תמונות מתוך הנשמה החרדית

בהיכל שלמה בירושלים נפתחה השבוע תערוכת ציורים מיוחדת של נשים חרדיות.אליעזר שפר מדתילי היה שם.

אליעזר שפר ו28/10/2010

מתוך התערוכה (צילום: אליעזר שפר)

18 נשים חרדיות, תלמידות ובוגרות בית הספר הגבוה לציור "תפארת" בירושלים ובני ברק, בראשותה של הגב' ריקי יעקובוביץ ממושב נחלים מציגות 90 ציורים ורישומים בתערוכה מיוחדת ומרשימה מאוד שנפתחה השבוע בהיכל שלמה ירושלים.

רוב נושאי הציורים שמן על בד ברמה גבוהה מאוד לקוחים מתוך ההוויה היהודית בעיירות בחו"ל ובשכונות החרדיות הירושלמיות, ובין ציורי הדיוקנאות רבנים ידועים: הרב משה פיינשטיין זצ"ל, רבי דוד אבוחצירה שליט"א, הרב מיכל יהודה לפקוביץ שליט"א ואדמו"רים של חסידות גור.

בתערוכה ניתן לראות איך מצליחות נשים שגדלו בבתים חרדיים באמצעות המכחול והצבע ובסיוע במגוון רחב של סגנונות וטכניקות לפתוח בפני המבקרים  צוהר נדיר לעולם הדימויים והרגש של היוצרות.

מבקרות בתערוכה השבוע (צילום: אליעזר שפר)

בדברי ההקדמה כותבת ריקי יעקובוביץ, מנהלת בית הספר "תפארת" על המטרה: "להביא כל אחת ואחת למצות את הפוטנציאל האומנותי הגלום בה, תוך טיפוח הסגנון והאמירה האישיים ולהכינה כיוצרת עצמאית מתוך ראיה יהודית ערכית המתמודדת עם עולם היצירה".

תערוכת הציורים של נשים חרדיות ב"היכל שלמה" המעוררת התעניינות רבה בציבור כולו וגם של התקשורת העולמית מלמדת אותנו פרק על ההוויה החרדית ועל היצירתיות הטמונה במגזר הנדמה מבחוץ כמסוגר לחלוטין.

בתערוכה ניתן לצפות בהיכל שלמה בירושלים בתאריכים:י"ט בחשוון- ה' בטבת 27.10-12.12

בין השעות 08.00-20.00

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49