חיים שובל

חיים שובל ממודיעין נפגש עם סלבריטאי ארצנו ומוצא את הנקודה היהודית שלהם. 

הנקודה היהודית של ננסי ברנדס

הבדרן והמוסיקאי, ננסי ברנדס חווה ניסים רבים שהפכו אותו לאדם מאמין ואת בתו לחסידת ברסלב, מקפיד להיות שטותניק ולוקח את עצמו בפרופורציות. חיים שובל מדתילי פגש אותו.

חיים שובל ו28/12/2009

ברנדס.שטותניק (צילום: באדיבות ננסי ברנדס)

ננסי ברנדס (בן 62) יליד רומניה ובן יחיד להורים מוסיקליים. בגיל 27 עלה לארץ בגפו וגר כיום בתל אביב. מנישואיו הראשונים יש לו שתי בנות גדולות ומנשואיו הנוכחיים יש לו בן ובת קטנים והוא גם סב לשלושה נכדים. ברנדס שימש כמנהל מוסיקלי של אומנים מהשורה הראשונה, עיבד למעלה מ- 3000 עיבודים, זכה בפרס האוסקר הישראלי, כתב מוסיקה לסרטים ישראלים, ניצח על התזמורת באירוויזיון  וכיום הוא מציג לבד מופע סטנד-אפ בשם:"לא לזה התכוונתי".

מה המקור לשם ננסי?
הורי קראו לי סילביו אבל בגיל שנתיים כששאלו אותי איך קוראים לי עניתי מיד ננסי. אין לי מושג למה בחרתי בשם זה, התחברתי לשם ננסי למרות שאין לו כל משמעות.עניין אותי תמיד אם יש עוד גברים בשם הזה אז נכנסתי לאינטרנט ומצאתי שאני היחיד.

איזה ילד היית ומתי התחברת לעולם המוסיקה?
הייתה לי ילדות קשה בעקבות המשטר הקומוניסטי הנוקשה ברומניה.המצב השפיע מאוד על הוריי שניסו לחיות את החיים הטובים ונאלצתי לחיות יותר בפנימיות מאשר בבית.הייתי ילד גרוע בלימודים, תמיד זה שמטריד את המורים ומצחיק את כולם אבל למרותשהייתי שטותניק אהבתי מאוד מוסיקה ובגיל 4 התחלתי לנגן בפסנתר ולהתחבר לעולם הזה.כשבגרתי הקמתי להקת רוק מצליחה ותקשורתית, הופענו בכל רומניה למרות המשטר. הייתי תלמיד וסטודנט גרוע אבל למרות זאת יש לי תואר ראשון ושני במוסיקה.

מה גרם לך לקום ולעזוב הכל אחרי ההצלחה ברומניה?
אכן הצלחתי שם מאוד, אין מדיה שלא הכירה אותנו ואין מקום שלא הופענו בו אבל המשטר חנק אותי והייתי חייב לקום ולעזוב.בהופעת הפרידה שעשינו היו למעלה מ- 30,000 איש שבאו לראות אותנו בפעם האחרונה כששמעו שהלהקה מתפרקת.

סיפרת לי שעלית לבד לארץ, איך הסתדרת פה?
אכן הגעתי לארץ לבד ישר לת"א. מאוד קשה להגיע למקום חדש בו לא מבינים את השפה ולא מכירים דבר בארץ. אבל לאחר שלושה שבועות קשים התאהבתי במדינה ואמרתי לעצמי שפה אני נשאר למרות הקשיים, האמנתי שיש תסריט שנכתב עבורי מראש ואכן שנתיים אחרי שהגעתי התחתנתי ונולדו שתי הבנות הגדולות.

ספר קצת על הקריירה שלך ועל השילוב בין מוסיקה לבידור?
התחלתי כמלווה בפסנתר של זמרים מהשורה הראשונה כמו ריקי גל, אבי טולדנו, אילנית ועוד, המשכתי כמעבד וכמפיק מוסיקלי וכמנצח בארווזיונים 82-83 עם אבי טולדנו ועפרה חזה. באותה תקופה הכרתי את זוהר ארגוב והתחלתי לעבוד איתו על שלושה אלבומים ב-85-95 הייתי מנצח של תזמורת חיל האוויר ומתחילת שנות ה- 90 נכנסתי גם לקריירה של כתיבת הצגות ומופעי סטנד-אפ וכיום אני מופיע כאמור בהופעת סטנד-אפ יחיד בשם "לא לזה התכוונתי".

