אפי איתם הדברן ראינו מה הוא עושה בזמן האחרון למען
  (13/11/2009)
  הציונות הדתית!! כולם הוא לא עשה האיש טוב רק בדיבורים בניגוד להרשקוביץ שכל הזמן מסתובב באיוש ותורם בקיצור רק הרשקוביץ יכול וצריך להוביל את הציונית הדתית!!
 16. אתם סילקתם את אפי
  (13/11/2009)
  מה אתם באים בטענות למי שרצה להציל את הציונות הדתית ונלכד ע''י עסקנים? רק בגלל ההתנהלות שלכם מצבכם כזה.
 17. מפלגה מתה
  (13/11/2009)
  גוויה פוליטית ללא עתיד בדיוק כמו מפלגת העבודה
 18. אורבך כוכב עליון
  (13/11/2009)
  אשכרה הדתי הנורמלי חבל שאין עוד כמה כמוהו
 19. אורבך טירון פוליטי והתוכנית לא מציאותית
  (13/11/2009)
  אי אפשר שרק שליש מחברי המרכז יהיו ותיקים ולא יכול להיות שלחברי המרכז לא תהיה השפעה מהותית על הדרך אני לא רואה את הרשקוביץ ואורלב מסכימים לדרך
 20. לאן ?
  (13/11/2009)
  אם חברי הכנסת שלנו ימשיכו להתנהג כאילו הם נבחרו על ידי הציבור האוהב והתומך { שרק חיכה לבחירות להביע אמון במנהיגים ובמפלגה החדשה } וימשיכו להתעלם מפעילי השטח שעבדו ימים ולילות בשביל שהציונות הדתית השפויה לא תמחק מהמפה הפוליטית אז לא יהיה מי שיפקוד ויתפקד למפלגה הזו שהוא מדבר עליה
 21. לא לומדים לקח
  (15/11/2009)
  עושים שוב ושוב את אותם טעויות ולא לומדים לקח, כ"כלב השב על קיאו". כבר לפני הבחירות האחרונות, כתבתי לזבולון אורלב ולכל מי שרק יכולתי, שפריימריס טוב רק לאשכנזים. ספרדים ברובם המכריע לא ישתתף, וכך נפסיד אותם. צריך לקבוע רשימה של אנשים ראויים, ולא אף אחד ממי שכיום מכהן, ובראשם יהיו ספרדים.
 22. הרשו לי לגחך
  (15/11/2009)
  "בעקבות הצלחתה החלקית"... 3 מנדטים אינם יכולים להחשב להצלחה ואפילו לא לחלקית (אולי אורבך מתכוון לכך שניסן לא נכנס מבחינתו זה הצלחה). ומעבר להלצה זו הבה נבחן את הנתונים: האם אורי אורבך באמת חושב שהדתיים לאומיים הם טמבלים? בפני הדור הצעיר עומדות 2 אפשרויות עיקריות הראשונה להפוך לחרד"ל שזה עדיף מקטשופ אבל החרדלים חיים במאה ה-16 לכל היותר עם כל מיני חומרות והזיות כמו אסור לנשק את הדודה הפולנייה/המרוקאית כאילו שזה עושה לי את זה. האפשרות השנייה היא להתאים את עצמך למאה ה-21 ולהיות ניאו רפורמי (כלומר אדם שעובד למחייתו) וניאו רפורמים לא מתפקדים למפד"ל אלא הולכים יחד עם הציבוריות הישראלית במפלגות שאינן גזעניות ואינן מבחינות בין אשכנזי לספרדי בין חילוני לדתי ובהן לכל אדם יש יכולת לבחור ולהבחר גם אם הוא לא שייך לקליקה של גבעת שמואל- כפר גנים ג' בואכה אלקנה.
 23. לא על חשבון הליכוד
  (18/11/2009)
  יש לשמור שהליכוד לא תיפול בידי הקיצונים ואז מפלגת קדימה תעלה לשלטון. יש לחזק את הליכוד ע"י אנשים מהציונות הדתית ע"מ לחבור אליהם לאחר הבחירות והרכבת כל ממשלה ע"י הימין בלבד.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49