איך בוחרים מחזק ציפורניים?

בשוק הישראלי החלו להיות נפוצים מחזקי ציפורניים אך לפני שאתן שולפות את הארנק, שווה לשמוע כמה עצות בבחירת מחזק ציפורניים. קובי שמיר - ד"ר לרפואה סינית ונטורופתיה קוסמטית מונה מספר קריטריונים חשובים בבחירת מחזק הציפורניים הנכון לכן.

ד''ר קובי משיח ו15/02/2010

"צורת הציפורן, צבעה ומרקמה מושפעות פעמים רבות מבעיות בריאותיות שונות, אך לא רק מכך" אומר קובי שמיר. "הציפורן חשופה לפגעים רבים המתגברים בעונת הקיץ, עם פתיחת עונת הרחצה והחשיפה לשמש. אך הרס הציפורן איננו מצב בלתי הפיך, אם כי ההיחלצות ממנו דורשת משמעת טיפוח וזמן".

בין הסיבות החיצוניות לדרדור מצב הציפורניים ניתן למנות חבלות חד פעמיות או חוזרות, דימומים טראומטיים של העור, אכילת ציפורניים, פטריות נישאות, חרדה ומתח, וכן נזקים הנגרמים מחומרי ניקוי, שימוש בלק, שימוש במסירי לק כמו אציטון, ונזקי שיוף ושחיקה הנובעים מבניית אקריל לציפורניים. החדשות הטובות הן שציפורניים הסובלות מפגיעות של פיצול ושבירה, יכולות לעבור שיקום מיידי עד ריפוי שלם בעזרת הימנעות מסביבה פוגענית ושימוש יומיומי בחומרים משקמים, כמו מחזקי ציפורניים טבעיים.

בשוק קיימים מספר מחזקי ציפורניים. על מנת לבחור מחזק נכון לציפורן ממליץ ד"ר שמיר להתחשב במספר פרמטרים:
1. אישור משרד הבריאות - יש לבדוק אם המחזק מאושר על ידי משרד הבריאות.
2. בסיס מחקרי - יש לחפש הסברים ופרסומים ליעילות מוכחת של המחזק במחקר ובשטח לאורך שנים. מאד מומלץ להסתכל בפרסומי החברה יצרנית, ואף ליצור עמה קשר על מנת לקבל מידע על המחקר העומד בבסיס המחזק. בחברות רציניות מידע זה נגיש באתר האינטרנט.
3. בטיחות ויעילות בשימוש - ככל שתכשיר קוסמטי נמצא על המדף שנים רבות יותר - כך ניתן להיות שקט יותר לגבי רמת הבטיחות בשימוש בו. חוקי האבולוציה פועלים היטב על מדפי הקוסמטיקה.
4. המלצה של חברה - למרות שההתאמה של תרופות ותכשירים היא לרוב אינדיבידואלית, בנושא ציפורניים כמעט ואין התנהגות אישית של ציפורן, ומה שטוב לציפורן אחת, יהיה כנראה טוב גם לציפורן אחרת. ניסיון טוב של אדם קרוב הוא פרמטר חשוב בבחירת המחזק שישקם את הציפורניים שלכן.
5. רב שימושיות של המחזק - מחזק ציפורניים לא אמור רק לחזק את הציפורן, אלא להעלות אותה על מסלול בריא יותר. מחזק המצטיין הן בחיזוק, הן בשיקום הציפורן הקיימת, והן במניעת התופעה בעתיד - הוא המומלץ ביותר. גם פה שווה לבדוק את הבטחות היצרן, ואת שלל הדעות בציבור לגבי יעילות התכשיר. מחזק ציפורניים יעיל יכול להוות תחליף להרכבת ציפורניים מלאכותיות, 'תענוג' שעלותו מסתכמת במאות שקלים לשנה ויותר.
6. מניעת הצהבה - נשים רבות סובלות מהתופעה של הצהבת הציפורן מסיבות שונות. מחזק איכותי עשוי למנוע את התופעה הזו או לצמצמה.
7. מיעוט בתופעות לוואי - מחזקי ציפורניים לא איכותיים עלולים ליצור תופעות לוואי גם לאנשים בריאים. חיפוש מידע ברשת על תופעות לוואי של התכשיר, עשוי למנוע תסכול רב. גם פה, שימוש בחומרים טבעיים עשוי להפחית באופן מוחלט כמעט את תופעות הלוואי.
8. מוצר עם אבא - זה אינו סוד כי שוק הקוסמטיקה בישראל פרוץ וחומרים רבים משווקים בו ללא כל פיקוח על הרכבם או פעולתם. מותג מוכר בשוק הקוסמטיקה, מהווה פרמטר חשוב וחיוני, מפני שגם במקרים של תקלות ופגמים - תהיה תמיד כתובת למי לפנות ולהתלונן.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. המוצרים של תפוח מצוינים מנסיון של שנים .
  (05/07/2007)
  יופי של כתבה.
 2. המחזק של תפוח הכי טוב שיש .
  (01/05/2008)
  תרופה לציפורן. ניסיתי גם מחזקים אחרים והם עיוותו את הציפורניים. צריך לשים לב שלא כל אחד שמוציא מחזק לשוק ישר לרוץ ולקנות,אחרי זה משלמים ביוקר לתקן.
 3. הציל לי את הציפורניים המחזק של תפוח
  (12/10/2008)
  כל שאר המחזקים עיוותו גם לי את הציפורניים ולקח לי חודשים לתקן אותם. אל תאמינו לפירסומים שלל מחזקי ציפורניים אני ממליצה פה גם על מחזק של תפוח בלבד.
 4. כתבה יפה.
  (06/11/2009)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49