איך נראה סדר היום שלך?
מהרגע שאני מתעורר אני מתחיל בקיום פגישות כדי לקדם דברים ומיזמים לפרויקטים של מוסיקה ובידור.בכל יום בשעות הצהריים אני אוסף את הילדים שלי מהגן ומבלה איתם זמן איכות של כמה שעות ואז יוצא להופעות. השבת כמובן מוקדשת לבית ולמשפחה.

איזה סוג של בן אדם אתה?
אני בן אדם מאוד שמח (אני מרשה לעצמי לצחוק על כולם בלי יוצא מהכלל ולשמחתי ההומור שלי מגיע לכל אחד ממקום טוב). אני אמנם שטותניק וחומרני באופיי אבל למרות זאת אני מאמין שיש כוח מלמעלה שמחליט מה יהיה פה ומכוון כל דבר, קרו לי הרבה ניסים שהוציאו אותי ממצבים לא נעימים  הרגשתי תמיד שיש איזה מלאך שתופס אותי ברגע האחרון לפני הנפילה ומושך אותי למעלה.אני בן אדם מאוזן שחי תחת תכתיב שהכל זמני ולכן לא קופץ יותר מדי מדברים טובים אלא לוקח הכל בפרופורציות נכונות.

מהיכן נוצר הקשר למסורת?
במהלך החיים חוויתי ניסים רבים שהוציאו אותי ממצבים לא נעימים וגרמו לי להאמין ולתת המון כבוד לדת.הבת הגדולה שלי התחזקה ונהפכה לחסידת ברסלב ביחד עם כל משפחתה ובזכותה התחזק עוד יותר הכבוד לדת. גם הבת השנייה מאמינה מאוד.

תן דוגמא לשטותניקיות באופייך?
יום אחד הלכתי עם הבת שלי ברגל ועברנו דרך מגרש חנייה, ראיתי שיש שלט חניון מלא, נגשתי לשומר ואמרתי לו שהזמנתי 2 מקומות חנייה ואני רוצה לקבל אותם, השומר ענה שהחניון מלא ואין מקומות. אמרתי לו שהתקשרתי בטלפון והבטיחו לשמור לי 2 מקומות וזה לא בסדר.הוא לא שם לב שבאנו ברגל.

מהו ההישג הכי גדול שלך?
בפן המקצועי-אהבת הקהל ברחוב  ובכל מקום שאני נמצא. התגובות מחממות לי את הלב ואומרות לי שלא באתי לעולם סתם וזה לא פולחן של אגו. בפן המשפחתי- המשפחה המדהימה שיש לי.

מה המוטו שלך/ הייעוד שלך?
מעטים שולטים בהומור ובמוזיקה ואני שמח שאני אחד מהם. אין מנצח שמשלב סטנד-אפ ומוסיקה כמוני, זאת  השליחות שלי: לשמח כמה שיותר אנשים.

טיפ לסיום להצלחה ולחיים טובים:
לקחת את הדברים בפרופורציה נכונה, כדאי שנבחר בקפדנות את הרגעים שאנחנו מחליטים להתעצבן מהם, אין סיבה להתעצבן כי זה לא עוזר אלא רק גורם לצד השני ליהנות מזה.

  

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כתבה מעולה- כל הכבודמחכה לעוד
  (29/12/2009)
  אנחנו רואים את האומנים במסך/ בבמה ולא מכירים אותם יותר מדי מסתבר שלכל אחד יש סרטים בחיים שלו וכולנו בני אדם
 2. כתבה נחמדה אבל...
  (03/01/2010)
  רוצים שבת מחזור בכרם:)
 3. מעניין לקרוא על ננסי ברנדס, פעם היה הבדרן הכי גדול
  (03/01/2010)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49