שמרו על חיות המחמד שלכם

הקיץ כבר ממש בפתח ועם בוא הימים החמים מתעוררים גם הנחשים. שנת החורף הותירה אותם רעבים מאוד וארסיים במיוחד, כאשר הימים החמים הרבים שפוקדים אותנו בתקופה זו, מהווים עבור הנחשים הזדמנות טובה לזחול לביקור.

יהודה גולן ו06/04/2010

צפע ארצישראלי סכנה לחיות המחמד

חיות המחמד ידועות בסקרנותן ולכן באביב ובקיץ עם בואם של הנחשים, יש לדאוג ולהשגיח כי גם חיות המחמד שלנו לא ייפגעו מהכשת נחש. בהסתדרות הרופאים הווטרינרים מסבירים כי בשל נטייתן של חיות המחמד לרחרח ולבחון כל דבר, לרוב, יהיו ההכשות באזור הפה, הצוואר והאף, דבר העלול להיות מסוכן ואף קטלני, בגלל הקרבה לאיברים חיוניים.  

לדברי ד"ר איציק סמינה, יו"ר הסתדרות הרופאים הוטרינרים, אם בעל החיים שלכם הוכש ע"י נחש, ובמיוחד אם ההכשה היא באזור הראש או בקרבת כלי דם מרכזיים, הוא זקוק לפינוי וטיפול מיידי ע"י רופא ווטרינר: "גם אם לא ראינו את ההכשה עצמה,  ניתן להבחין בה על פי התנהגות החיה. חיית מחמד שהוכשה תשדר חוסר מנוחה, תיילל ותקיא. בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה להבחין גם בנפיחות מקומית."  

שימו לב: חוסר טיפול מיידי עלול להוביל למותה של חיית המחמד. במקרים רבים סיבת המוות היא חנק עקב התפתחות של בצקות באזור ההכשה (בעיקר באזור הצוואר). 

לכן בכל מקרה של הכשה, יש לפנות את חיית המחמד מייד לטיפול רפואי!

אל תמתינו ולו שנייה אחת מיותרת.

 חיית מחמד אשר תגיע למרפא ווטרינרית תקבל טיפול ע"י זריקת נסיוב המותאם לארס הנחש שהכיש אותה - צפע, אפעה או שפיפון -  ולכן אם הנחש המכיש הומת או נמצא ברשותכם, יש להעבירו למרפאה הווטרינרית ביחד עם חיית המחמד אשר נפגעה. חשוב מאוד - אל תנסו לתפוס את הנחש המכיש. תמונה בטלפון הסלולארי תספיק בהחלט. 

בהסתדרות הרופאים הווטרינרים ממליצים להרחיק את חיות המחמד מאזורים מסוכנים במהלך הקיץ ולהקפיד באופן מיוחד בשעת טיולים עמן בשטח.  

לאתר הסתדרות הרופאים הווטרינרים: http://www.isrvma.org/

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49